Sayfa 597/999 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,769 - 4,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by lowdown Yazıyı Oku
    Birazda gram konuşalım.biri bildigimiz dolar onu az çok hepimiz biliyoruz.fakat bu ons olayını açalım.nereye gider.ne kadar yüksekte kalır.teknik temel bilgisi olan varsa hepimizin işine yarayacak.
    Şu anda kullanılan mevzu malum corona virüsü.Benzer virüsler kış aylarında kudurup,havalar ısınınca etkisini yitirdiğine göre 1ay tepe noktasına gidip sonra yavaş yavaş sönümlenir gibi duruyor.Altın da muhtemelen buna uygun hareket edecek.Ancak komplo teorilerine,mahşerin 4 atlısından salgın hastalıklara,virüsün hayvan pazarından değil de yakınındaki virüs araştırma merkezinden yayıldığını düşünen varsa ki bilgisayarlara da Wuhan kaynaklı virüs saldırılarını görünce bunlardan kıllanmamak elde değil,o zaman daha uzun vadeli bir bela düşünmek de mümkün.Bunun dışında Kudüs ve İran meseleleri de altını besleyebilir.Anca bütün bu mevzular kapanırsa geri gelir veya kendini dolar TL'nin akışına bırakır

2. Amerikalı arkadaşlarla konuşuyorum her yaştan. Hepsinin ağzında aynı kelime "bu sefer başka". Bu virüs işinden inanılmaz tırsıyor millet. Yani dedikleri şu, bugüne kadar dünyada bir çok salgına şahit olduk ama hiçbiri bu kadar korku uyandırmadı bizde. Millet Çin restoranlarına gitmeyi bırakıyor. Çin restoranı deyince hafife almayın, bizde ki dönerciler gibi her yerde varlar çoğu bölgede. Bu işin sonunda 100/200 milyon aşıyı kim Çin e satacak acaba? Yoksa Çin bu işin üstesinden gelebilecek mi? Abd iç piyasasını soracak olursanız bu işten etkilenmemesi mümkün değil. Eğer bu şekilde birkaç ay sürsün bu olay, ekonomik olarak birçok ülke mahvolur.

Bu karmaşık ve korku dolu ortamın oluşmasında birkaç etken daha olduğunu düşünüyorum. Bunlardan biri nesil farkı. Bu nesil öyle filmler izliyorki şimdiden burada acaba "açlık oyunları" mı başlayacak diyenleri görüyorum. Birde teknoloji farkı. İletişim o kadar hızlı ve güncel ki herkes her şeyden haberdar olabiliyor. Hem de medya nasıl isterse o şekilde. Şu anda medya karmaşa istiyor gibi görünüyor ve bu da toplumda karşılığını fazlasıyla bulmuş durumda burada.

Kendimce bir çıkarımda bulunacak olursam, herhalde an az 50 farklı milletten insan tanımış vakit geçirmişimdir. Amerikan halkı kadar korkak, yönlendirilmeye çok açık, vesveseci ve dedikoducu (evet bizden bile ) bir millete daha rastlamadım.

3. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ Afet Bölgesi ilan edilmeli, biz böyle bir teklif verdik.

Sizler 'Hayır bu teklifi Ak Parti olarak biz vereceğiz' derseniz sizin teklifinizi de destekleriz şeklindeki çağrısına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den açıklama geldi.

Bahçeli, "CHP, TBMM ye hangi konuda teklif getirirse getirsin MHP olarak destek vermemiz mümkün değildir" dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/s...den-yanit.html

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Ordaki gurbetcine inanip guvendin diye
    Guvenme
    Bizdeki almanyaya is yapan hepsi firmalarin hepsi bu numarayi yiyo
    Aci olan ordaki kendi adamin bize kaybettirtiyo
    Sonra geliyo kalin mersedesle bana burda hava atiyo
    Tek kelime almanca bilmeden oraya gidip hayatta kalabilen adamlardan korkacan.
    İnsan değildir o, başka bir şeydir.
    Onar uçan kuşu yakalayıp .... neyse.

5. Elinde tahta valizle sirkeciden trenle ilk giden tayfa temiz canim
    Almanda 2 kurusu takmaz belki
    Ucuncu jenerasyon patrona yarancam diye yapiyo o isleri buyuk ihtimal
    Dolu fabrika var , ama karlilik yok bende ordan cozdum olayi
    Almana fransiza danimarkaliya koymuyan o 2 kurus bize koyuyo ne yazikki diye de yazdik iste
    Napiyim gitsinler kobilere fabrikalara sanayi sitelerine
    Nasil keklenmem egitimi versinler. Belki is e yarar. Bence yarar
    Etkili iletisim egitimi vs kibar bi kulp isim filan bulur takarsin egitimin adinada
    Butun piyasayi Cin dusuruyo diyoz ama belki oyle bisey yok belki biz dusuruyoz ne biliyon bnm ki tahmin fizibiliteyi yapsinlar cnm onu da Ben mi yapacam isi bilip ise gitmiycen muhabbeti
    Isi bilen ise gitmez ama nerden geliyon dediklerindede isten geliyom der
    Bunu tabi Kim der yillarin tecrubesiyle yenilmis kaziklarin bileskesi oluyo bu Ben de diyemem diyenler vardir illa ki alsinlar sazi ellerine madem saz duvarda asili herkez caliyom onu der
    Avrupalinin firmada dolu avrupa li olup bizimkiler ust yoneticiyse
    Onda bit yenigi arayacan
    Oraya o makama, gelme namina mutlak bi bedel odenmistir o kesin
    Avrupalinin aklina gelmiyo bu tarz cin fikirlilik hatta o da uzuntusunden oluyo niye mudur biz olamiyoz kendi yerimizde ya diye diye)
    Piyasayi cok dusuren sirketler (satis tarafindaki alis degil) batar ya Ya ne olacak
    Son düzenleme : Moruk; 02-02-2020 saat: 11:29.

6.  Alıntı Originally Posted by Alsat Yazıyı Oku
    Amerikalı arkadaşlarla konuşuyorum her yaştan. Hepsinin ağzında aynı kelime "bu sefer başka". Bu virüs işinden inanılmaz tırsıyor millet. Yani dedikleri şu, bugüne kadar dünyada bir çok salgına şahit olduk ama hiçbiri bu kadar korku uyandırmadı bizde. Millet Çin restoranlarına gitmeyi bırakıyor. Çin restoranı deyince hafife almayın, bizde ki dönerciler gibi her yerde varlar çoğu bölgede. Bu işin sonunda 100/200 milyon aşıyı kim Çin e satacak acaba? Yoksa Çin bu işin üstesinden gelebilecek mi? Abd iç piyasasını soracak olursanız bu işten etkilenmemesi mümkün değil. Eğer bu şekilde birkaç ay sürsün bu olay, ekonomik olarak birçok ülke mahvolur.

Bu karmaşık ve korku dolu ortamın oluşmasında birkaç etken daha olduğunu düşünüyorum. Bunlardan biri nesil farkı. Bu nesil öyle filmler izliyorki şimdiden burada acaba "açlık oyunları" mı başlayacak diyenleri görüyorum. Birde teknoloji farkı. İletişim o kadar hızlı ve güncel ki herkes her şeyden haberdar olabiliyor. Hem de medya nasıl isterse o şekilde. Şu anda medya karmaşa istiyor gibi görünüyor ve bu da toplumda karşılığını fazlasıyla bulmuş durumda burada.

Kendimce bir çıkarımda bulunacak olursam, herhalde an az 50 farklı milletten insan tanımış vakit geçirmişimdir. Amerikan halkı kadar korkak, yönlendirilmeye çok açık, vesveseci ve dedikoducu (evet bizden bile ) bir millete daha rastlamadım.
    Burda abi
    Amerikan enterpreuneuralizm one cikicak
    Dunki beyfendi gibi binlerce fikir kafanda uremiycek
    Tek yapilcak sey var
    Bolgende iyi bi chinese restoran goze kestirip
    Vaktinde en dip fiyattan al
    Calis kazan zengin ol
    ilk iscin benim
    Green card I yolla
    Chinese restoran manager Ben oluyom tabi Mademki fikir babasi benim O hakta bnm olmali
    Olay bu ya
    Yok tramp yok fed
    Dunden beri
    Dilim kurudu be )
    Bakma bakma onlara laf cakmisin ama galiba yanlis anlamada sizdekide belki ayni kafa
    Yani bizdeki de benzer teksir makinadan gecirilmis tarz Hiiiccc farki yok gelince ara ortamlara goturuyum onlar daha az dedikoducu deycen bu sefer
    Diyelim birine pis diyom ya bu Beni temiz yapmiyo bu e peki nasi temiz olunuyo, anca banyoya girince temiz oluyon
    Ekseriyet tum Milletler ayni
    Kimi saksiyi kullanip zenginlemis
    Adam okyanusta 12 dene ucak gemiyi niye gezdiriyo zenginligine zeval gelmesin deye yoksa neye para harcasin
    Biz niye TCG yi insa ettik
    Hep ayni
    Velhasili Once zenginligi bulacan sonra da koruyacan iste
    Bu ka basit ya biz karmasik dusunuyoz
    Bugun firsat bulup ufak bi seyahat meyahat yapamadik kolay yollu, cenemiz dustu herkese iyi pazarlar
    Son düzenleme : Moruk; 02-02-2020 saat: 12:42.

7. Moruk abi yaşadığın şehirde sahil varsa in, hava güzel.
    Ben birazdan inecem bisikletle.
    Sahilde bisiklete binen iki kartoloş var, biri serdar ortaç diğeri ben.
    Uzun vadede hepimiz ölüyüz.

Sayfa 597/999 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •