Special Days Image
Sayfa 714/999 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Millete zorla hisse senedi aldırmaya çalışıyorlar. Başlığımız dolar topiği varsa bir bilginiz paylaşın yoksa bazılarının burada hisse yazmalarının alemi ne yönlendirmelerle millet dolarını satıp hisse senedi falan almaz..
    Zorla değil seve seve alıyor halkımız, bakın 60 bin yeni bireyselin borsa istanbula girdiği doğruysa durum çok vahim. Bu kuzucukları çiğ çiğ yiyecekler varlık fonunu ve katarlıları da katık edecekler yanında.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Her insanın inancına saygılıyım. Eleman gelip o kadar güzel rica ettik Mormon Kitabını okudum. Elemanla konuştuk , tartıştık, teşekkür ettim. Ayrıldık. Eyvallah . Dininin gereğini yerine getirdi . '' Bana şahitlik edecek misin ?''dedi . Dininin gerçek olduğuna inanamıyorum ama sorarlarsa görevini yerine getirdiğine şahitlik edeceğim dedim .

İslam 'da aynı şey var . Eyvallah. Anlayışla karşılarım. Ama bilime bu kadar sırt çevrilmez. Soyut düşünme dönemine gelmemiş anasınıfı çocuğuna dini anlatamazsın, anlatırsan ya dinsiz olur ya yobaz .
    Kendi anlattığın dinin kuralları bu kadar ihlal edilmez . Diyanet işleri başkanının dahi hakkında haram temalı o kadar iddia var yalanlama gelmiyor.

İmam bir arkadaşıma '' bu ülkenin yüzde 90 'nı müslüman diyerek İslam 'a kötülük yapıyorsun. Yüzde 90 nı müslüman olan ülke böyleyse. ... ''

Bu bozuk fikriyatı sadece eğitim alanıyla sınırlamamak lazım. Bu fikriyat toplumun her kesimine konmuş bir dinamit var yer yer patlıyor. Ticaret , hukuk , eğitim....

Ve doların yahut altının en iyi korunma biçimi olduğunu anlamak için filmin sonunu görmeye gerek yok .Fragmandan filmin sonunu tahmin edebiliyor insan . Öyle ya da böyle deniz sakinleştririldi, dalgaların boyu kısa ama hem ufukta kara görünmüyor hem de siyah bulutlar yerli yerinde. Azıcık dolarım ağrısız başım. kimin nerde ne kazandığı umrumda değil.
    Dostum bu konularla ilgili postlara cevap yazmıyorum ama şu düzeltmeyi de yapmak lazım; İslam da Mormonlarla aynı şey yok bahsettiğiniz gibi. Cihat nedir? İslam kültürü gereği yayılmacıdır, İslam her büyük dinde olduğu gibi kemikleşmiş kadim bir kültürün ürünüdür. Yalnızca tebliğle yetindiğini söylerseniz yanlış anlatmış olursunuz demagojiye girer.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Her insanın inancına saygılıyım. Eleman gelip o kadar güzel rica ettik Mormon Kitabını okudum. Elemanla konuştuk , tartıştık, teşekkür ettim. Ayrıldık. Eyvallah . Dininin gereğini yerine getirdi . '' Bana şahitlik edecek misin ?''dedi . Dininin gerçek olduğuna inanamıyorum ama sorarlarsa görevini yerine getirdiğine şahitlik edeceğim dedim .

İslam 'da aynı şey var . Eyvallah. Anlayışla karşılarım. Ama bilime bu kadar sırt çevrilmez. Soyut düşünme dönemine gelmemiş anasınıfı çocuğuna dini anlatamazsın, anlatırsan ya dinsiz olur ya yobaz .
    Kendi anlattığın dinin kuralları bu kadar ihlal edilmez . Diyanet işleri başkanının dahi hakkında haram temalı o kadar iddia var yalanlama gelmiyor.

İmam bir arkadaşıma '' bu ülkenin yüzde 90 'nı müslüman diyerek İslam 'a kötülük yapıyorsun. Yüzde 90 nı müslüman olan ülke böyleyse. ... ''

Bu bozuk fikriyatı sadece eğitim alanıyla sınırlamamak lazım. Bu fikriyat toplumun her kesimine konmuş bir dinamit var yer yer patlıyor. Ticaret , hukuk , eğitim....

Ve doların yahut altının en iyi korunma biçimi olduğunu anlamak için filmin sonunu görmeye gerek yok .Fragmandan filmin sonunu tahmin edebiliyor insan . Öyle ya da böyle deniz sakinleştririldi, dalgaların boyu kısa ama hem ufukta kara görünmüyor hem de siyah bulutlar yerli yerinde. Azıcık dolarım ağrısız başım. kimin nerde ne kazandığı umrumda değil.
    Dostum bu konularla ilgili postlara cevap yazmıyorum ama şu düzeltmeyi de yapmak lazım; İslam da Mormonlarla aynı şey yok bahsettiğiniz gibi. Cihat nedir? İslam kültürü gereği yayılmacıdır, İslam her büyük dinde olduğu gibi kemikleşmiş kadim bir kültürün ürünüdür. Yalnızca tebliğle yetindiğini söylerseniz yanlış anlatmış olursunuz demagojiye girer.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    raslantı bu ya..

eski forum kapandığında tam da 3 sene önce bugün açılmış yeni "dolarda yükseliş kaçınılmaz" başlığı>

siz başlığa son sene arada bir uğruyormuşsunuz da bakın son üç senede nasıl getiriler olmuş ortamlarda..

(hatırınıza başlığın daha evveli vadelerdeki hesaplara girmiyorum)

evet altın coşmuş son 3 senede. özellikle son düzlükte. bunda doların katkısını es geçmemek lazım tabi..

gr altın

(02/2017) = 145
    (02/2020) = 308
    getiri = % 112

usd
    (02/2017) = 3,63
    (02/2020) = 6,06
    artış = % 67
    + mevduat faizi
    getiri = % 82

bist
    (02/2017) = 88.000
    (02/2020) = 120.000
    getiri = % 36

sizin uçtu kaçtı dediğiniz bist genelde (reelde) afedersiniz z.çmış ağzına yatırımcısının.

muhtemelen dersiniz ki.. ben şu hisseyi şuradan aldım buradan okuttum sonra öbürünü aldım vs..

yapmayın..

genelleme, güzelleme yapmadan önce oturup adam gibi hesap yapın öyle yazın.
    Bistçiler en düşükten alıp en yüksekten de satarlar. (Rüyalarında) Ama nedense işlem yaparken yazmaya üşenirler, yazmak için herşeyin olup bitmesini beklerler. Bunlara inanan da var demek ki. Ben hele bu yıl biste girenlere acımıyorum, bunlar haydan gelen paralarıyla biste giriyorlar, helal kazancıyla değerli birikimleriyle yandaş olmayan sıradan bir vatandaş biste miste girmez. Giriyorsa da aklından zoru vardır. Bu kadar açık ve net herşey.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Haklısınız. Ben dinini anlatma kısmını baz aldım sadece . Okulda küçük çocuklara zorla soyut şeyler anlatıldığı için. Yoksa hakkınız var katılıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Zorla değil seve seve alıyor halkımız, bakın 60 bin yeni bireyselin borsa istanbula girdiği doğruysa durum çok vahim. Bu kuzucukları çiğ çiğ yiyecekler varlık fonunu ve katarlıları da katık edecekler yanında.
    Bugun iki arkadasima yalvardim resmen girmeyin diye ikiside bugun hesap acti.

7. Batacak dedikçe batmadı gitti memleket
    sıfır araç bulunamıyor
    ikinci elde fiyatlar %30 yükselmiş.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Batacak dedikçe batmadı gitti memleket
    sıfır araç bulunamıyor
    ikinci elde fiyatlar %30 yükselmiş.
    Başkalarının ürettiği arabayı satın alarak yahut araba fiyatlarını yükselterek mi bir ekonomi kalkınır? Tüketerek büyümekten gurur duyacak hale geldi millet , yazık.
    Ülke batmadı ama samanı bile dışarıdan alan bir ekonominin ayakta olduğu da söylenemez.

Sayfa 714/999 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •