Special Days Image
Sayfa 899/999 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,185 - 7,192 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Birşey olmaz Ruslarla iki hafta içinde barışırız daha 7 milyon turist gelecek.

2.  Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Zannediyorlar ki onbinlerce mülteci AB kapılarına dayanacak yollara düşecek. İş işten geçti bir avuç zavallı grup var başka kimse yok. Mültecilerin keyfi gayet iyi Türkiye de ekmek elden su gölden bundan sonra zorla da olsa bir yere gönderemez kimse onları.
    Bu durum hükümet böyle olmasını istediği için böyle. Tek bir kanun maddesine bakar durumun değişmesi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu durum hükümet böyle olmasını istediği için böyle. Tek bir kanun maddesine bakar durumun değişmesi.
    Buna bende katılıyorum,yaptıkları tek akıllı iş BM ve AB nin isteme ve dayatmasına rağmen ,ülkemize gelenlere geçici sığınmacı statüsü verilmesidir,hiç kimseye mülteci statüsü verilmemiştir diye biliyorum..

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Kanun maddesi değişse de fiiliyatta değişen olmaz ne yapacaksın adamları evlerinden toplayıp sınıra mı süreceksin davar sürüsü gibi. Bu iş bitti çoktan, bu hükümetin ve devletin gücü yerleşik mültecileri sınır dışı etmeye yetmez.

5. Nolacak alıp denize mi dökecekler. Darilmayin ama kanunla maddeyle olan işlere hala inanmanız guzel ,çok temiz insanlarız vesselam. Fazla naif ama kendimize naif. Yahu bunlar insan gidecek yeri yoksa yoktur. Geçmiş olsun.

*stoltenberg: Suriye ve rusya'sa saldırıyı durdurmaları, uluslararası yasalara uymaları çağrısı yapıyoruz

*stoltenberg: Türkiye ile müttefikler arasında iletişim kanalları açık olmaya devam edecek

*stoltenberg: Türkiye'ye hava sahası güvenliği sağlanmalıdır

*stoltenberg: Nato müttefiklerimiz en derin taziyelerini ilettiler

*stoltenberg: Rusya'yı uluslararası hukuka uyma çağrısında bulunuyoruz

*stoltenberg: Türkiye nato müttefiklerini sıklıkla bilgilendiriyor

*stoltenberg: Bu toplantının kendisi bile nato dayanışmasını ve türkiye'ye desteği göstermektedir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Buna bende katılıyorum,yaptıkları tek akıllı iş BM ve AB nin isteme ve dayatmasına rağmen ,ülkemize gelenlere geçici sığınmacı statüsü verilmesidir,hiç kimseye mülteci statüsü verilmemiştir diye biliyorum..
    katılsak ne katılmasak ne yazsam ayıp olmaz umarım
    diyelim ben 2016 da geldim
    suriye den
    elimdeki kağıtta yazılı şahsıma özel bir geçici sığınma statüsü var
    ama buradan da batı ülkelerinde bir yere gidemiyorum (yoksa bende biliyorum uluslararası BM kurallarına göre, dünyada bir kişi bir kere mülteci olur, o sebep adamda istiyorki isveç te o kalıcı kağıdı alıp orada kalmak ama almıyorlar adamı)
    suriyeye geri de dönemiyorum
    yani o kağıtta o yazsa ne yazmasa ne, büyük bir fark eden etmen var mı? yok, bu durumda.
    adam buralı olmuş mu ?

8.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Kanun maddesi değişse de fiiliyatta değişen olmaz ne yapacaksın adamları evlerinden toplayıp sınıra mı süreceksin davar sürüsü gibi. Bu iş bitti çoktan, bu hükümetin ve devletin gücü yerleşik mültecileri sınır dışı etmeye yetmez.
    İnsanı bir bakış açısı olmadığının farkındayım ancak eğer çalışma izinleri iptal edilirse göç zorunlu hale gelecektir.

Suriyeliler hükümet yardımları ve işverenlerin istihdam etmesi neticesinde geçimlerini sağlıyorlar. Suriyelilieri kaçak olarak istihdam eden işverenlere tolerans gösterildiği biliniyor.

Geçimlerini sağlayamadıkları durumda göç zorunlu hale gelir.

Onları burada tutan hükümetin subvanse ettiği destekler ve sağladığı olanaklardır.

Son kertede bu insani bir meseledir.

Türkiye insani bir konu ile kendi güvenliği ve refahı arasında bir seçim yapmak durumundadır.

Bu seçimi ilk süreçte politikacılar , devamında ise vereceği onay (seçimler) ile halk yapacaktır.

Kişisel olarak tercihimiz önemsizdir. Muhim olan halkın çoğunluğunun kararıdır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 899/999 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •