Sayfa 347/999 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Montrö Sözleşme çanakkale bogazınıda kapsıyor birinden gecti canakkale bogazına bosuna gecilmez dememişler

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/dunyada-en...490592-ekonomi

Türkiyede Lityum İon piller icin gerekli kaydadeğer bir lityum üretimi yok.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Almanlar bunu 4 sene tartıştı ve çözüm bulmaya çalıştı. Orada da topraktan lityum fışkırdığını sanmıyorum ama bu metale erişimin kısıtlanması halinde pahalı da olsa devlet subvansiyonu ile madenlerden nasıl ayrıştırılır onun hesabını yaptılar.

Ulaşmak istedikleri nokta otomotiv sanayinin önümüzdeki 20 yıl ihtiyaç duyacağı lityum arzını bugünden sağlamaktı.

Bunu sağlamadan hiçbir üretici üretebileceklerihalde elektrikli otomobili yüksek adetlerde üretmediler.

Ayrıca benim altını çizdiğim detay pil hücrelerinin ve kimyasallarının ithal edilmemesiydi.

Geçici olarak lityum ithalatına da izin verilebilir. Ama ham cevher olarak. Bu metalden pil üretimi mutlaka devletin subvanse ettiği üreticilerle çok düşük fiyatlardan sağlanmalıdır.

Yoksa elektrikli araba rekabetçi olarak üretilemez. Bu da pazarda tutunmasını engeller. Devrim ile benzer sona gider.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Bu yılın nobel kimya ödülleri lityum ıon pilleri geliştiren ekibe verildi.4 yıl önce stanford üniversitesi'de kimya profesörü ve ekibi de alüminyum pil geliştirdiklerini ve gücünü artırmak için çalışmalar yaptıklarını nature dergisindeki makalesinde belirtmişti.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Olmayan madeni, nasil bulacaksak?

Güzelce MTA'nın incelemesini okudum, şu anda Türkiyede rantabl bir yatak yok, tuz gölünden veya bor atıklarından elde edilebilirmiş, emme şimdiki teknolojiylen rekabetçi bir fiyat olmazmış.

Vakti zamanın da Uludağda volfram madeni isletiyorduk, biz 800 dolara mal ediyorduk Çin ise atıyorum 180 dolara, 1989 yılında kapatıldı ve satılmış hala daha isletilmiyormus.

Olay, bundan ibarettir.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Almanlar bunu 4 sene tartıştı ve çözüm bulmaya çalıştı. Orada da topraktan lityum fışkırdığını sanmıyorum ama bu metale erişimin kısıtlanması halinde pahalı da olsa devlet subvansiyonu ile madenlerden nasıl ayrıştırılır onun hesabını yaptılar.

Ulaşmak istedikleri nokta otomotiv sanayinin önümüzdeki 20 yıl ihtiyaç duyacağı lityum arzını bugünden sağlamaktı.

Bunu sağlamadan hiçbir üretici üretebileceklerihalde elektrikli otomobili yüksek adetlerde üretmediler.

Ayrıca benim altını çizdiğim detay pil hücrelerinin ve kimyasallarının ithal edilmemesiydi.

Geçici olarak lityum ithalatına da izin verilebilir. Ama ham cevher olarak. Bu metalden pil üretimi mutlaka devletin subvanse ettiği üreticilerle çok düşük fiyatlardan sağlanmalıdır.

Yoksa elektrikli araba rekabetçi olarak üretilemez. Bu da pazarda tutunmasını engeller. Devrim ile benzer sona gider.
    Sayın mod
    Maksat para kazanmaya çalışma olsa
    Bu işin menbaı nere Bolivya lityum u
    Oraya yakın bi yerde kur bi pil fabrikası ordan dogru Li ion akü pil her neyse dünyaya sat ama maksat bende yapabiliyorum muhabbeti
    Öncelik populizmden ziyade paraya odaklan Daha cok kazanıyon ama bilemiyorum sebebi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,753
    İkame malzeme.
    Bak Al yazmış,ucuz iş peşinde olmayın niye Ag olmasın?

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Bu yılın nobel kimya ödülleri lityum ıon pilleri geliştiren ekibe verildi.4 yıl önce stanford üniversitesi'de kimya profesörü ve ekibi de alüminyum pil geliştirdiklerini ve gücünü artırmak için çalışmalar yaptıklarını nature dergisindeki makalesinde belirtmişti.
    2019 Nobel Kimya Ödülü, 97 yaşındaki ABD li profesör John B. Goodenough, Britanyalı kimyager M. Stanley Whittingham ve Japon Akira Yoshinonun oldu. Ödül, lityum-iyon pil çalışmalarına katkıları nedeniyle verildi.

Vay taraflı pis gavurlar 97 yaşındaki adama Nobelmi verilir, biz genç, abdestinde namazinda bir imam hatipli bilim adamımızı aday gostersek, vermez zepevenkler!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. Çavuşoğlu: Dün tanıtımını yaptığımız yerli ve mili otomobil tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Avrupa bunu konuşuyor. Birçok otomobil firması bu anlamda hedeflerini öne çekmeye başladı ki 'Türkiye'den önce piyasaya girebilir miyim?' diye

Vay arkadaş! Sanki gizlice uzay mekiği geliştirip Mars'ta koloni kurduk.Tüm dünya ayağa kalkmışmış.

Kuyruklu yıldızın birinden 1000 yıl yetecek lityum madeni getireceğiz falan da deseydi sn bakanımız.
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Sayfa 347/999 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •