Sayfa 509/999 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Üretim yok sn kitapçı çıkarım diyelim ona altın zaten var üretimi olmaz ki.Asıl sorun niye o madeni çıkarmak için o kadar uğraşıyoruz ki.
    Onuda cevherden arındırıyorlar işte, külçe külçe toprağa gömülü değil ki bu meret.
    e tabi gömülü olanı bulmak bedava. bizim oralarda geceleri grup grup kazmayla kazı kazanlara bayağı bi rastlanılır, birileri arada bi zengin olur.
    bak bu arada orge gidici demedi deme sayın hkm.

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    onuda cevherden arındırıyorlar işte, külçe külçe toprağa gömülü değil ki bu meret.
    Bence üretim farklı bir tanım ya herneyse çok da takılmayalım o konuya,sorun şu ne diye o kadar para harcayıp aslında çok da işe yaramayan bir madeni kasalarda falan saklıyoruz ,insanoğlu işte .Yarın bir gün bitcoin blockchain falan gelecek dolar ,euro,altın falan değer alışverişi anlamında masal olup gidecek.

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Onuda cevherden arındırıyorlar işte, külçe külçe toprağa gömülü değil ki bu meret.
    e tabi gömülü olanı bulmak bedava. bizim oralarda geceleri grup grup kazmayla kazı kazanlara bayağı bi rastlanılır, birileri arada bi zengin olur.
    bak bu arada orge gidici demedi deme sayın hkm.
    )))))))))) gördüm gördüm orgeyi sizden sonra inceledim de,şirket çok iyi de grafik açısından artık fırsatı kaçırmışım,cuma bile yüzde 8 koydu,artık sağlık olsun siz kazanın sn kitapçı,belki ilerde başka bir kağıtda gene beraber yatırımcı oluruz,orge benim açımdan artık girmek için geç.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    )))))))))) gördüm gördüm orgeyi sizden sonra inceledim de,şirket çok iyi de grafik açısından artık fırsatı kaçırmışım,cuma bile yüzde 8 koydu,artık sağlık olsun siz kazanın sn kitapçı,belki ilerde başka bir kağıtda gene beraber yatırımcı oluruz,orge benim açımdan artık girmek için geç.
    nasip bakalım..............

5. bu kamu bankasından toki faizi vs haram değilse diyanet böyle konuşuyor, sanırım önceden içtiğimiz tekel bira ve şarapları da günah olmamalı sonuçta kamu üretimi değiller miydi?

6. https://www.youtube.com/watch?v=F3dlhe2kfXM

enflasyon kadar faiz ödemek caiz olduğuna almakta öyle olsa gerek. dine güncelleme geldi hadi iyisiniz..

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    bu kamu bankasından toki faizi vs haram değilse diyanet böyle konuşuyor, sanırım önceden içtiğimiz tekel bira ve şarapları da günah olmamalı sonuçta kamu üretimi değiller miydi?
    Artık künah, Tekeli künaha girmeyelim deye sattık, şimdi helal vergiylen, imam maaşı veriyoruz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    en bilimseli bu reel hayat, sermayesi kağıt ve mürekkep.

her şeyin bir değerleme kriteri, rasyosu var onun yok.
    TL'nin sermayesi ne?
    Sterlinin veya bolivarın?
    Olay sadece kağıt ve mürekkepse sana bir top A4 kağıdı vereyim bana 100 dolar ver hadi.

Sayfa 509/999 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •