Sayfa 372/999 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. 30 Aralık Pazartesi 14:04 BDDK: BANKACILIK KASIM TAHSİLİ GECİKMİŞ ALACAK ORANI YÜZDE 5,23

30 Aralık Pazartesi 14:03 BDDK: BANKACILIK KASIM SERMAYE YETERLİLİK RASYOSU YÜZDE 18,6

30 Aralık Pazartesi 14:03 BDDK: BANKACILIK 2019 İLK 11 AY TOPLAM KAR 46,6 MİLYAR LİRA

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,752
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Gazeteciler burayı takip ediyor, dün yazdık bugün haber yapmışlar.
    Kimse uyanmadı ama motoru geçtim,hadi zamanla olur.Hala takığım Vitesin-P- durumunda olup ta aracın yürümesine.-P-park milim yürümez demek ki şanjıman da yok!Hadi onuda zamanla yaparlar diyelim. Dişli mi olacak ?Konik geçmemi?Ona göre atıl azdırmayı satacağım.

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Kimse uyanmadı ama motoru geçtim,hadi zamanla olur.Hala takığım Vitesin-P- durumunda olup ta aracın yürümesine.-P-park milim yürümez demek ki şanjıman da yok!Hadi onuda zamanla yaparlar diyelim. Dişli mi olacak ?Konik geçmemi?Ona göre atıl azdırmayı satacağım.
    Bildiğim kadarıyla bizim bildiğimiz manada şanzıman elektrikli araçlarda yok, basit bir aktarma sistemleri var, fakat ise yarar bir iç açılım şeması bulamadım.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,752
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla bizim bildiğimiz manada şanzıman elektrikli araçlarda yok, basit bir aktarma sistemleri var, fakat ise yarar bir iç açılım şeması bulamadım.
    Buda bir şey öğreniyoruz en azından.
    https://seyler.eksisozluk.com/otomat...rikli-otomobil

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    LİBYA GERÇEĞİ VE İHVAN

"İktidar siyasal İslamcı ideolojiye, yeni Osmanlıcı hayale, ve mezhepsel bir bakış açısına sahip. Bunun sonucu olarak bir de İhvan(Not: Müslüman kardeşler/terör örgütü olarak kabul edilir.) aşkı var. Bugün dünyada İhvan'ın iktidarda olduğu tek yer olarak Türkiye'yi gösteriyorlar. Şimdi Libya'nın sadece yüzde 6'sına egemen olan İhvancı bir yönetime destek veriliyor. Ülkenin yüzde 94'üne egemen olan general Hafter ile İhvancı yönetim arasında, emperyalizm destekli bir iç savaş var. Birleşmiş Milletler'in İhvancı Trablus yönetimini tanıdığı, kuyruklu yalan. Eğer öyleyse, Suriye'de BM'in tanıdığı Beşşar Esad yönetimine karşı vekâlet savaşına niçin odun attınız? Suriye'de de ihvanı destekliyorlar, Mısır'la da İhvan yüzünden kavgalıyız. İhvan hareketi; Türkiye Cumhuriyeti'ne, hilafeti kaldırdığı için Atatürk ve devrimlerine karşıdırlar. Böylesi (terörist) bir yapıya destek için, Türk askerini nasıl gönderirsiniz? Özetle; Suriye'de bir bataklığa battık, aynı bataklığa Libya'da da batıyoruz." TÜRKER ERTÜRK (30.12.2019 tarihli Cumhuriyet gazetesindeki söyleşiden)
    Türker "döviz" olsa kaç Türk Liranızı bu "döviz"e yatırırdınız çok merak ediyorum Sayın Bora Yaşar?

Adam "ülke" olsa adı Arjantin olurdu...

6. MB nın döviz zorunlu karşılık oranlarını son 6 ay da kaç kere artırdığına bakıp buraya atabilecek var mı acaba.

Ahanda buldum!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    Bu gelişmeler Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki dışlanma sürecinin yalnızca Yunanistan’ın merkezinde olduğu diplomatik ayağını oluşturuyor. Bunun yine Atina’ın merkezinde bulunduğu, Yunanistan-Kıbrıs-Mısır ekseni boyutu var. Ayrıca, deniz yetki alanlarının paylaşımı ve enerji boyutları da var ki, bunların neredeyse her biri ayrı bir yazıyı gerektiriyor ve araya daha önemli bir konu girmezse belki bundan sonraki yazının konusu oluşturur.

Sonuçta Türkiye aynı anda bölge ülkelerini, küresel enerji şirketlerini ve ABD ve Rusya gibi küresel güçleri, AB ve tek tek AB üyelerini bu bölgede karşısına aldı. Oysa dikkat edilirse, hiçbir bölge içi ve bölge dışı aktör bu geniş ve çok fazla konunun iç içe geçtiği coğrafyada tek başına siyaset yürütmüyor. Türkiye’nin bu şekilde acemice yürütmeye çalıştığı “müttefiksiz†siyaset sınırına dayanmış durumda. İşte bu kendi yanlış politikalarıyla yarattığı tıkanmayı kırmak için bula bula Libya’da son derece eğreti durumdaki Trablus hükümetiyle anlaşma yapmayı bulabildi. Bu anlaşmayı da sanki dünya dengelerini değiştirmiş gibi bir havada sundu ve geçmiş sorumluluğunu unutturmak için muhalefeti ve özellikle asker göndermeyi eleştirenleri, Türkiye’nin önünü kesmeye çalışmakla suçlamaya başladı. Bu AKP’yi aşan bir konu ve bu dışlanmışlığın bazı boyutlarında geri dönüş çok zor olacak. Öyle ki, konunun bundan sonraki kuşakları etkileyecek yönleri olduğunu akılda tutmak gerekiyor. Bu tabloya bir de Libya’da Hafter’in kazanıp ülkeye hakim olması ihtimali eklenirse, dışlanmışlık ve izolasyonu kırmak iyice imkansız hale gelecek.
    Yunan Başbakanı da dünkü demecinde ülkemizin bölgedeki yalnızlığından bahsediyordu...

Ortak bir yönünüz var Sayın lozır...

Sayfa 372/999 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •