Sayfa 913/999 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,297 - 7,304 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Son İdlib dramıyla ilgili neler yazılıyor neler...Hem de akademisyenler tarafından gerekçelendirilerek..

Neymiş Bundan sonra S400 olmazmış...Sanırsın biz kendi güvenlik ihtiyacımız için değil Rusya'yı mutlu etmek için almışız Bu mereti gibi...

Neymiş 33 şehitli bu saldırı biz ABD ye yaklaştığımız için olmuş. Asıl mesele ABD ile Rusya arasındaki güç meselesi imiş...

Hanibir ülkeyi aşağılamak için bundan kötüsü olmaz.

Asıl sorumluları, olayın baş aktörlerini onların yanlışlarını tartışmanın yürek istediği bir durumda zırvalamaktan başka yol kalmıyor anlaşılan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dış politikada hemen her yaptığımız tümüyle "tepkisel".

Bir akla, önceden kararlaştırılmış bir strateji ve ona bağlı taktik ve planlara dayanmıyor.

Başımıza gelenlere kızıyoruz, sinirleniyoruz, öfkeleniyoruz devlet olarak.

Devlet, kahvede tavla oynarken yenilen adam gibi kızar mı?

Misliyle verilen karşılıklar, Suriyeli göçmenleri sınırlardan kapıp koyvermeler.

İşin garibi bu standart insanımızın hoşuna gidiyor.

Devleti de aynen kendisi gibi kahvede yenilip de kızdığında sergilediği davranış içinde görünce mutlu oluyor. Alkışlıyor. Her eşyi unutuyor. Sorgulamıyor.

Devlet rahatlamış vatandaş mutlu.

Ne güzel.

Ben dünyada artık eski usül savaşların olabileceğine inanmıyorum.Yeni usül savaşlarda da amerika,rusya ve israil en yakın ülkelerin geldiği seviyenin on gömlek üstündeler.Bu ülkelerden silah alınarak savaş falan kazanamayız.Çünkü tüm silahların anahtarları bu ülkelerde sana sattıkları silahın üç seviye üstü kendisinde yoksa sana zaten satmaz.Sana silah sattı diyelim seni yenmesini istediği ülkeye bir seviye üstünü satar gene yenemezsin.Misal bu YPG ye ne silahlar gitti.Geçen yandaş tv de ruslar sıkıysa YPG nin elindeki topraklara saldırsınlar dedi .Sonra lafı çevirdi.Kastı kürtlere verilen silahlarla taşeron bir savaşta amerikanın taşeronları rusların taşeronlarını yener demeye getirdi.Ben bu silahlara dünyanın parasının verilmesini anlamsız buluyorum.Çağ artık başka çağ.Silah işinde artık tekel oluştu.O tekel kimi isterse onu muzaffer yapar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Hiçbir şey gelişigüzel değil her şey bir plan dahilinde. Az geriden bakınca büyük devletlerin planlarının tıkır tıkır işlediğini görüyoruz. İran - Irak savaşını okuyun .

Şimdi misal S400 ü aldık kurduk.Rusya ile papaz olduk.Maskeli rus ordusu olan rejim güçleri ile kapıştık.Geçen tvde biri dedi S500 hazırmış.Adamlar S 600 leri yapmaya çalışıyormuş.Sen daha S400 ü kuramadan adam 2 seviye üstünü ha üretti ha üretecek.Bu adamı mı yeneceğiz.Boş işler bence.

6.  Alıntı Originally Posted by yoktur Yazıyı Oku
    Turkiyenin suruyede kalmadi icin abd israil ve avrupa ulkeleri buyuk bir destek veriyor. Ekonomiyi onlar ayakta tuttu
    Turkiyenin suruyede kalmadiğı durumu bulunmamakta orada kalıyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Turkiyenin suruyede kalmadiğı durumu bulunmamakta orada kalıyor.
    Turkuyenin suruyede bulunmadığı kalmaktan ortalama durumunu hoşlaştığından oluyor...

Kimse kimseyi aşağılayamaz.Aşağılanan izin vermediği sürece.Aşağılanan da mutlu olduğundan aşağılanmaya tepkisiz kalmaz.Gücü olmadığından sesini çıkaramaz.Misal devlet adamısın bir muhalif olduğu zaman içerde biri sana doğru da olsa aykırı ses çıkardığı zaman canına okuyorsun.Aynı adam yabancı bir ülkenin misal alt seviyede bir bürokratı geleceği zaman önce ben onu muhatap kabul etmem derken,adam geldiği zaman aynı masada sanki senle eşitmiş gibi masanın karşı tarafına geçip fotoğraf çektirmesine izin verebiliyorsun.Diplomasi güç meselesidir,maalesef güçlü değiliz.İşin acı tarafı 1938 den beri hiç bir zaman güçlü olmadık.

Sayfa 913/999 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •