Sayfa 319/999 İlkİlk ... 219269309317318319320321329369419819 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,545 - 2,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Lübnan'da bankalar kapalı .

İstanbul'a gelip, bankamatiklerden günlük limiti kadar çekiyorlar.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    10.000 $ biliyordum...

O eskiden miydi?
    Güncelleme olmadı diye biliyorum

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Güncelleme olmadı diye biliyorum

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    benim bildiğim
    25 000 TL ayrı 10 000 Euro ve eşiti döviz ayrı, ziynet vs de ayrı, zaten bu kadar parayı insan neden üstünde nakit taşısın ki? özellikle TL olarak neden üstünüzde para taşıyasınız yurtdışına giderken?

4. eğer cukkanız sağlamsa ultra hizmette sınır yoktur, sistemde... şöyle bir şey mi arıyorsunuz ?

Altın ve elmas alır , güvenli kasamızda saklarız. Ya da paranızı Paris veya Londra merkezimize göndeririz , ya da diğer bankalara.
    Yatırdıktan sonra Panama'ya transfer ederiz. Müşterimizin parası konusunda hızlıyızdır. Nasıl buldunuz ?
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

5.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    10.000 $ biliyordum...

O eskiden miydi?
    10 bin euro,25 bin tl sınır,ötesi için beyan zorunluluğu ve belge doldurma zorunluluğu var...

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Kara para aklama ve terörün finansmanın engellenmesi kapsamında ANONİM olarak altın-gümüş alım satımı önce 15.000euro, sonra 10.000 euro ve şimdide 2000 euro ile sınırlandırılırken isminiz ve cisminizle istediğiniz kadar fiziki alım-satım yapabilirsiniz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Parayı alabilmek için birisinin bankaya o parayı yatırması gerekli. Diğer bir bakış açısından eğer parayı alabiliyorsanız birisi o miktarda parayı bankaya yatırdı demektir. Böyle bir durumda da bankacılık sistemi için değişen bir şey olmaz. Görünen net likidite aynı kalır.

Yani bankada paranız olsa dahi ülkeden paranız yanınızda olarak çekip gitmek istiyorsanız başka brisinin bankaya sizin sahip olduğunuz miktarda para yatırması gereklidir.
    Teori doğru emme pratik yanlış efendim, merkez bankası rezervi bu tarz talepleri regüle etmek için vardır.

Merkez bankası döviz talebini regüle edemediği zaman, şak... döviz mevduat çekim sınırlaması gelir, binlerce kişiyi banka önlerine yığmaz hükümetler.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Parayı alabilmek için birisinin bankaya o parayı yatırması gerekli. Diğer bir bakış açısından eğer parayı alabiliyorsanız birisi o miktarda parayı bankaya yatırdı demektir. Böyle bir durumda da bankacılık sistemi için değişen bir şey olmaz. Görünen net likidite aynı kalır.

Yani bankada paranız olsa dahi ülkeden paranız yanınızda olarak çekip gitmek istiyorsanız başka brisinin bankaya sizin sahip olduğunuz miktarda para yatırması gereklidir.
    bankacılık en bilgisiz olduğum konu olduğu için soruyorum
    birisi 500 bin $ yatıracak ki diğeri de (daha önce yatırmış olduğu) parayı çekebilsin demişsiniz -öyle anladım?

şimdi
    1. yanlış bilmiyorsam bizim bankalar yatan mevduatları yeterince kredi veremiyor bir süredir. bu nedenle net borç ödeyici durumdalar (avrupadan aldıkları borçlar için durum buymuş diye okumuştum) ben yanlış mı biliyorum?
    2. eğer doğru biliyorsam...demek ellerinde para var ve en azından bir süre mevduatını çekmek isteyene cevap verebilirler sanki?
    3. elbette herkes bankaya yığılır çekmek isterse hiçbir banka buna cevap veremez...yanlış bilmiyorsam dünyada öyle bi banka yok zaten? (öte yandan banka da kredileri filan geri çağırabilir, devlet kısıt koyabilir yani bunun epey bir kademesi var) yine yanlış bilmiyorsam paranızı çekin diye manipülasyon yapmak zaten bu yüzden çoğu yerde yasak.
    4. diyelim kendi paramızı kendimize ait yurtdışı hesaba SWIFT yapmak istedik. bunun kısıtlamasına dair bir düzenleme var mı, örneği var mı bildiğiniz?

Sayfa 319/999 İlkİlk ... 219269309317318319320321329369419819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •