Sayfa 778/999 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Tek risk şu: eğer o paketin içine bir şekilde bir Çin'linin salya veya sümüğü aktıysa ya da virüslü bir sıvı bulaştıysa, bu sıvının muhteviyatına göre virüs belirlenen süreden daha fazla aktif kalabiliyor.
    Yani pakete sıvı bulaşmış olması ve nem süreyi etkiliyor diye biliyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tek risk şu: eğer o paketin içine bir şekilde bir Çin'linin salya veya sümüğü aktıysa ya da virüslü bir sıvı bulaştıysa, bu sıvının muhteviyatına göre virüs belirlenen süreden daha fazla aktif kalabiliyor.
    Yani pakete sıvı bulaşmış olması ve nem süreyi etkiliyor diye biliyorum.
    Elbet etkiler de sn rxpu neticede o sıvının kuruyacağı süreyi ekleyeceksiniz virusun konakçı dışı yaşam süresine,neticede hasta balgam attı ya da hapşırdı,balgam kuruduğu andan sonraki yaşam süresi hapşırdığı zamanki aerosol ya da damlacığın içindeki virüsün yaşam ömründen çok da farklı olmaz.Reha hocamın paketi kargoya verileli çok zaman geçmiş bence sıkıntı olmaz.Karantina süresi geçmiş,bir de çamaşır suyu iş tamamdır))))))))))))))

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yok sn kutsi 19 gündür gümrükte karantinadaymış zaten reha hocamın bombası bişi olmaz)))))))
    İşin ilginçi... ilk hasta olanlar şanslı sayılır ...yeterince ilgi alaka görürler ... salgının ortasında yüzünüze bakan olmaz

Da şimdi ne gerek vardı o kadar strese di mi reha hocam,bence alkolde de virüs tutunamaz,sen iki duble at öyle pakete bulaş.)))))))))

6.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    burada solunum yolu uzmanıymış gibi insanları paniğe sürüklemeyin. 1 evet virüs bulaşıcılığı yüksek ama kimleri öldürüyor? sağlığı yerinde insanları 2 günde öldürüyormuş gibi bir hava yaratmaya çalışmış bazıları. Esas etkisi ekonomik olarak karantina tedbirlerinden olabilir.Bunların ışığında eğer bağışıklık sisteminiz ve solunum yollarınız konusunda problem yaşadıysanız, ya da çocuksanız o zaman tehlike daha fazla.Ölüm oranı yüzde 2.8 lerde. Ebola da mesela bu oran 65-70. Bu panikletme, abartma huyunu insanımız çok seviyor.
    Bilader ne okudun senin bilgin nereden? Ya buraya ne bos beles insanlar geliyor Allah askina ya. Nereden buluyorlar burayi. Hkm in biraz yazilarini oku. emin ol buranin neredeyse tamami bu konuda bilgi sahibi. Kendimi bilgi sahibi saniyordum beni bile rezil ettiler bulasma buraya...

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Vatandaş daha ne kadar bekleyeceksin, dövizini bankadan çek. Senin paranla seni dövüyorlar. Jeton düşmeyecek bu gidişle, döviz alacak zeka uyanıklık var ama bunu farkedip değerlendirecek kapasite yok.
    Geçen sene miydi önceki sene miydi hatırlamıyorum. Dövizi, altını evde nasıl saklarız diye bayağı düşüp tartışmıştık burada ama bir şey bulamamıştık

Arada troller geliyordu, Ünsal diye iflah olmaz bir trolümüz vardı, Reha abi kimseye yedirmezdi onu .

Neyse demem o ki , artık doları bırakabilirler çünkü yükselişe bahane olacak sebep var mı deriz yoksa Batı 'yla kötü iken doları tutabilen Batı 'yla flörte başladıktan sonra hayli hayli tutar mı diyeceğiz?

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    İşin ilginçi... ilk hasta olanlar şanslı sayılır ...yeterince ilgi alaka görürler ... salgının ortasında yüzünüze bakan olmaz
    Onu yazdım sn kutsi,bizde yoğun bakımda yatak sorunu hep vardır.Bu hastalıkta ortalama yüzde on ile yirmi arasında hasta ağırlaşıyor yoğun bakıma gerek oluyor.İlk bir kaç yüz hasta tamam ondan sonra bizim sistem kitlenir.Ondan tırsıyorum.İranda olayın hızlı gitmesi ondan.Ukraynalılar çinden vatandaşları nakil olunca protesto için sokağa dökülmüşler.Bizim sağlık sistemimiz hastanelerimiz iyi değil çinden bu insanları neden getirdiniz diye.Aslında haklılar.

Sayfa 778/999 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •