Sayfa 518/999 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. 5,9250 vurdu çekti

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İsim listesi deyince...

Bizimkiler aynen vahşi batıda şerifin bürosunun önündeki arananlar listesindekilere benziyor ..

3. Berat albayrakin rekabetci tl kelimesine galiba bir tek ben takildim sanki alttan alttan mesaj verdi ama benden baska onemseyeni hic bir yerde gormedim. Acaba ben mi yanlis dusunuyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Berat albayrakin rekabetci tl kelimesine galiba bir tek ben takildim sanki alttan alttan mesaj verdi ama benden baska onemseyeni hic bir yerde gormedim. Acaba ben mi yanlis dusunuyorum.
    Bende aynı fikirdeyim.Sanki arkasındaki düşünce artık buralarda tutmak için uğraşmayacağız çok abartmadan yukarı giderse olur gibi anlam hissettim.

156 TL ' den aldığım gram altınları kademeli satış yaparak 220 TL ' den , 283 TL ' den ve 293 TL ' den satıp likit fona yönlendirdim. Full likit fondayım .

Büyük buhran olursa Dolar yatırımcıları bundan çok olumsuz etkilenecek . 2008 küresel krizde bunun örneğini gördük . Parasal genişleme ve sonrasında oluşan Dolar bolluğu nedeniyle Doları olanlara saç baş yolduracak .

Altın ise ekonomik buhran olduğu için işsiz kalanlar , borcunu ödemekte zorlananlar , gram altına uzun vadeli yatırım yapıp iyi kazanç sağlayanlar panik satış ile altınlarını satacaklar . Belli bir süre altında gerileme yaşanacak . Tekrardan altında boğa piyasası yaşanacak.

Bitcoin bana göre bu ekonomik buhranın yıldızı olacak . Çok daha büyük zirvelere oynayacak .

Şunu özellikle belirtmek isterim . Türkiye ' deki ekonomik kriz , ekonomik buhrandan ( küresel krizden ) önce olursa Dolarda Bing Bang yaşanır . Yani dolar kuru zirvelere oynar. Eğer küresel kriz , Türkiye' deki ekonomik krizden önce olursa işte o zaman buyrun cenaze namazına ... Dolar kurunda sürünmeye devam ...

Örnek mi ? 2007-2008 küresel krizde , Türkiye bundan fazla etkilenmedi . Özellikle dikkat edin . Altında iyi bir boğa piyasası yaşandı . Dolar kuru ise nakavt . Her zaman " papaz pilavı yemez " misali işte dolar artarsa , gram altın da artar düşüncesinden kurtulun ! Bu her zaman böyle olmaz .

Borsayı sormayın zaten ! Anlayan anladı ...

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir . Karar ve tercih sizindir .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Merkezin her indiriminden sonrası bu sahne yaşanıyor.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    156 TL ' den aldığım gram altınları kademeli satış yaparak 220 TL ' den , 283 TL ' den ve 293 TL ' den satıp likit fona yönlendirdim. Full likit fondayım .

Büyük buhran olursa Dolar yatırımcıları bundan çok olumsuz etkilenecek . 2008 küresel krizde bunun örneğini gördük . Parasal genişleme ve sonrasında oluşan Dolar bolluğu nedeniyle Doları olanlara saç baş yolduracak .

Altın ise ekonomik buhran olduğu için işsiz kalanlar , borcunu ödemekte zorlananlar , gram altına uzun vadeli yatırım yapıp iyi kazanç sağlayanlar panik satış ile altınlarını satacaklar . Belli bir süre altında gerileme yaşanacak . Tekrardan altında boğa piyasası yaşanacak.

Bitcoin bana göre bu ekonomik buhranın yıldızı olacak . Çok daha büyük zirvelere oynayacak .

Şunu özellikle belirtmek isterim . Türkiye ' deki ekonomik kriz , ekonomik buhrandan ( küresel krizden ) önce olursa Dolarda Bing Bang yaşanır . Yani dolar kuru zirvelere oynar. Eğer küresel kriz , Türkiye' deki ekonomik krizden önce olursa işte o zaman buyrun cenaze namazına ... Dolar kurunda sürünmeye devam ...

Örnek mi ? 2007-2008 küresel krizde , Türkiye bundan fazla etkilenmedi . Özellikle dikkat edin . Altında iyi bir boğa piyasası yaşandı . Dolar kuru ise nakavt . Her zaman " papaz pilavı yemez " misali işte dolar artarsa , gram altın da artar düşüncesinden kurtulun ! Bu her zaman böyle olmaz .

Borsayı sormayın zaten ! Anlayan anladı ...

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir . Karar ve tercih sizindir .
    kaynağın ne bi yerlerine vahiy mi indi.Tabii türkiye şartları tam da 2008 deki gibi zaten her kriz karbon kağıdı koyar gibi aynen tekrar ediyor.Çocuklar da inandı

8. Satiyoz mu dolarlari o vakit. 2005-2006 kuresel krizinde perisan olduyduk.

Sayfa 518/999 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •