Sayfa 525/999 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. 'Maaşları düşürün' diyen tarikat şeyhi 'sahte fatura'dan hapis yatmış!

“Geçinemiyorum diyene 5 lira daha veriyoruz. Sünnet 'geçinemiyorum' deyince ‘5'ten 3'e indir’ diyor†ifadeleriyle gündeme gelen tarikat şeyhinin naylon fatura düzenlemekten hapis yattığı ortaya çıktı.

http://cumhuriyet.com.tr/haber/turki...is-yatmis.html

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Valla sayin bora
    Haklisin ama alacağın yok.
    Kutuphanende ya cok texas tommiks var ya baska sey
    Entellektualitede unlimited akimdan misin?
    senin bu yazdıklarin ve de özel üslubun için tahsil ya da kitap gerektiğini sanmıyorum...yellen yellen ipe diz denilen cinsten...tavuk çiftliği muhabbeti...dilinden ancak oradan bir iki kişi anlar...neyse...sanalda idare ediyorsun işte...malum herkes eşit burada...temeli saçmalamak ve de cahillik olarak belirlersek...

3. Işin temeli bilimdir
    Unutma disiplin bilim
    Ikisi
    Senin kafa basmaz

4. Haline acinacak halde olup tumce kurmak
    Cabalamak
    O da bisey demek ki

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi ben bu forumda bando çala çala mallandım hiç de dediğin gibi değildi bok gibiydi piyasa herkes dolar diyordu banane bu dakikadan sonra kucaklayan ky den bilançolar bu ralliyi haber verdi gayet. Ezbere konuşuyorsunuz araştırana okuyana emek verene her piyasada her fiyattan ekmek var. Arsa alıp satıp kazanan dolar alıp satıp kazanan altın bitcoin den milyoner olan her çeşit insan tanıdım hepsine saygım var her enstrümanda emek verene para var. Bilanço yalan ise yalanın altında ne var ona bak bahane arayana bahane çok.
    Sn nosfeçağrı ben 20 yıllık borsacıyım,hep alırım satarım,benim entrylerime bakarsanız hazirandan bu yana işyat , güneş sigorta ve albarakada olduğumu da görürsünüz.Ben de baya kazandım son furyada.Borsaya da karşı değilim.Kendi tecrübelerimi yazdım,demek ki siz benden daha başarılısınız borsa konusunda,hala kazanıyorsunuz,inşallah devamında da kazanırsınız.Ben artık kendim için sakıncalı buluyorum.Kimseye akıl verecek halim de yok,maksat tecrübe ve bilgi paylaşımı.Banka bilançoları konusunda yazdıklarıma eleştiriniz var mı.Banka bilançoları güvenilir mi.Bizim borsaya banka borsası diyorlar da ondan soruyorum.

6. Benden eskisiniz ben 2009da girdim piyasaya 2014 e kadar o piyasada neredeyse hiç bir şey kazanamamayı başardım sürekli endekse yenildim kazansam bile. Ne alsam düştü ne satsam gitti teknik meknik saçma sapan işlem yaptım. Para da kaybetmedim totalde.

Sn. Alloffs üstadın eski forumda başlığı ile zaten meraklı olduğum temel analize girdim sonra bir sürü kitap okudum kendimce bir yol yöntem belirledim. Onu da koda döktüm sistemle çalışıyorum. Tek doğru benimki asla demiyorum. 1 liradan reysaş alan varsa beni katladı gitti mesela helal olsun derim ama 1 lot almam mesela o kağıdı az olsun sağlam olsun.
    Bankalar dediğim gibi eskiden saçma sapan beklentim ile yok o formasyon yok bu formasyon işlem yaptığım kâğıtlardı, iyice okuyup analiz etmeye başlayınca aslında bankanın nasıl para kazanmakta olduğunu anlamanın ( para satıp para kazanıyor işte ) çok da basit olmadığına kanaat getirdim. Üstelik benim kullandığım yöntem ile değerlemek de pek mümkün değildi.
    Bu nedenle sadece çok aşırı ucuz diğerlerine göre bu kadar ucuz kalamaz diyip aldığım Ykb hariç ve ara sıra heyecan olsun diye loto misali halk hariç ne inceliyorum ne de taşıyorum. Mesela telekom çok güzel bilanço getirdi ve daha güzelini bu çeyrek getirecek madem bankalar aldı telekomu siz de gidin telekom alın ben beğendim ama alamadım. Sonra da hareketi başladı uçtu gitti. Ereğli mesela yalan mı bilançosu ucuz kağıt güzel bilançolar da getirecek 15 lira olsa kim şaşırır ki eder yani. Bugün sattım gelirse bir daha alırım. Mesela şu an tüpraş almam ama iyice aşağı verirlerse 16 dolar altında neden olmasın düşünülebilir. Ne ucuz kaldı ne gider ne dipte neleri gelecekte toparlar hangi şirket batsa bugün elimde ne kalır... sürekli bunlarla yatıp kalkıyorum.

Mesela dolar. Nedir doların değeri? Neden değer kazanır neden kaybeder? Bilançosu fed bilançosu mudur nasıl değer biçeriz? Hadi doları bildik, tl yi ne yapacağız? Dolar tl de uzunda yön hep yukarı ama alternatiflere göre ne zaman Iyi ne zaman kötü getirecek? Nasıl biliriz bunu? Ben bunu kafamda oturtamadım o nedenle de tek dolar işlem yapmadım bu başlığı da bu nedenle takipteyim ama pek paylaşım kalmadı halbuki epeydir yatay gidiyor alma zamanı şimdi olabilir mesela ama dediğim gibi anlayamıyorum.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn nosfeçağrı ben 20 yıllık borsacıyım,hep alırım satarım,benim entrylerime bakarsanız hazirandan bu yana işyat ve güneş sigortada olduğumu da görürsünüz.Ben de baya kazandım son furyada.Borsaya da karşı değilim.Kendi tecrübelerimi yazdım,demek ki siz benden daha başarılısınız borsa konusunda,hala kazanıyorsunuz,inşallah devamında da kazanırsınız.Ben artık kendim için sakıncalı buluyorum.Kimseye akıl verecek halim de yok,maksat tecrübe ve bilgi paylaşımı.Banka bilançoları konusunda yazdıklarıma eleştiriniz var mı.Banka bilançoları güvenilir mi.Bizim borsaya banka borsası diyorlar da ondan soruyorum.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Benden eskisiniz ben 2009da girdim piyasaya 2014 e kadar o piyasada neredeyse hiç bir şey kazanamamayı başardım sürekli endekse yenildim kazansam bile. Ne alsam düştü ne satsam gitti teknik meknik saçma sapan işlem yaptım. Para da kaybetmedim totalde.

Sn. Alloffs üstadın eski forumda başlığı ile zaten meraklı olduğum temel analize girdim sonra bir sürü kitap okudum kendimce bir yol yöntem belirledim. Onu da koda döktüm sistemle çalışıyorum. Tek doğru benimki asla demiyorum. 1 liradan reysaş alan varsa beni katladı gitti mesela helal olsun derim ama 1 lot almam mesela o kağıdı az olsun sağlam olsun.
    Bankalar dediğim gibi eskiden saçma sapan beklentim ile yok o formasyon yok bu formasyon işlem yaptığım kâğıtlardı, iyice okuyup analiz etmeye başlayınca aslında bankanın nasıl para kazanmakta olduğunu anlamanın ( para satıp para kazanıyor işte ) çok da basit olmadığına kanaat getirdim. Üstelik benim kullandığım yöntem ile değerlemek de pek mümkün değildi.
    Bu nedenle sadece çok aşırı ucuz diğerlerine göre bu kadar ucuz kalamaz diyip aldığım Ykb hariç ve ara sıra heyecan olsun diye loto misali halk hariç ne inceliyorum ne de taşıyorum. Mesela telekom çok güzel bilanço getirdi ve daha güzelini bu çeyrek getirecek madem bankalar aldı telekomu siz de gidin telekom alın ben beğendim ama alamadım. Sonra da hareketi başladı uçtu gitti. Ereğli mesela yalan mı bilançosu ucuz kağıt güzel bilançolar da getirecek 15 lira olsa kim şaşırır ki eder yani. Bugün sattım gelirse bir daha alırım. Mesela şu an tüpraş almam ama iyice aşağı verirlerse 16 dolar altında neden olmasın düşünülebilir. Ne ucuz kaldı ne gider ne dipte neleri gelecekte toparlar hangi şirket batsa bugün elimde ne kalır... sürekli bunlarla yatıp kalkıyorum.

Mesela dolar. Nedir doların değeri? Neden değer kazanır neden kaybeder? Bilançosu fed bilançosu mudur nasıl değer biçeriz? Hadi doları bildik, tl yi ne yapacağız? Dolar tl de uzunda yön hep yukarı ama alternatiflere göre ne zaman Iyi ne zaman kötü getirecek? Nasıl biliriz bunu? Ben bunu kafamda oturtamadım o nedenle de tek dolar işlem yapmadım bu başlığı da bu nedenle takipteyim ama pek paylaşım kalmadı halbuki epeydir yatay gidiyor alma zamanı şimdi olabilir mesela ama dediğim gibi anlayamıyorum.
    bist içinde şu an pahali diye degerlendirilemeyecek 10 adet şirket varsa vardir ! onlarda ortalama olarak ederindedir.

ve piyasa ise yeni pozisyon acilamayacak kadar pahalidir ! risk maksimum duzeydedir.

getiri risk birlikteliginin limitleri zorlaniyor ! bu kabataslak tum dunya borsalari icin gecerlidir

Sn nosfeçağrı 2009 girişlisiniz,abi diye hitabınız da oldu,o yüzden size akıl vermeyi düşünmem elbette borsada her koyun kendi bacağından asılır,ama bir tavsiye vermeden edemeyeceğim 1994 ,2001 ve 2008 krizlerini görmemişsiniz,borsanın tersi çok kötü oluyor.2008 de 10.50 den alıp 10.70 den kardeşimle alıp sattığımız arçelik büyük çöküşte 1.5 a düştü.Bir yılda arçelik batmışmıydı.Elbette batmadı ama kaos zamanları başka oluyor işler.O yüzden eski borsacılar var topikte arada onların yazdıklarını da çok kulak arkası yapmayın derim.Gene de para da sizin karar da sizin elbette.

Sayfa 525/999 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •