Sayfa 502/999 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. 15 günlük tüketim 58 m3

Bu arada kombi 26-27 senelik ve eski tip onu da belirteyim

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Gez Dünyayı, gör Konyayı veya Hanyayi Konyayı görürsün demiş atalarımız.

Konya insanının profili için, örnek bir video gercekten.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    15 günlük tüketim 58 m3

Bu arada kombi 26-27 senelik ve eski tip onu da belirteyim

Tek peteğin üzerinde yasiyorsun garanti.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

4. Benim bu forum tarihinde bir kere bile küfür etmişliğim yok tahriklere rağmen .

Bir ara kasparov gök tanrısı takmıştı artık yok sanırım ona ağız dolusu küfür edesim bile geçmedi içimden

Bazıları insanları sinirlendirse de sert yazsam bile hiç sinirlenmem ben

Geldimi böyle fatura gelecek, 2 M3 gaz harcamış.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Benim azerbeycanla kıyasım doların fiyatını devletin belirlemesi anlamındaydı.Şu anda memleketimizde serbest piyasa yok,doların fiyatını devlet belirliyor.Merkez bankası devlet bankaları eliyle zorunlu rezevleri satıyor elinde ne kadar dolar kaldığını da gerekirse söyleriz deyip söylemiyor.Bence merkez negatif net rezervde elinde dolar falan yok.Şu anda durumumuz FED e bağlı değil,elbette FED den major bir hareket gelirse dolar artar ama bu da devlet eliyle 2001 krizindeki gibi ani bir şekilde karar verilerek olur.Sanki devletin fiyatı belirlediği sabit kur rejımindeyiz gibi bir durum var,aynen azerbeycan gibi,anlatmak istediğim konu buydu.Ekonomimizin çöp olup olmaması konusunda yazacağım tek nokta ise azerilerde petrol var bizde yok.
    Hocam anlıyorum örneğinizi, carry trade le benzer ülkeler yıllar içinde çeşitki hinoğlu hinliklerle mücadele etmeye çalışmışlar. Mesela resmi istatistikleri manipüle ederek - Yunanistan -,
    direkt yanlış istatistik yayınlayarak - Arjantin sene 2015 yanılmıyorsam -
    şalterleri indirerek - İran -

Çeşit çeşit yöntem var, ama akıl mantık ve ekonomi bilimine aykırıdır bu kaçış yöntemleri. Sonucu Fed belirler. Mesela kendinize şunu sorun Fed faiz artırmaya başlıyorum en az 1 sene sürecek yeni bir çevrime giriyorum benim verilerim buna uygun derse ne olur bizim liranın hali?

Bizim merkez bankası bu uyanıklıklara girdi ama gözünün ucuyla Fed i dikkatle izleyerek girdi, Fed in faiz indirimlerinin beklendiği anda girdi senkronize. Yoksa zaten cesaret edemezlerdi işlemezdi.

Bu işin sonu yüklü faiz artırımı 25-30 arasına atacak bir artırımla veya devalüasyonla biter. Arjantin de 2014-15 ten sonra ne olmuş bir inceleyin, istatistik kurumunun başındaki şahısla ilgili güzel makaleler vardı. Türkiyenin kurtuluşu yok bu işten, bakmayın medyanın durmadan olumlu haberler pompalamasına bist rüzgarlarına. Sonuç hüsran olacak, her koyun kendi bacağından asılır. Önlemini alan kazanır.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Benim bu forum tarihinde bir kere bile küfür etmişliğim yok tahriklere rağmen .

Bir ara kasparov gök tanrısı takmıştı artık yok sanırım ona ağız dolusu küfür edesim bile geçmedi içimden

Bazıları insanları sinirlendirse de sert yazsam bile hiç sinirlenmem ben
    Koskoca Tengrimizin başını yediler, Manitunun çayırlarında beygir kosturuyordur artık.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

8. sahi o nerede

Sayfa 502/999 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz