Sayfa 543/999 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Yine ons la dolar tl aynı yönde.bizim merkez altında büyük kaldıraç dolar da daha kısmı kaldıraçla ons dolar paritesini işliyor bence.onsun yukarı çıktığı her halukarda merkez kaybetmez gibi.onsun da pek yakın zamanda düşeceği yoksa hiç zarar etmiyor olabilir.10 kaldıraç ons ta long 5 kaldıraç dolar tl de short olursa hem doları baskılar hem arar yazmaz gibi bir görüntü var.fikirlerinizi bekliyorum.ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    gram altın sembolik 300 TL seviyesini geçti...dolar kuru biraz daha heyecanla destekleme gram altın çok daha yukarılarda olurdu bugün...

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    ABD'de yayınlanan Washington Post gazetesi, Donald Trump'ın İran'a yönelik yaptırımların dozunu artırmasıyla İran'da yaşayan Afganların daha iyi bir hayat umuduyla Türkiye'ye göç etmeye başladıklarını yazdı.

Gelsinler tabi. Kapımız herkese açık.
    Vay arkadaş abd nereyle uğraşsa zararı bizden çıkıyor...
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

4. Borcu olan da, alacagi olan da intihar ediyor.

Hukuk devleti ya.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...son-verdi.html

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Borcu olan da, alacagi olan da intihar ediyor.

Hukuk devleti ya.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...son-verdi.html
    uzuldum adama cocuklarıda varmıs ..cogu galerıcı gibi mafya vari bir simasıda yok ...bu devırde artık iş yapılmaz..vadeli odeme olayı bittimi tamamdır çöküş baslar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Başlık sessiz..Kimse yok...

Oysa dün gece yaşanan Elazığ depremi yeterince malzeme olmalıydı bizim başlığa.

Kimse yazmamış bu ülke gerçeği hakkında.

Dün gece ve bu sabah TV lerdeki yerinden çekimlere bakıyorum da...Hemen her depremde gördüklerimiz aynı.

Bu kez benim dikkatimi çeken husus ise devletin güçlerinin düzgün giyimleri oldu.

Sarılar, kırmızılar, siyahlar içinde sırtlarında ilgili birimlerin adları AFADlılar, itfaiyeciler...

Olay yerinin dibinde bekleyen düzgün sıralanmış ambülanslar.

Yıkıntılarının çevresinde vatandaşın yığılması önlemek üzere parmaklıklar. Parmaklıları bekleyen polisler, jandarmalar.

Jandarmaların, düzgün ve koruyucu giysileri ve donanımları içinde uzay gemisi elemanları gibi.

Doğrusu etkilendim.

Bu konuda tek tenkidim bir binanın üzerinde gereğinden çok fazla elemanla kurtarma faaliyetinin yürütülmesi.

İşin bu kısmı Alaturka...

Kurumsal dokunuş zamanla gelecek umarım.

Bu kadar büyüklükte ve de şiddette bir deprem için doğrusu can kaybı (şu anda 21 kişi olarak verildi) neredeyse sevinç duyulacak kadar az.

Buna da şükür...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Aklıma 1975 yılındaki Elazığ turnemiz geldi.

Keban Barajının kamulaştırmalarını incelemek üzere Keban DSİ tesislerinde 5 kişilik bir ekiple 4 ay kalmıştık.

Barajı yapan Japon ve Fransız teknik ekiplerinin kaldığı güzel modern tesislerdi.

İşimiz gereği Adana Defterdarlığının tahsis ettiği minibüsle çevreyi de epeyce gezmiştik.

Bir Pazar günü Fırat'ın gözesinin bulunduğu Tunceli Munzur'da dünyanın en güzel alabalıklarının oynaşmalarını izlemiştik o hırçın buz gibi sularda...

Müthiş bir yöreydi..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    TV de deprem uzmanı akademisyenler konuşuyor.

Fay haritamız belli.

Bunca tecrübeden bunca badireden sonra devlet hala fay hattının yani alüvyonlu ovaların dışında kaya ya da kireçtaşı zeminlerde ev yapımına zorlamıyor vatandaşı.

Elazığın bundan önceki depreminden sonra Dünya Bankası büyük bir yardım yapmış evlerini kaybedenler için 3,5 milyar dolar gibi bir rakam...

DEvlet o deprem evlerini de yine aynı fay hattının üzerine ovalara yapmış.

Nasıl ama?

Sayfa 543/999 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •