Sayfa 540/999 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Abi amerika deli gibi para basıyor faiz düşürüyor her yerde dolar değer kaybediyor cds ler faizler düşüyor bize özel bir durum yok. Hatta kötüyüz gayet. Tüketim kesildi, geçen sene cari fazla verdik ekonomik aktivite durdu değilse abd faizi artsın görürüz kuru 15 e bile gider.

Hükümeti eleştiriyoruz diye hükümeti övüyorsunuz keşke hem faizi düşürüp hem kuru tutacak kadar becerikli olsalardı
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bizim bir ekonomik kural olarak bildiğimiz, MB hem kuru hem faizi kontr edemez idi...

MB son altı ayda faizi 1200 baz puan kadar indirirken, kurda bu faiz indiriminin karşılığı kabul edilecek bir yukselme olmadı...

tabi yukarıdaki kural ya da kuramın olmazsa olmaz şartı "serbest piyasa" idi...

Bence o meşhur ekonomik kuram hala bozulmuş değil...

çünkü artik en azından kurlar açısından serbest piyasa kuralları islememekte...

2. abi ben sana diyeyim.
    2016 sonrasinda kitapta yazmayan cok sey ogretildi bu piyasada.
    gerisi bos.
    serbestmis yari serbestmis bilmem ne bunlar laf.
    bazilarimiz borsa diye dikdi kafayi kimimiz altin kimimiz borsa.
    limit calisti ve zamanla herkes birbirine yanastiiii o kadar.
    2016 da 200ksi olan adam su an 1.2 milyona falan karisamadiysa takkeleri one alayim.
    tabe bence.

3. haber mi var dolar çökmüş? $5.93

4.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    karpuzun icini yediler abi gecmis olsun.
    ben ne dusunuyorum biliyon mu.
    biz bu isten anlamiyoruz.
    2013 e hadi 15e kadar borsada voleyi vuran elveda bebegim diyemedi.
    dolarda voleyi vuran vaktinde elveda bebegim diyemedi hambal oldu. 25 faiz yandi sondu. onu gectim 2 3 fk yandi sondu gecti.
    dolara vaktinde giren borsaya giremedi
    borsayi vuran da dolar volesini kacirmisti.
    hal boyle olunca hatalarla yuzlesmek en iyisidir
    Ama ben reysas,hedef ve usaktan alacagimi aldim. Rysastan 8 de ciktim ama azaltmistim oranlarimi. Guvenemedim zaten reysasin guvenilecek yeride kalmadi artik. Ben bistten de dolardanda alacagimi alaagim. Hedef girisimde ozellikle cok yazilarim oldu. 1.05 ten alip 1.30 dan ciktim. Usakta keza oyle oldu maliyet. Ama artik bist su an kabak tadinda isterse 230 olsun umurumda degil. gir-mem sayin albayrak bana gore fissegi atesledi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi amerika deli gibi para basıyor fiaiz düşürüyor her yerde dolar değer kaybediyor cds ler faizler düşüyor bize özel bir durum yok. Hatta kötüyüz gayet. Tüketim kesildi, geçen sene cari fazla verdik ekonomik aktivite durdu değilse abd faizi artsın görürüz kuru 15 e bile gider.

Hükümeti eleştiriyoruz diye hükümeti övüyorsunuz keşke hem faizi düşürüp hem kuru tutacak kadar becerikli olsalardı
    Bu ülkede iktidara dış ekonomik ve finansal istikrar ve hatta finansal genişleme yardım etmezse zaten işleri Allaha kalmıştır.

Bu iktidar teğet geçen (!) 2008 krizi dışında baya ballidir bu açıdan.

Ama cumhuriyet tarihinde bu kadar borçlanan başka bir yönetim olmadığından, hatta tüm cumhuriyet yönetimleri toplamından da fazla borclandiklarindan geldiğimiz noktada hala dış finansal iyilesmeden de yararlanmalarını karşın faizi bu kadar indirip kuru bukadar aşağıda tutabilmeleri bence bir başarı...serbest piyasa kurallarını hiçe saymalari bunda başlıca etmen...

6. Bakin beni gercekten iyi takip edin hatta yazin bir koseye ekran goruntusu alin olmazsa hatirlatin sen boyle demistin dersiniz. "23 nisanda dolar tl yi bir gunlugune formaliteden koltugu devredecek kivama getirecek" kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir. Kendi cikarimimdir. Fazlada sey etmeyin ;)

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu ülkede iktidara dış ekonomik ve finansal istikrar ve hatta finansal genişleme yardım etmezse zaten işleri Allaha kalmıştır.

Bu iktidar teğet geçen (!) 2008 krizi dışında baya ballidir bu açıdan.

Ama cumhuriyet tarihinde bu kadar borçlanan başka bir yönetim olmadığından, hatta tüm cumhuriyet yönetimleri toplamından da fazla borclandiklarindan geldiğimiz noktada hala dış finansal iyilesmeden de yararlanmalarını karşın faizi bu kadar indirip kuru bukadar aşağıda tutabilmeleri bence bir başarı...serbest piyasa kurallarını hiçe saymalari bunda başlıca etmen...
    Paçalarından bal damlamıyorsa adam değilim, ciddî ciddî dolar 0.8 ve daha yaygını 1 gayme olacağı konuşuluyordu, burada da dolar hela kâğıtcı angutlardan gecilmiyordu!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Paçalarından bal damlamıyorsa adam değilim, ciddî ciddî dolar 0.8 ve daha yaygını 1 gayme olacağı konuşuluyordu, burada da dolar hela kâğıtcı angutlardan gecilmiyordu!
    Ben 12 sene yaptık o hatayı

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Sayfa 540/999 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •