Sayfa 903/999 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Halk ne kadar cahil inanilir gibi degil. Kendim duymasam inanmazdim.
    Karakoyde bir serigrafi işim vardi, dukkanda isimi hallederken oturan iki kisinin konusmasina sahit oldum..
    Biri son gelen dogal gaz faturasinin yuksekliginden sikayet ediyordu....oteki de ona,
    -"Yahu bu dogalgazi Rusya bize bedava vermiyor mu, niye bu kadar pahali " dedi...

Bu insanlardan ne olur...!!!
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Demek istediğim tam da buydu.

Halkın onay vermesinin nedeni bu maliyeti devletin karşılayacağı ve kendisinin cebinden para çıkmayacağı düşüncesi idi.

Peki şimdi fark ne?

Fark şu: Artık direk bu paranın cebinden eksildiğini bizzat görüyor, hissediyor.

Hiç bir ideoloji açlığın önüne geçemez.

Bugüne kadar dış borçlanma ile teknik olarak halkın bunu hissetmesi engellenmişti.

Halk bu teknik detaya vakıf olamaz. Alınan dış borcu anlamaz yarattığı refah artışına bakar.

2 senedir bu artık çalışmıyor. O nedenle ekonomi doğal potansiyeline geri dönüyor. Ve bu denge noktasına halk alışık değil.

Zira tarihte hiçbir zaman hiçbir politikacı ekonominin bu denge noktasında uzun süre kalmasına izin vermedi. Gitti borçlandı, deval yaptı , ne yaptıysa yaptı kısa süre sonra tekrar hormonu enjekte etti.

Artık bu sistem verimli çalışmıyor. Döngüler o kadar kısaldı ki yapılan hamleden sonra olumlu etkiler görülmeden olumsuzları ekonomiyi silip süpürüyor.

Halk bunu fark etmeye başladı.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Allah bereket versin, zaten bunların % 90 civarı 3 eniklidir, ayda 1.188 euro gayme.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Masaya oturuncaya kadar ne yaparsan o yanına kar kalır. Şuana kadar ne yapıldı ne yapılmadı bilmiyoruz. Masaya ne kadar oturuldu acaba , telefon görüşmesi falan yapılmış galiba.

Ecevit gibi önce Kıbrıs 'ın diğer ucundan çıkıp ondan sonra masaya oturacaksın. Öte ucundan çıkamıyorsan beri ucundan girmeyeceksin .

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Halk ne kadar cahil inanilir gibi degil. Kendim duymasam inanmazdim.
    Karakoyde bir serigrafi işim vardi, dukkanda isimi hallederken oturan iki kisinin konusmasina sahit oldum..
    Biri son gelen dogal gaz faturasinin yuksekliginden sikayet ediyordu....oteki de ona,
    -"Yahu bu dogalgazi Rusya bize bedava vermiyor mu, niye bu kadar pahali " dedi...

Bu insanlardan ne olur...!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada ki arkadaşların çoğu halkın arasına karışmıyor veya inanamıyorlar bu yazdıklarınıza.

Ben sizin verdiğiniz örnekteki gibi 35 Senelik esnaflık hayatımda, böyle binlerce iki ayaklıylan karşılaştım.

Babam bu tiplere, b. fabrikası derdi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Deli bir değilki bağlayasın, dert bir değilki ağlayasın. Virüs derdimiz de duruyor bir yanda . Azerbaycan 'da da çıkmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Devlet indinde ne statü verilirse verilsin...

Suriyelileri işten çıkarın da bakın neler oluyor...

Bizim vatandaş pek bilmiyor dayağı, eziyeti göze alıp hakları için yürümeyi.

Suriyelilerin azıcık haklarını bile bizden iyi korumasını bilip bilmediklerini görürüz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bir de işletmelerinde insana sadece maliyet unsuru olarak baktıklarını burada yazdıklarından hatırladıklarımız ahkam kesmesinler...

İşveren konfederasyonundan bahsedip, lokavtı bir hak gibi görenler kıvıttırıp durmasınlar.

Ben doğrusu çekemiyorum.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bir esnafla konuştum. Manavlık işinde tekelleşmişler neredeyse. Boş buldukları yeri brandayla falan çevirip manav açıyorlarmış. Kendilerinden elemanlar da buluyorlarmış. Vergi yok , kira yok ,işçilerin sigorta derdi yok .
    Bunlarla baş edemiyoruz diyor.

Sayfa 903/999 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •