Sayfa 522/999 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Son dakika: Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği saldırılarda 26 sivil yaşamını yitirdi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Son dakika: Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği saldırılarda 26 sivil yaşamını yitirdi.
    Baya bir azaltmış gerginliği anlaşılan...

Ha gayret...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bankalarımız ekonomide geldiğimiz noktanın sembolleri.

Kağıttan kaplanlar...

Bu bankaların bağımsız denetiminden sorumlu olanın uykusu çoktan kaçmıştır.

Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumları...

Aklıma hep Enron olayı gelir bizim bankaları düşününce...

Bugün Medwig Finansbank'ın piyasa değerinin bir başka başlıkta saat 14 itibariyle 299,3 milyar liraya yükseldiğini bildirdi...

Böl altıya...

50 milyar dolar eder...

Enron da en son 85 milyar dolar kadar ediyordu iflas etmeden önce...

Enron'un bağımsız denetiminden sorumlu, dünyanın beş büyük denetim şirketinden biri olan Arthur Andersen, bu hizmetine karşılık o son yıl Enron'dan 52 milyon dolar ücret almıştı...Yani haftalık 1 milyon dolar.

Sonunda Enron'la birlikte o da göçtü gitti...

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bizdeki emeklilik sisteminin düğümünü İskender bile kılıçla çözemez...

SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, arada fevkalade ve özel emeklilikler ve VİP emekliler...

Benim gibi hem SSK hem Emekli Sandığına yıllarca prim ödemiş Bağkur emeklileri..

Hiçbir matematiksel formül ve de izan bir makul eşitlik sağlayamaz...

Emeklilik sisteminin bir parasal ve de matematiksel mantığı olur.

Siyasetçinin insafına ve de keyfine kalmış bir anlamsız sistem(!) eninde sonunda çökecektir.
    Bora bey, aynen dediğiniz gibi, babam yaşından dolayı ve primlerde düşüktü pek bir şey ödemedi BAG-GUR'a, ben 27 yıl 2 ay 20 gün ödedim, o 6 basamak ben 14 basamak aramızda 100 gayme maaş farkı var.

Seyyanen zam, kerhen zam, en düşük emekli maaşı 1.000 kaat olacak v.s. derken, sistemin ağzına zıçtılar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bora bey, aynen dediğiniz gibi, babam yaşından dolayı ve primlerde düşüktü pek bir şey ödemedi BAG-GUR'a, ben 27 yıl 2 ay 20 gün ödedim, o 6 basamak ben 14 basamak aramızda 100 gayme maaş farkı var.

Seyyanen zam, kerhen zam, en düşük emekli maaşı 1.000 kaat olacak v.s. derken, sistemin ağzına zıçtılar.
    Hiçbir ay üstüste aynı emeklilik maaşını almadım.

Hakkım nedir ne veriyorlar bilmiyorum...

Neyi nasıl, neden kesiyorlar takip edemiyorum.

Bunca hesap kitap bilirim... buna aklım ermiyor.

Erdirmiyorlar?!?

Aptala döndürdüler adamı.

Hesabıma ne yatıyorsa alıyorum Allah bereket versin, Allah devlete zeval vermesin diyorum...

2002 den beri bir program itinayla uygulanıyor,bizim memlekete özgü de değil.Uygulanan nedir sağılk ,eğitim ve emekliliğin özelleşmesi ,üçünde de yolun çoğu alındı.Emeklilik biraz yavaş gidiyor ,aslında zorunlu BES ilk adımdı devamı elbette gelecek ,bildiğimiz anlamda emeklilik kalkacak.Sağlık zaten paralı, ciddi bir hastalıkta parasız işin içinden çıkamayacağını sanırım herkes biliyordur.Eğitim de zaten imam hatip özel okul ikilemi ile karşı karşıya kalan toplumun hangisini seçeceğini iktidar bilmiyor diye düşünmek manasız,her adım hesaplı her adım bilinçli atılıyor,aslında insan inanamıyor,bu kadar değişimin isyana neden olmadan 17 yılda yapılması içeriği düşünülmezse toplumsal mühendislik açısından aslında çok başarılı bir proje uygulandı ve uygulanmakta.

7. Etnik temizlik diyorlar, soy kirimla sucluyorlar.

Bu tarafta, insanlari soguktan, acliktan, hastaliktan, hukuksuzluktan kiriyorsun, soran yok.

Bence cagimizin en buyuk teroristleri devletler.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Etnik temizlik diyorlar, soy kirimla sucluyorlar.

Bu tarafta, insanlari soguktan, acliktan, hastaliktan, hukuksuzluktan kiriyorsun, soran yok.

Bence cagimizin en buyuk teroristleri devletler.
    Başka terörist varmı ki sn tınaz.Terör parayla olur,gariban nerden para bulacak da terör yapacak.Para da zenginde olur.

Sayfa 522/999 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •