Sayfa 785/999 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Gavurların neden tirstigini anlamak için, belki bilmeyenler vardır.

Bir belgeselde çok çok yaşlı bir kadın anlatılıyordu, cenazelerde kimse olmazdı diye hatırlıyor, nedeni ise akrabası, dostları çoktan vefat etmişler.

Ispanyol gribi hiç Ispanyada görülmemiş, adını sadece Ispanyada haber yapilabildiği icin almış, savaş nedeniylen.
    bence burada 2 nokta önemli
    1- o sıra dünya nüfusu 1.5 milyar, şimdi 5 katı
    2- o salgının en büyük sebebi savaş sebebiyle o cepheden o cepheye gitmiş askerlerin eve de dönerek bulaştırması...yani mobilizasyon. çok mümkün ki daha virülent (güçlü, bulaşsa öldürecek) başka pek çok mikrop, insanlar askerlik hariç köylerinden çıkmadığı için kısıtlı alanlarda kaldığından o kadar can almamıştır.

evet daha fazla ilacımız var, daha çok doktorumuz var. ama dünyada hiç bir ülkede yeterli altyapı yok. ortadoğu ve afrikada, güney asya ve güney amerikada hiç yok. yani, teoride tedavi edilebilir de olsa tedavi e-de-me-ye-ce-ğiz. "basit bir grip yaaa" diyen arkadaşlara hala bunu anlatamıyoruz. Evet uzaylı istilası değil. Sadece zatürre. Hiç afilli gelmiyor sanıyorum ondan hafife alınıyor. istanbulda süper bulaştırıcı bir kişi metrobüse binse, olacakları hayal edebiliyor musunuz?

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Uzun alıntı yapmak istemedim, bir tek noterler vergi kaçıramaz.
    aralarda noktalı virgüller var, dikkatinizi çekerim.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    bence burada 2 nokta önemli
    1- o sıra dünya nüfusu 1.5 milyar, şimdi 5 katı
    2- o salgının en büyük sebebi savaş sebebiyle o cepheden o cepheye gitmiş askerlerin eve de dönerek bulaştırması...yani mobilizasyon. çok mümkün ki daha virülent (güçlü, bulaşsa öldürecek) başka pek çok mikrop, insanlar askerlik hariç köylerinden çıkmadığı için kısıtlı alanlarda kaldığından o kadar can almamıştır.

evet daha fazla ilacımız var, daha çok doktorumuz var. ama dünyada hiç bir ülkede yeterli altyapı yok. ortadoğu ve afrikada, güney asya ve güney amerikada hiç yok. yani, teoride tedavi edilebilir de olsa tedavi e-de-me-ye-ce-ğiz. "basit bir grip yaaa" diyen arkadaşlara hala bunu anlatamıyoruz. Evet uzaylı istilası değil. Sadece zatürre. Hiç afilli gelmiyor sanıyorum ondan hafife alınıyor. istanbulda süper bulaştırıcı bir kişi metrobüse binse, olacakları hayal edebiliyor musunuz?
    Fakat şimdi mobilizasyon belkide binlerce kat fazladır, atıyorum Güney Amerikada hiç görülmemiş olabilir bu salgın.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4.  Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    neredeyse hiç vergi vermeyen taksiciler, nakit çılgını dolmuşçular, kuyumcular, kabzımallar;
    ayda 40 bin liradan az kazanmayan noterler;
    6 ayda estetisyen olup yarım saatlik işleme 150 liradan az almayan güzellik merkezi işletmecileri;
    modifiyeciler, tarlasını müteahhite verip 40 daire alanlar;
    her köşe başındaki dilenciler;
    torbacılar, kaçakçılar ve dahi sahte balcılar!

bir de gerek burada çalışıp memleketteki ailesine gönderen gerek çocuğu yurtdışında okuyan insanlar var ki onlar pek zengin de olmasa çok da kazanmasa mecbur her ay alıp yolluyor. şu an Türkiye'de hiç olmadığı kadar yabancı öğrenci, Türkiye'nin de şimdiye kadar hiç olmadığı kadar yurtdışında öğrencisi var.

Detaylı açıklama için teşekkür ederim,kısaca yazınızın birinci paragrafında bahsi geçenler için vergisiz kolay para kazananlar diyebiliriz...

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Detaylı açıklama için teşekkür ederim,kısaca yazınızın birinci paragrafında bahsi geçenler için vergisiz kolay para kazananlar diyebiliriz...
    noterler hariç, evet.
    ama onlar da kolay kazanıyor emin olun benim bildiğim hiç bir medeni ülkede bizdeki gibi noter önüne gelen evraka (kendisi evrakın yüzünü bile görmeden) 3 damga basıp 150 birim para almıyor. zaten ortalama bir vatandaşın noterin yerini bilmesi mucize gibi...bizde notere işi düşmemiş Allah kulu yoktur çünkü her şeye noter istenir.

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Gavurların neden tirstigini anlamak için, belki bilmeyenler vardır.

Bir belgeselde çok çok yaşlı bir kadın anlatılıyordu, cenazelerde kimse olmazdı diye hatırlıyor, nedeni ise akrabası, dostları çoktan vefat etmişler.

Ispanyol gribi hiç Ispanyada görülmemiş, adını sadece Ispanyada haber yapilabildiği icin almış, savaş nedeniylen.
    Şu anki imkanlarımız o güne göre kat kat daha fazla düşünün o zaman çalışan bilim adamlarının birbirinden haberi bile yoktu. Şu anda sorun kaynakları hızlı bir şekilde aktif edememek tıpkı 99 depremindeki gibi.
    Çinliler spor salonundan, fuar alanına her yeri sağlık merkezine çevirip askerin desteği ile kaynak sağlayabilmiş durumdalar. ona rağmen maskeyi karne ile dağıtmak zorunda kaldılar.
    Şu anda bilimadamlarının tek ihtiyacı zaman, onu kazanmak içinde ülkeler yayılımı yavaşlatmaya çalışıyorlar. Seneye tedavi hazır olduğu zaman bu konu bir sonraki salgına kadar kapanmış olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Bilader ne okudun senin bilgin nereden? Ya buraya ne bos beles insanlar geliyor Allah askina ya. Nereden buluyorlar burayi. Hkm in biraz yazilarini oku. emin ol buranin neredeyse tamami bu konuda bilgi sahibi. Kendimi bilgi sahibi saniyordum beni bile rezil ettiler bulasma buraya...
    hadi ya ben ilkokul terkim sizden ders almak için okuyorum, .

Valla arkadaşlar canınızı sıkmak istemem ama virüs işi zor.Antibiyotikler bakterilerle savaşı halletti,ama virüslerle savaş çok sıkıntılı.Tıp o konuda çok da başarılı değil.Misal grip ,uçuk,siğil bunların aslında tedavisi yok.Grip ,uçuk aslında kendi kendine geçiyor bağışıklık sistemi hallediyor olayı,siğilde ise oluşan siğili yakıyor veya ilaçla doku nekrozu sağlıyorsunuz,virüs vucutda kalıyor,direnciniz düşünce tekrarlıyor.HepatitB de aşı var,hepatit c ve aids de antiviral tedavilerle bu hastalıklar tamamen halledilebiliyor.Görüldüğü gibi virüslerle savaşta başarı da var başarısızlıkta.Sorun şu ki bu hastalık yeni, tedavisi için baya zamana ihtiyaç var,hastalığın yayılımı o kadar hızlı ki tedavi bulunana kadar çok sıkıntı yaratır.Şu anda karantina falan tedavi anlamında palavra ,karantina başkalarına bulaştırmayın diye,size faydası yok tedavi falan uygulanmıyor.Ha hastalık çok ilerlerse yoğun bakımlık olursanız o zaman hastanede kalmanın anlamı var,ama dediğim gibi yoğun bakım hizmeti de memleketimizde çok sınırlı.İlk ay vakalar yoğun bakımlarda yer bulur devamında durum tatsızlaşır.

Sayfa 785/999 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •