Sayfa 157/999 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu ABD ne bize ne de borsacilara keyif vermiyor.. Bizi FED le adam ederken, borsacilara da yaptırım tehditleriyle mutsuz ediyor.. kahrolsun ABD emperyalizmi....

2. % 60 küsüre düşmesi yabancı oranının başka sebepten ... bazı hisseleri rehin vermişler ondan öyle düştü görünüyor bir de beymen ve denizbankın borsadan çıkışı var... orada da yabancıların şeyleri çıkınca ..... ikinci kez yazıyorum bu mesajı ... demin halen yabancı oranı düştü diye mesaj geçilmiş...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

3.  Alıntı Originally Posted by Hamza__Sütbıyık Yazıyı Oku
    % 60 küsüre düşmesi yabancı oranının başka sebepten ... bazı hisseleri rehin vermişler ondan öyle düştü görünüyor bir de beymen ve denizbankın borsadan çıkışı var... orada da yabancıların şeyleri çıkınca ..... ikinci kez yazıyorum bu mesajı ... demin halen yabancı oranı düştü diye mesaj geçilmiş...
    Rehin verme işlemi yapıldıysa rakamlarıyla sunabilen yok. yabancının olmadığı bir çok hisse çok prim yaptı. Bunun etkisi mevcut. Rehin niye vermişler? Rehin karşılığında TL alıp piyasadan dolar mı toplayacaklar acaba?

Rehin verme işlemini yazan aynı kaynak kottan çıkmaları yazmış: Beymenle hesaplama için uğraşamayacağım ancak, denizbank için halkbank topiğinde yazmıştım aşağıya geçiyorum, okuduktan sonra haberin yanıltma amaçlı olduğu anlaşılacaktır:

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Bistte işlem gören payların diğer bir deyişle fiili dolaşımda olan payların toplam TL ederinin ne kadarının yabancıda olduğu bilgisi yabancı takas oranını veriyor.

Bu durumda denizbank'ın fiili dolaşımda olan hisse adedi sayısı 1.425.884 lot. Ederi: x20,88TL=29,7milyon TL.( 5 milyon dolar)

Ama bu fiyattan piyasa ederi 69milyar TL yani 11,9 milyar dolar. Denizbank hisselerinin borsada işlem gören ve görmeyen hisselerin %99,6 sı yabancıda.

Borsada zaten, açıklanan resmi verilere göre 31,5 milyar dolar ederinde yabancıların sahip olduğu hisse var. Bunun 11,85milyar dolarının denizbank hissesinden kaynaklı olabilme ihtimali var mı? Yok. Yukarıda bahsedilen kadar dolaşımda hisse senedi var sadece 5 milyon dolar ederinde.

Denizbank'ın kottan çıkması yabancı takas oranını hiç etkilemez. Zira etkileyecek olsaydı 12 ayda 4TLden 21TL'ye çıkan fiyat nedeniyle yabancı takas oranında (net hesaplama yapmadım) %75'leri görmemiz gerekirdi. Görmedik. Buradan da yukarıda bahsedilen haberin kasıtlı olarak çarpık verildiğini görebiliriz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Amerika çin anlaşmış diyor bloombergte.Ne altın çakıldı ne gümüş.Acaba beklenti gerçekleşti,artık başka hikayelere bakalım mı diyor piyasalar.Ya da olay yarın mı etki edece.Gerçi amerikan borsaları çıkıyor ama,o hergünkü olay olduğundan pek bir gösterge niteliği yok bence.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Rehin verme işlemi yapıldıysa rakamlarıyla sunabilen yok. yabancının olmadığı bir çok hisse çok prim yaptı. Bunun etkisi mevcut. Rehin niye vermişler? Rehin karşılığında TL alıp piyasadan dolar mı toplayacaklar acaba?

Rehin verme işlemini yazan aynı kaynak kottan çıkmaları yazmış: Beymenle hesaplama için uğraşamayacağım ancak, denizbank için halkbank topiğinde yazmıştım aşağıya geçiyorum, okuduktan sonra haberin yanıltma amaçlı olduğu anlaşılacaktır:
    Rehin olayı haberi veri akışını kesen meşhur ajans değil mi seçimdeki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku

yabanci oraninin degismesi , dusmesi ve/veya çıkması hicbirseyi degistirmez ?

burada asıl soru ? yabancilar ne kadar yabancı !!!?

bazı yatirimcilar mesela yurtdisi hesaplarini yurticine aktarmis olabilir mesela ! boylece yabanci payi azalmis yerli payi artmistir ! belki bu sefer böyle islerine gelmistir, sonra tkrr degistirirler

sütbıyık bu işleri daha iyi bilir aslinda

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    BU tip kararlar yok hükmündedir...Tanımeyruz...
    Tasarıya Ankara'dan sert tepkiler geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Kabul edilen Ermeni yasa tasarısı ikili ilişkilerimizi tehlikeye atmaktadır" açıklamasında bulunurken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da "Yok hükmündeki bu karar siyasi, askeri ve ekonomik hiçbir alanda Türkiye’nin haklı ve kararlı duruşunu etkilemeyecektir." dedi.

8. Tasarı önemli değil de 180-200 milyar dolar tazminat sözkonusuydu obama zamanında

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 157/999 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •