Sayfa 912/999 İlkİlk ... 412812862902910911912913914922962 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 7,289 - 7,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Abd borsaları keza tüm dünya borsaları aşırı şişmişti virüs bahane oldu hepsi birden satış yediler yiyecekler.

Bu hengamede abd tahvilleri resesyon ve kriz korkusu ile düşük getirisine rağmen güvenli liman oldu.

Abd hisse piyasası sert düşünce fonlar ay sonu pozisyonlarında zararı azaltmak adına altınları satmaya yöneldiler diye düşünüyorum.

Haftaya 1600 üstüne atmasını bekliyorum. Atamazsa zaten gömün gitsin böyle güvenli liman mı olurmuş derim.😉

Dolar tl konusunda ise dünya tersine dönmez ise yönü belli. Az gittim uz gittim dere tepe düz gittim modunda devam edecektir diye düşünüyorum.🚀

Hastalık ve savaş yanında para konuşmak yavan oluyor ama mal canın yongasıdır misali oldu bu yazı gece gece.☺

2. JR: "Ayın son gününde, bazıları düşen borsada pozisyonlarını devam ettirebilmek için altın sattı.

(Cash ihtiyacı), bazıları kar realizasyonu için sattı.

Fiyat baskısı devam ediyor, altın rallisi önümüzdeki hafta devam eder."

https://twitter.com/jamesgrickards/s...957787136?s=21

Aklın yolu bir. Haftaya düştüğü yerden sert yukarı gider, no problem.

3. FED doların fişini çekti geçmiş olsun. Ama ne ballı Merkez Bankamız varmış yav. Bu kadar bal ancak olur.

4.  Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    FED doların fişini çekti geçmiş olsun. Ama ne ballı Merkez Bankamız varmış yav. Bu kadar bal ancak olur.
    Siz öyle zannedin. Abd doları her daim geçerli akçedir. Kusursuz fırtılarda güvenli limanlar altın, gümüş, ABD tahvilleri ve ABD dolarıdır. 0.25 faiz indirimi gündeme geldi diye, dünya dolar satıp piyasalar bayrama dönmeyecek.

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Siz öyle zannedin. Abd doları her daim geçerli akçedir. Kusursuz fırtılarda güvenli limanlar altın, gümüş, ABD tahvilleri ve ABD dolarıdır. 0.25 faiz indirimi gündeme geldi diye, dünya dolar satıp piyasalar bayrama dönmeyecek.
    Geçerli akçedir hemfikiriz. Ayrıca 0,50 faiz indirimi daha kuvvetli ihtimal. Az değil 0,50.

6. California eyaletinde görülen ilk kaynağı belirsiz koronavirüsden sonra, bugün iki tane daha kaynağı belirli olmayan virüs tespit edildi. Bunlardan birisi yine Californiada diğeri ise Oregon da. Virüsün toplum içerisinde yayılmaya başlamasının ilk belirtileri olarak gösteriliyor. Muhtemelen kısa süre içerisinde daha yüksek rakamlar gelecektir Abd den. Buradaki asıl sıkıntı şu ki, Abd de insanların çok büyük bir kısmının kronik rahatsızlıkları var. Bunların başında da obezite, diyabet, tansiyon ve kalp hastalıkları geliyor. Buna ilaven hatırı sayılı bir yaşlı nüfusları var. Yani toplumun çok yüksek bir çoğunluğu risk grubunda. İnanılmaz bir telaş var toplumda.

Turkiyenin suruyede kalmadi icin abd israil ve avrupa ulkeleri buyuk bir destek veriyor. Ekonomiyi onlar ayakta tuttu

Sayfa 912/999 İlkİlk ... 412812862902910911912913914922962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •