Sayfa 370/999 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by Melodik Yazıyı Oku
    usdtry analizim:

https://borsalink.blogspot.com/2019/...2019-0820.html

Telegram: Borsalink
    Okudum dolar ve halkb analizlerini elinize sağlık

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.ytd

2.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Birleşik kaplar teorisine,tüm enstrümanlar zamanla dengeyi bulur. Tabi ki benim düşüncem,sizi etkilemesin.
    Arkadasim ben ons fiyatı 1180 iken altın alınır zamanı geldi dediğimde bu gereksiz bir kamyon felsefe yapmıştı. Para kazanmak istiyorsan bu gereksizi oku ve tam tersini yap))

3. Bankaların takipteki alacakları 24 aralık itibari ile 149,2 milyar TL.

2019 başında 96 milyar TL idi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Şu oto konusunda son bir iki cümle daha yazıp kapatacağım. CB açıklama yapmış, fabrika kurulumu 13 (+7) yıl diye. Hala bazıları para biriktirip 2 yıl sonra bu aracı 200-250 bine alacağını hayal ediyor, maliyetleri defalarca yazdığımız halde. Allah akıl fikir versin diyeceğim, ateistim, diyemiyorum. Kafanıza göre takılın deyip bitiriyorum.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Yılbaşına yaklaşırken başlıkta, bu güne kadar ki geleneksel çizgisine uygun olarak bir tane bile güzel, umut vaad eden, insanın içinde çiçek açtıran bir haber bir paylaşım yok.

Biz millet olarak karamsarız natura olarak.

Makamlardan hüzzam, saba, konulardan ümitsiz aşk, planlardan birisine duyduğumuz kin garez temelinde pusuya düşürme yatar derunumuzda.

Yeni yılda bir şey değişecek mi?

Eminim değişmeyecek.

Hepimiz kendimize ve de hobi kaynağımıza göre bir nefret figürü bulup ondan bahsedeceğiz.

Benimki şimdiden belli.

Son 20 yıldır da aynı adamdı.

Ülkenin kaderine, geleceğine, ümitlerinin üzerine bir karabasan gibi çöken biri.

Hepimizin yaşamını bu kadar etkilemese iyi bir günümde affedeceğim hani.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bakın 2 yıl evvel ne yazmışım tam da bugün facebook'ta...

Değişen sadece bazı küçük rollerdeki aktörler . O kadar.

Bora Yaşar
    30 Aralık 2017 ·

İnsanı, insanımızı, bu ülke halkını, "üst kimlik" olarak Türk dediğimiz bu coğrafya insanını bir bütün olarak sevmek, kollamak, desteklemek bana yakın geliyor.

Yukarıda tanımladığım insanlara yapılan haksızlıkları, kötülükleri, saldırıları, kınamak, karşı durmak da...

Bunların etnik kökenlerini plaka gibi göğüslerine yapıştırarak, kategori kategori sevmeyi, sadece onların dertlerini sınıflayarak devlete karşı gelmek bana ters.

Kürdün derdini, Lazın derdini, Boşnak'ın, Çerkeş'in derdini ayrı ayrı sanki sınıfsal bir dert gibi sunmayı ben sol adına uygun bir davranış olarak kabullenemiyorum. Ayrıca bu durum, öğretilere de temelden ve alenen aykırı.

Bu konuda aynı kuşaktan, aynı ekolden bir çok arkadaşımla anlaşamıyorum.

Bizim temel derdimiz bu ülkede birlikte yaşamak olmalı. "Laik-Türk" üst kimliği bile yeterli şimdilik.

Bu cepheyi parça pinçik etmeye, etnik kökenine göre ayrıştırmaya ne gerek var bilemiyorum...Eğer amaç bölünerek zayıflamak değilse tabi.

Güneydoğu'da Kürt işsiz de, İzmir'deki Türk) önüne konan iş skalasından tercih mi yapmakta?

Türkler sonuna kadar özgür de, sadece Kürtler mi tutsak?

Ülkenin neredeyse tamamında HÖH'ler kuruluyor. Eli silahlı karanlık iriyarı adamlar, arkalarına devlet desteğini almış "birşeylere" hazırlanıyorlar.

Biz hala konulara etnik temelde yaklaşmak suretiyle ne kadar insanca hissiyat içinde olduğumuzu gösterme çabasındayız.

Böyle davranmayanları, bu hissiyata ters düşenleri ise neredeyse döveceğiz.

Gene bitmeyecek, dipsiz bir konuya daldım.

Ruh halim tatsız..

Yeni yıl güzel şeylere gebe değil.

2018'de korkarım 2017 yılını mumla arayacağız.

İyi bir yılbaşı dilerim dost ve arkadaşlarıma...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    LİBYA GERÇEĞİ VE İHVAN

"İktidar siyasal İslamcı ideolojiye, yeni Osmanlıcı hayale, ve mezhepsel bir bakış açısına sahip. Bunun sonucu olarak bir de İhvan(Not: Müslüman kardeşler/terör örgütü olarak kabul edilir.) aşkı var. Bugün dünyada İhvan'ın iktidarda olduğu tek yer olarak Türkiye'yi gösteriyorlar. Şimdi Libya'nın sadece yüzde 6'sına egemen olan İhvancı bir yönetime destek veriliyor. Ülkenin yüzde 94'üne egemen olan general Hafter ile İhvancı yönetim arasında, emperyalizm destekli bir iç savaş var. Birleşmiş Milletler'in İhvancı Trablus yönetimini tanıdığı, kuyruklu yalan. Eğer öyleyse, Suriye'de BM'in tanıdığı Beşşar Esad yönetimine karşı vekâlet savaşına niçin odun attınız? Suriye'de de ihvanı destekliyorlar, Mısır'la da İhvan yüzünden kavgalıyız. İhvan hareketi; Türkiye Cumhuriyeti'ne, hilafeti kaldırdığı için Atatürk ve devrimlerine karşıdırlar. Böylesi (terörist) bir yapıya destek için, Türk askerini nasıl gönderirsiniz? Özetle; Suriye'de bir bataklığa battık, aynı bataklığa Libya'da da batıyoruz." TÜRKER ERTÜRK (30.12.2019 tarihli Cumhuriyet gazetesindeki söyleşiden)

Sayfa 370/999 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •