Sayfa 694/999 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Dün piyasa kapanınca 6.06'dan bir bastılar 2.5 kuruş aşağı düştü, tüm gece de öyle kaldı, aha şimdi yine 6.06.
    Yok arkadaş dolar çok güçlü, önce 5.98'de tutmaya çalıştılar iyi de durdular ama yıktı geçti, gıdım gıdım gidiyor işte.
    Bu milli takımın cephanesi ne kadar? Yazık değil mi ettikleri zarara? Bir şekilde bu ucuza giden dolarlar bizden çıkıyor.
    Salsınlar 6.5 liraya bir şey olmaz, oraya gelince sabırsızlar alsatçılar kurtulmak isteyenler satışa geçer kendiliğinden dengelenir bir yerde, milli takım da bir nefes alır. Böyle bastıkça millet daha bir dolara sarılıyor aldıkça alıyor. Uyanıktır bizim millet kan kokusu aldı mı bırakmaz.

2. Herhalde paylaşırmadı...

A $500 million call-spread was executed minutes after the lira buckled past the 6-per-dollar-mark last Friday, according to data from the Depository Trust & Clearing Corporation. It stands to pay out if the lira depreciates to between 6.5 and 7.3 per dollar by Aug. 7 -- potentially pushing past a record low of 7.236
    Another $250 million trade with the same strike prices, premiums and maturity was added a few hours later, the DTCC data show.
    https://www.bloomberg.com/amp/news/a...t-of-bad-year?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Paylaşılsa da çoğumuz anlamazdı zaten ne dediğini...

4. 14 Şubat Cuma 14:31 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: 2020 BÜYÜME BEKLENTİSİ %3,5; ÖNCEKİ %3,4

14 Şubat Cuma 14:31 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: YIL SONU DOLAR KURU BEKLENTİSİ 6,45; ÖNCEKİ 6,41

14 Şubat Cuma 14:30 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: 2020 YIL SONU TÜFE BEKLENTİSİ %10,06; ÖNCEKİ %10,01

14 Şubat Cuma 14:30 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: 12 AY SONRASI TÜFE BEKLENTİSİ %9,61 ÖNCEKİ %9,54

5.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Yazıdaki şu grafik çok manidar:

O kırmızı dikdörtgenin maliyeti 4 milyar dolar.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Dün piyasa kapanınca 6.06'dan bir bastılar 2.5 kuruş aşağı düştü, tüm gece de öyle kaldı, aha şimdi yine 6.06.
    Yok arkadaş dolar çok güçlü, önce 5.98'de tutmaya çalıştılar iyi de durdular ama yıktı geçti, gıdım gıdım gidiyor işte.
    Bu milli takımın cephanesi ne kadar? Yazık değil mi ettikleri zarara? Bir şekilde bu ucuza giden dolarlar bizden çıkıyor.
    Salsınlar 6.5 liraya bir şey olmaz, oraya gelince sabırsızlar alsatçılar kurtulmak isteyenler satışa geçer kendiliğinden dengelenir bir yerde, milli takım da bir nefes alır. Böyle bastıkça millet daha bir dolara sarılıyor aldıkça alıyor. Uyanıktır bizim millet kan kokusu aldı mı bırakmaz.
    Kendiliğinden dengelenebilmesi için faizin baskılanmamış olması gerekli.

Faizi kontrol etmeye çalıştıkları için döviz satışını bırakamayabilirler. Zira böyle bir konumda normal koşullarda dengelenebilecek bir kur dengelenemeyebilir.

Unutmayalım. TL mevduat faizi nette yıllık %7'nin dahi altında bazı büyük bankalarda.

Bu dediğinizi yapmaları için reel faiz veriliyor olmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Bi zamanlar İstanbul Havayolları, Onur Air ve ATLAS JET vardı...

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Dün piyasa kapanınca 6.06'dan bir bastılar 2.5 kuruş aşağı düştü, tüm gece de öyle kaldı, aha şimdi yine 6.06.
    yabancı swapını nerdeyse sıfırladıklarına bakılırsa, farklı senaryolar gündeme gelebilir. bu saatten sonra dövize yatan bireysel yatırımcıya kolay para kazandıracaklarını düşünmüyorum. çünkü bireysel yatırımcının dövizden kazanması, sistemin bir anlamda çökmesi demek olabilir... evet necip milletimiz uyanıktır ama, sanırım seçtikleri bu kez daha uyanık
    ytd..

Sayfa 694/999 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •