Sayfa 847/999 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Benim ailede baba tarafimin erkeklerinin önemli kısmı alkolik...�� sana yakıştırma nezaketsizligi yapamam...
    Iyi ucuz kurtuldunuz, o zaman.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2. Geçen gün aynı soruyu ben de sormuştum...Bu RAKI işe yaramaz mı corona için diye...Sonuçta her akşam 1 duble alıyoz şifa niyetine...

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Valla heç tavsiye etmem, Neanderthal soydaşlarımızı yiyormusuz o devirlerde, siz de bir gümbürtüye kazana girersiniz.
    Ben bir mamut avlar , 6 ay yerdim abi mağaramda. İlk organize olalım, tarım çağına geçip devlet kuralım diyen adama da mamutun en kalın kemiğini monte ederdim

Bunca okudum. düşündüm..vardigim kanı şu...Benim yaşadığım dönem belki debtum insanlik tarihi boyunca acisiyla tatlısıyla bu coğrafyanın en mutlu en bereketli ve de refahın olabildiğince adaletli dağıtıldığı bir dönemi oldu. sadece insanlar farkında değiller bu gerçeğin...
    Abi şimdi sizin kuşak hakkında söz söylemek benim haddime değil. Ama 80 öncesi ülkenin bugünkünden güzel olduğunu düşünüyorum. Bilemiyorum, insan kendinden uzakta olana imrenir. Neyse dediğim gibi , ben okudum ama siz yaşadınız, size sizin döneminizi anlatmak haddime değil.

4. 1960 lar ülkemizin hatta dünyanın en güzel olduğu dönemmiş, bizde de TBMM dışında senato varmış, keşke bende o yıllarda yaşasaydım.
    Bunca okudum. düşündüm..vardigim kanı şu...Benim yaşadığım dönem belki debtum insanlik tarihi boyunca acisiyla tatlısıyla bu coğrafyanın en mutlu en bereketli ve de refahın olabildiğince adaletli dağıtıldığı bir dönemi oldu. sadece insanlar farkında değiller bu gerçeğin...
    POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ben bir mamut avlar , 6 ay yerdim abi mağaramda. İlk organize olalım, tarım çağına geçip devlet kuralım diyen adama da mamutun en kalın kemiğini monte ederdim
    Monte ederdim derken..?

6. Devlet olmazsa, ensar'a kim bagis yapacak.

Bahceli gibiler hangi saflara milliyetcilik satacak.

Olurmu oyle.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku

Abi şimdi sizin kuşak hakkında söz söylemek benim haddime değil. Ama 80 öncesi ülkenin bugünkünden güzel olduğunu düşünüyorum. Bilemiyorum, insan kendinden uzakta olana imrenir. Neyse dediğim gibi , ben okudum ama siz yaşadınız, size sizin döneminizi anlatmak haddime değil.
    Ben biraz daha gerilere gittim. okuduğumuz kitaplarin anlattığından anladığım kadarı ile tüm insanlık tarihi içinde bu coğrafyada 1950 den bu yana olan dönemi işaret ettim.

teknolojinin de insana sunduklariyla orta gelir düzeyindeki bir aile bile yediği içtiği gezdiği gordugu ile orta çağların derebeylerinin hayal bile edemeyecekleri kadar iyi bir hsyat sürdüler...

sadece bir memur maasiyla bile evi, arabasi , yazlığı tüm elektrikli ve elektronik ev eşyalarıyla güzel bir hayat surebildi insanlar..çocuklarını bile okuttular. yediler içtiler.ve insanlık çorbasına ne kattıklarını düşünmeden sürekli şikayet ettiler.

neyse konu uzun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    yurtdışı keyif seyahatlerini saymıyorum. ve hemen öncesinde iki dünya savaşı geçiren insanlık, mevzi savaşlar dışında genel bir savaş da görmedi...

Sayfa 847/999 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •