Sayfa 6/999 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Ankara da açık sütü geçen hafta 4 liradan alırken dünden itibaren litresi 5 tl. oldu. %25 zam. Emekliye ve memura 2020 için %9 , 2021 için %6 zam veren bunu da taksitlere bölenler ; saraya ve etraflarındakilere %27 zam yaparken piyasanın en az %25 zamlanacağını biliyorlardı.

2. Son 4 aydır çeşitli sağlık sorunlarıyla uğraşırken haliyle bu sektörde ki durumu da yakinen görmüş oldum. Örnek ; isim yapmış hekimler üniversite hastanelerinde özel muayene ücretini az bulduğundan ( hacettepe de 90 tl ) kendilerine ulaşacak hastaları başka bir yola kanalize ediyorlar. hacettepe kadrosundaki hekim orada bakmadığı hastaya, Lokman hekim akay hastanesinde 600 tl. muayene ücretiyle bakıyor.

3. Sağolun, ben başka bir durum var zannettim, aslında ön tarafında senesi yazar, ben genelde ona bakıyorum. Bu yeterli sanırım.
     Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Eski basim paralar kabul edilmiyor. Konsolosluklarda vs yada bunu bilenler almiyor bunu demek istemis arkadas sanirim

4. Koldaki 3 x 2 ebadındaki lipomu şehir hastanesinde genel anesteziyle alırım , lokal olmaz diye direten hekimler ; koldan MR, akciğer filmi, tam kan tahlili ve anestezi konsültasyonu yaptırarak hastanenin SGK dan güzel para çekmesini sağlıyor. Oysa ben hekime '' lokal olarak alacaksınız gün verin, yoksa beni yormayınız '' demiştim. Sonra tam yatış yapacakken tekrar lokal başlarız, olmazsa genele döneriz dedikleri için vazgeçtim. Lokman hekim hastanesine genel cerraha gittim. '' aynı gün 2 saat sonra lokal olarak uyuşturdu, konuşarak 10 dk. lık bir operasyonla aldı. 4 gün oldu ne ağrı var ne sızı ! sadece 650 tl. para aldılar. Bu ücrete patoloji ve 2 kontrol muayenesi de dahil.

5. Arsaya gömdüğüm dolarları açtım, içlerinde küçük kafalı var mı diye baktım. 4 tane küçük kafa çıktı. Zaten 1,5 yıldır gömülü duruyordu. Acaba diyorum bankaya %3 den yatırsam mı ? Benim bu konuda şansım bozuktur, ben bankaya elimle teslim edersem kuzucuklarımı kurt yer. Bunca zaman kurtlardan korurken sonunda yem etmek kötü olabilir. Diğer yandan düşününce de 1,5 yılda en az 5 bin dolar faiz gelirdi. Bilemedim.

6. Çok kritik bir seçim dönemine giriyoruz.

Halkın, bu sefer yanlışta israr etme lüksü yok.

Aksi halde, "gelişmekte olan ülke" sıfatını da kaybedeceğimiz ortada..

Mehmetkirsoy Guest
    Mümkün değil bu dediğiniz. Seçim sonucu aynı olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Bu bir kulak küpesinin içinde cep telefonu. Bunun ana amacı şu. Her bir büyükbaş hayvanın kulağına takabilirsek yarın Türkiye'nin sayımla ilgili problemi olmayacak. Her hayvana ayrı küpeden bahsediyorum. Dünyada ilk bu. Hayvan refahı, insan sağlığı için çok önemli. Hayvanların kızışma dönemi ve döl verimi artıracak. Döl verimini yüzde 10 artırabilir. Dünyada bir eşi daha yok. Şu an 20 binde deneme yapıyoruz. 17 milyara çıkaracağız. "

Tarım ve Ormancılık Bakanı Pakdemirli böyle muştulamış.

Bunlarda, reisten kaynaklanıyor galiba, milyar milyon, katrilyon gibi kavramlar karışık.

Nasolsa halkımızın matematik bilgisi temeli zayıf diye düşünüyor olabilirler.

17 milyar ne olaki?

Ülkemizde düşünülen müstakbel sığır sayısı desek bunlar sayı saymamayı hakikaten bilmiyor demektir.

Bu arada, sığırlara taktıkları bu küpelerden yakında hepimize de takabilirler.

Bu yolla hem bizi rahatlıkla takip edebilir, kulağımıza yapmamız gerekenleri sufle edebilirler.

Ayrıca döl verimimiz de, reisin istediği düzeye gelir hane başına 5 çocuk yaparız.

Benden söylemesi...

Sayfa 6/999 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •