Sayfa 63/999 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by ragwaer Yazıyı Oku
    Arbitraj işlemimi, sonuçta iki yabancı para üzerinden gerçekleştiği için(euro/dolar) kambiyo vergisinden muaf olmasını gerektiği için sormuştum aslında soruyu. Teşekkürler cevabınız için.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Haklı olabilirsiniz, daha önce böyle bir muafiyet olduğuna ilişkin aklımda bir bilgi vardı. Biraz internet araştırması yaptım, arbitraj işlemlerinin BSMV'den muaf olduğunu belirten internet sayfalarına denk geldim.

https://www.procompliance.net/kambiy...ergi-alinacak/

Bir de 2012 tarihli vergi tebliği var, muafiyet olduğuna ilişkin.

https://www.gib.gov.tr/node/87862

Bence bankanız arbitraj yapmamış, dövizinizi satıp TL'ye dönmüş, sonra da o tl ile diğer dövizi satın almışlar. Operasyonu bu şekilde yaparlarsa banka sistemi döviz alışınızda otomatik olarak BSMV'yi tahakkuk ettirmiştir.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. piyasa merkezin 200 baz puan indirimini şu an için fiyatlıyor.süpriz olmazsa 200 indirecektir.burada bizim riskimiz fiyatlanmıyor demektir.abd 10 yıllık lar 2 lere geldiğinde ki bence gelecek o zaman piyasa sert bir şekilde döner.1 aya kalmaz burada bir gelişme bekliyorum.ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bence bu açıklanan rakamla birlikte enflasyonda DİP görüldü...Artık yeniden yükselme trendine girebilir...

Berat sen misin?şaka bir yana ,ciddi misiniz yoksa ironimi?

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Berat sen misin?şaka bir yana ,ciddi misiniz yoksa ironimi?
    Enflasyonda dip görüldü dedim yav...Ekonomide veya büyümede değil...

5. Dolar 8-10-12 olacak diye mesnetsiz yaygaraya dayalı videolar yapan ( tıklanma sayısına bağlı gelir sağlayan ) zelyut, kıdemli analist vb. tiplere operasyon yapılmış. Dolar artık emin ellerde demektir. Yatırım tavsiyesi değildir.

*trump: Türkiye ile ciddi bir anlaşma yaptık, türkiye'yi seviyorum ve erdoğan'la çok iyi anlaşıyoruz-ekotürk

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek NATO zirvesi öncesinde açıklamalarda bulundu.
    Trump Türkiye ile ilgili "Türkiye'yle iyi ilişkilerimiz var. Yeterince uzun süre sınırlarında kaldık, artık sınırlarından çekildik. İyi iş çıkarıyorlar." açıklamasını yaparken Macron'un "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" ifadesine karşılık "Çok aşağılayıcı" diye konuştu.

Fransa'nın Amerikan şirketlerine vergi uygulamasını istemiyorum, vergi uygulayacak biri varsa o da ABD'dir, Fransa değil.

8. Trump Türkiye'yle ilgiliverdiği mesaj da, "Trump "Türkiye ile ilişkilerimiz iyi. Türkiye'yi seviyorum. Erdoğan'la iyi anlaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşebilirim" dedi.

Sayfa 63/999 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •