Sayfa 69/999 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 545 - 552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Raporlu alamadığım ilaci özel hastanede 15 tl devlet katılım payı yatırarak çözüme kavuşturdum .

İlaç yazdıracağım sadece deyince muayene ücreti ödemedim

2. özel okular hakkında acizane fikrimi belirtmek isterim. Çok iyi özel okullar var ama fiyatları uçuk. Anadolu da bazı küçük şehirlerde olan özel okullar , öğretmenlerinin çok özverili olması nedeniyle harika. Ne var ki tüm bunlar maalesef eşit eğitim alma hakkının ihlalidir. Tüm yurttaşlar devletin okullarında eşit şartlarda eğitim almalı, öğrencinin şahsi yetenek ve başarısıyla aradan sıyrılarak özel eğitim merkezlerine terfi etmesi sağlanmalı.

3.  Alıntı Originally Posted by Akın Yazıyı Oku
    Doğa kolejıde batıyor, ögretmenler 3 aydır maaslarını alamıyordu bugunde derslere girmeme kararı almıslar.
    Gittik çocuları okuldan aldık, yarın devam edeceklermıs ama olay berbat bır hale geldı.
    Peşin parayı ödedık şimdi ne olacak bellı degıl
    Çocuğunuzu gönderdiğiniz okulda öğretmenlere maaş ödenmiyorsa iyi düşünün. Maaş almayan öğretmen ne kadar motive olur, ne kadar istekli ve verimli öğretir? Kendinizi onların yerine koyun.
    Ben çocuğumu maaş ödemeyen ya da çok düşük maaş ödeyen okula yollamıyorum özellikle. Düzgün maaş verecekler ki kaliteli öğretmen bulsunlar, öğretmenin de aklı fikri geçim derdinde olmasın öğrencilerle ilgilenebilsin.

4. Doğadaki öğretmenler...Bugüne kadar iyi dayandılar vallaaaa...Ama bundan sonrası soru işareti artık...Kendileri de söylüyorlar...

Kimisinin eşi de çalıştığı için idere ediyoruz diyorlar...Kimisi kredi alacak gücüm kalmadı diyor...Zor iş...

5. İki yıl önce burada eğitimle ilgili tecrübelerimi uzun uzun yazmıştım. Başarı sağlanması için %50 ailenin birebir ilgisi şarttır. Oğlum devlet okullarında okuyarak ( özel kolejleri %100 burslu kazandığı halde vermedim ) hep derece ile bitirdi. Şu an Tıp eğitimi alıyor. Bu yıl laf olsun diye YKS ye girdi ve yabancı dilde Türkiye 20. oldu. 18 aralık 2019 günü İş bankası Altıngençler ödülü alacak. Bunu belirtmem deki sebep, sıradan her aile çocukla birlikte eğitimin içinde olursa ( gerektiğinde öğretmenle tartıştık ilkokulu 3 farklı öğretmen değiştirerek bitirdik ) , hedefler koyarsa ve inanırsa başarı mutlaka sağlanıyor. Özel okul para ve zaman kaybıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Çocuğunuzu gönderdiğiniz okulda öğretmenlere maaş ödenmiyorsa iyi düşünün. Maaş almayan öğretmen ne kadar motive olur, ne kadar istekli ve verimli öğretir? Kendinizi onların yerine koyun.
    Ben çocuğumu maaş ödemeyen ya da çok düşük maaş ödeyen okula yollamıyorum özellikle. Düzgün maaş verecekler ki kaliteli öğretmen bulsunlar, öğretmenin de aklı fikri geçim derdinde olmasın öğrencilerle ilgilenebilsin.
    İşte asıl mesele bu. Vicdanlı ve düzgün ( etik değerlere bağlı ) öğretmen candır.

Dolarda bıktırma operasyonu tam gaz devam ediyor.
    Sonunu çok merak ediyorum.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Raporlu alamadığım ilaci özel hastanede 15 tl devlet katılım payı yatırarak çözüme kavuşturdum .

İlaç yazdıracağım sadece deyince muayene ücreti ödemedim
    Olay devletin doktorun insana önem vermemesinden kaynalklanıyor. Hakkı yok buna ama işin i.neliğine kaçmış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 69/999 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •