Special Days Image
Sayfa 111/999 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Artık 1.500 üstüde çekebilyorsunuz ama ücreti mukabilinde
    Kendi paranı çekmek için para ver. Sanki kredi kullanıyoruz. S2cek yer arıyorlar resmen.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar türk kimdir.Kürtler ,lazlar,çerkezler,ermeniler,yahudiler,araplar türkmüdür.Yani ülkemiz sınırları içinde yaşayanlar açısından sordum tabi.Yani bu saydıklarımın hepsinin ayrı dilleri var da o açıdan merak ettim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes hangi ırktan olursaolsun Turktur...Bu bir üst kimliktir...

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes hangi ırktan olursaolsun Turktur...Bu bir üst kimliktir...
    Bence de türk ırkı diye ayrı bir ırkın üstünlüğü sözkonusu olmamalı.Bu tanımda mutabakat şart.Yoksa birileri evsahibi diğerleri misafir muamelesi olursa ,tüm misafirler çeksin gitsin denildiğinde ev bomboş kalır))))))

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar türk kimdir.Kürtler ,lazlar,çerkezler,ermeniler,yahudiler,araplar türkmüdür.Yani ülkemiz sınırları içinde yaşayanlar açısından sordum tabi.Yani bu saydıklarımın hepsinin ayrı dilleri var da o açıdan merak ettim.
    Diğer tüm ulus devletlerde olduğu gibi Türk ulusu içinde de tek etnik yoktur.
    Çoğunluk ve kurucu asıl etnik Türk olduğu için ulusa adını vermiştir..
    Tüm etnikler Türk ulusu olarak kaderlerini birleştirmiştir... Bu Türkiye'ye özgü bir olay değildir İngiltere'ye Fransa'ya Çin'e gitseniz de dünyanın düzeni böyledir hiçbir yerde insana Mikro-milliyetçilik yaptırmazlar..

Elbette herkes kendi devletimi kurayım dese saçmasapan bir şey olur.Ama bu topraklarda kurulan devletimiz osmanlının devamı olarak kurulmuş.Onlarca etnik köken var,ırk olarak herkes türktür ideolojisi misal sorunludur.Evren paşanın yaptığı gibi kürtler dağ türküdür dağda kar üstünde yürüdükleri için kart kurt diye ses çıktığından onlara kürt diyoruz falan yanlış işler.)))Etnik kökene dayalı türkçülük etnik kökene dayalı başka şeylere yol açar.Ülkemiz amerikanın yaptığı gibi etnik kökenlere bulaşmadan insanların huzurlu yaşamasını sağlamaya çalışmalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bence de türk ırkı diye ayrı bir ırkın üstünlüğü sözkonusu olmamalı.Bu tanımda mutabakat şart.Yoksa birileri evsahibi diğerleri misafir muamelesi olursa ,tüm misafirler çeksin gitsin denildiğinde ev bomboş kalır))))))
    yahu biraz anayasa okuyun...madem vatandassiniz, en büyük sözleşmemiz anayasadır...sanıyorsun ki yukarıdaki tanımı ben uydurdum...oysa Anayasanın 66. maddesi kimin Türk olduğunu belirler...okuyun biraz...koyunluktan kurtulmanın tek yoludur...

Bir an lazları kürtleri çerkezleri arapları yahudileri falan misafir görelim kalanlar asıl türkler olsun .Ya geriye ne kadar nüfus kalıyor ki)))Ha bu arada ortaasyadan gelindiğinde anadoluda yaşayan onlarca kavmi,likyalıları ,sümerleri,truvalıların falan herhalde komple ortadan kaldırıldığını düşünmüyoruz değil mi.Osmanlının devşirmeleri,cariyeleri,sağdan soldan getirilen köleleri falan düşünürsek herkesi ortaasya paydasında buluşturma fikri çok da reel olmuyor.

Sayfa 111/999 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •