Sayfa 573/999 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Yakinda madagaskar gibi herkes eski arabalara binecek tabi kaymak tabaka haric.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Geçen yılın başında da birçok marka yeni araçlarını getirmemişti,hatta bunu Haziran'a kadar sarkıtanlar olmuştu ve yine satışlar çok fazla değildi.Hurda indirimi zaten fiyatın içerisinde yüzde 3-4 gibiydi.Bahsettiğiniz diğer etmenler ve enflasyon farkı için 8 aylık yüzde 40 yine de acaip bir rakam.Bir dairenin yarı fiyatını yakaladı otomobiller.
    Otomobil bir ihtiyaçtır.

Bu ihtiyacı makul ölçülerde karşılamak gerekir.

Unutmayalım ki otomobil (genel olarak) amortisman ömründe değerini önemli oranda yitiren araçlardır.

Ev gibi, gayrımenkul gibi zamanla üstüne reel olarak koymaz.

Gösteriş için evin önüne bırakacakları arabaya gelirine ve servete göre anormal para yatıranları ben akıllı bulmam.

Yollarda gördüğünüz araçların pek çoğu da şirketlerin aktifinde yer alan araçlardır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Aracımız 1996 model Volvo... 24 yıldır sevdiğimiz güven duyduğumuz tank gibi bir araba...Reha Beyin bahsettiği Cruise Control dışında hemen her donanımı var.

Satsam 30.000 lira vermezler.

Ama almak isteyen o kadar çok ki şaşarsınız. Orta gelirliler tabi.

Nedeni de muhtemel fiyatına göre kalitesi...

Ben satarsam aynı segmentte, aynı motor gücü ve donanımda bir araca eşşek yükü anlamsız para vereceğim.

Anormal artacak vergisi ve de sigortası da cabası.

Aptallıktır benim yaşımdaki bir adam için...

4.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Yakinda madagaskar gibi herkes eski arabalara binecek tabi kaymak tabaka haric.
    Evet, eskiden de Küba öyleydi 55 yıl boyunca araba ithali yasaktı.

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Otomobil bir ihtiyaçtır.

Bu ihtiyacı makul ölçülerde karşılamak gerekir.

Unutmayalım ki otomobil (genel olarak) amortisman ömründe değerini önemli oranda yitiren araçlardır.

Ev gibi, gayrımenkul gibi zamanla üstüne reel olarak koymaz.

Gösteriş için evin önüne bırakacakları arabaya gelirine ve servete göre anormal para yatıranları ben akıllı bulmam.

Yollarda gördüğünüz araçların pek çoğu da şirketlerin aktifinde yer alan araçlardır.

Kesinlikle katılıyorum ihtiyaç. Ancak arabanın yakıt hariç, vergisi, kaskosu, trafik sigortası, zorunlu ve zorunlu olmayan bakımları, bazıları için park ücretleri vs var. Mesela bana tüm bunlar yıllık yaklaşık 6000 TL ye patlıyor.

İhtiyaç ama artık o da pahalı bir ihtiyaç oldu.

Araba 2013 model bu arada, çok yeni de değil.

Hele sıfır araba almak bu devirde ne kadar mantıklı tartışılır.

2013 te aldığım araba neredeyse 3 katı fiyatına gelmiş.

6. Al benden de o kadar...2003 model SEAT LEON um var. (Cruise control ü de var...bi boka yaramıyo...2-3 kere İzmir_Aydın otobanında meraktan kullanmıştım )...Yetiyo bize...

Şu METROlar tamamen bitse (özellikle Ekrem başkanın yeniden başlattığı Çakmak-Göztepe hattı) ona bile ihtiyacım kalmayacak aslında İstanbulda...

Gideri çok fazla arabanın...Yenisini alayım diyorum, sonra artacak masraflarını düşünüce bok yeme otur diyorum...Bu da gidiyo işte yollarda her yere götürüyo bizi...

99 TL verdim MTV bu sene 1.taksit olarak...

7. Fed açıklamasını bekliyoruz. Dolar açıklama öncesinde 5.95 altında yine. Dolarla bozdum kafayı cidden arkadaşlar artık. Dolar 6'ı geçemeyecek gibi görünüyor yine. Hadi benim yine kar payım mevcut en son alımımı 5.78'den yaptım. Bakalım uzun vadeyse uzun vade satış için yine bekleyeceğim buradan 7/24 full dolar takibindeyim: https://dovizkurlari.biz/

8.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Al benden de o kadar...2003 model SEAT LEON um var. (Cruise control ü de var...bi boka yaramıyo...2-3 kere İzmir_Aydın otobanında meraktan kullanmıştım )...Yetiyo bize...

Şu METROlar tamamen bitse (özellikle Ekrem başkanın yeniden başlattığı Çakmak-Göztepe hattı) ona bile ihtiyacım kalmayacak aslında İstanbulda...

Gideri çok fazla arabanın...Yenisini alayım diyorum, sonra artacak masraflarını düşünüce bok yeme otur diyorum...Bu da gidiyo işte yollarda her yere götürüyo bizi...

99 TL verdim MTV bu sene 1.taksit olarak...
    Arabanizin modelinden kesinlikle utanc duymayin.
    Arabayi diri tutan bakimdir.Bakimlarini duzenli yaptirirsaniz size daha cok uzun yillar hizmet edecektir.

Sayfa 573/999 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •