Sayfa 563/999 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Sağlıkla içli dışlı biri olarak son sözümü söyleyeyim. Sağlık sektörü ve çalışanları, mevcut düzende yem edilmiş durumdadır. Kamu da aynı özel sektör de. İşini severek yapan insan sayısı çok az. Gelecekte daha kötü olacağını da söyleyebilirim. Ailenizde etrafınızda sağlıkçı olmak isteyen varsa çok iyi düşünsünler. Yıllarca emek harcayıp, bir sürü dangalağın fiziki-sözlü saldırısına maruz kalabilir, hatta öldürülebilir. Kim ne kadar anlatırsa anlatsın, sağlıkçılara karşı yıllardır oluşturulmuş olan önyargılar değişmeyecek. Bugün para için sezaryen, ilaç firmasından hediye denir yarın başka şeyler.. Üstelik bunları söyleyen kişiler toplum ortalamasının üstündeki insanlar. Gerisini siz düşünün...

sn. yoneticiler şu doktor konusuna artik el atma zamani geldi de geçmiyor mu acaba ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Yine bir deprem yine her kurumun her vatandaşın kendi başına gerçekleştirdiği bağış yardımı kampanyaları.

Amaç farklı da olsa korkarım yerine gitmeyecek pek çoğu.

Depremin yarattığı dramatik ortamda bu kargaşa tümüyle bize has.

Oysa deprem fonu kurulmuştu.

Peki ne oldu milyarlarca liralık fona...

Duyuyoruz ki duble yollara hüpletmişler.

Adam yasa denetim falan tanımıyor. Yapın diyor yapıyorlar . Verin diyor veriyorlar.

Oysa deprem haritasından da anlıyoruz ki, Türkiye'nin iç Anadolu hariç her bölgesi deprem üreten faylarla dolu.

Son deprem hani reisin ifadesiyle teğet geçti.

Olası bir İstanbul depremini düşünmek bile istemiyorum.

Bakın bu konuda Prof Dr. Celal Şengör ne demekte:

" Herhangi bir İstanbul depremi, Türkiye'nin bağımsızlığını elinden alacaktır. Oluşacak zararı ve ölümleri Türkiye'nin karşılama gücü yoktur!"

Öyle bir durumda kim kime yardım edecek.

İstanbul halkının kaçacak başını sokacak bir yeri yok.

7,5 büyüklüğünde bir depremin yaratacağı tahribat ve ölüm bizi millet olarak öldürür...

Bunu bilmelerine rağmen Kocaeli depreminden beri yapılanlar sadece göz boyamacılık.

Oysa son 20 yılda alınan dış borcun yarısı İstanbula harcansa yeri idi...

Elazığ depremi bu vurdum duymaz, aymaz yönetime ve halkımıza iyi bir uyarı.

Dikkate alan olursa tabi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dolar kuru o kadar durgun ki, 2-4 liralık bantta salınıyor.

Gram altın, dolar kurunun da hiç olmazsa yerinde sayması ile yeni seviyeleri ile yatırımcısını mutlu etmekte...

İyi haftalar...

Not...Ayhan beyle yazıştık özelden...Bence Ayhan bey gibi forum üyeleri özel bir ilgi ve korunmayı hak ediyor...Yoksa sıradan olur bu forumlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Hangi forumdu tam hatırlamıyorum.

20 sene kadar önce bir forumda forumun kralı Karahan'la takıştım.

Üyeliğime son verdiler.

Yıllar sonra hissenette gene karşılaştık.

Ben "üstadı azam muazzam" başlığı ile gene onu rahatsız eden yazılar yazdım.

Bu kez attıramadı ...

Sonradan bir iyi dönemimizde bana yazdı. "Abi bendan önceki forumdan seni attırdım. Ya ben ya o diyerek.."

Hissenetin adaleti beni etkiliyor. Herkese lazım.

Ama yöneticilerin de tek amacı düzgün bir forum olan üyelerinin taleplerine kulaklarını tıkamamaları gerekli.

Örneğin bu başlığa sadece sataşmak için gelenleri bir iki uyarıdan sonra cezalandırmaları lazım.

Sadece bu tiplerden bunalıp da küfreden cezalandırılırsa, forumlardan kötü iyiyi kovar.

Beni bile ana avrat küfrettirdi bu forumda adamın biri...Onlarca defa uyarmama, yönetimden yardım istememe rağmen malesef duyarsız kaldılar.

6. gerçekleri ve konu adını konuşan forum herkese lazımmmm!

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Hangi forumdu tam hatırlamıyorum.

20 sene kadar önce bir forumda forumun kralı Karahan'la takıştım.

Üyeliğime son verdiler.

Yıllar sonra hissenette gene karşılaştık.

Ben "üstadı azam muazzam" başlığı ile gene onu rahatsız eden yazılar yazdım.

Bu kez attıramadı ...

Sonradan bir iyi dönemimizde bana yazdı. "Abi bendan önceki forumdan seni attırdım. Ya ben ya o diyerek.."

Hissenetin adaleti beni etkiliyor. Herkese lazım.

Ama yöneticilerin de tek amacı düzgün bir forum olan üyelerinin taleplerine kulaklarını tıkamamaları gerekli.

Örneğin bu başlığa sadece sataşmak için gelenleri bir iki uyarıdan sonra cezalandırmaları lazım.

Sadece bu tiplerden bunalıp da küfreden cezalandırılırsa, forumlardan kötü iyiyi kovar.

Beni bile ana avrat küfrettirdi bu forumda adamın biri...Onlarca defa uyarmama, yönetimden yardım istememe rağmen malesef duyarsız kaldılar.

Duyarsız kalanları kınıyorum!!!!!!!!!!! Yöneticilik bu değil...

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hazine ve Maliye Bakanlığı, sigortacılık kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle Akbank'a 94,7 milyon TL, Yapı Kredi'ye ise 187,1 milyon TL olmak üzere toplamda 281,8 milyon TL para cezası kesti.
    Hazineye para lazım
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı içerisinde değerlendirilemez yatırım tavsiyesi içermez yatırım tavsiye niteliği taşımadığından Yatırımcı profilinize uymayabilir. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Sayfa 563/999 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •