Sayfa 531/999 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1.  Alıntı Originally Posted by lowdown Yazıyı Oku
    Fed şubat ta repo alımlarını 35 ten 30 a düşürecek.acaba seçime kadar bu repo alımları devam edecek mi.faiz artırım sinyali martta gelebilir mi.bunlar belli olana kadar şimdilik içerde açık vermeye başlayacağımız görünene en belirgin nokta.ytd.
    FED büyük baskı altında Trump seçime kadar köşe kapmaca oynayacak Fed le. Bu sene ben aksiyon beklemiyorum, ayrıca ABD nin kendi içinde büyük fonlarda sorunlar var deniyor. Bütün bunlar bizim Try nin işine gelir. Aslında bu kadar kötü ekonomi yönetimimiz olmasa ortalama bir ekonomi yönetimiyle Türkiyeye sıcak para yağardı. Ama buna da şükür en azından yeni bir kur şoku olmayacak bu sene.

2.  Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    FED büyük baskı altında Trump seçime kadar köşe kapmaca oynayacak Fed le. Bu sene ben aksiyon beklemiyorum, ayrıca ABD nin kendi içinde büyük fonlarda sorunlar var deniyor. Bütün bunlar bizim Try nin işine gelir. Aslında bu kadar kötü ekonomi yönetimimiz olmasa ortalama bir ekonomi yönetimiyle Türkiyeye sıcak para yağardı. Ama buna da şükür en azından yeni bir kur şoku olmayacak bu sene.
    ABD toparladığı faizi normale doğru çevirdiği anda topun ağzındaki ilk ülke türkiye. Çok dikkatli olmamız sürekli cari fazla vermemiz fakir yaşamamız ve sürekli yatırım yapmamız katma değerli ürün veya süreçler ortaya koymamız lazım. Sorun şu ki bunları yapan hiç bir iktidar demokratik sistemde 2. defa seçilemez. Kimse de bunları vaat ederek iktidara gelemez. Halkımız 5 yaşındaki çocuk gibi sürekli geleceğinden yiyerek rahat etmek düşük kurla her şeyi bol bol getirtmek kullanmak hak etmeden refah yaşamak istiyor.

Bu paradoksun çözümü nedir sizce? Sıcak para bence çözüm değil gelmesi ayrı dert gitmesi ayrı dert. Keşke 500 milyar dolar borç yapılmasaymış.

3.  Alıntı Originally Posted by GKl Yazıyı Oku
    Konumuzla ilgisi yok ama bilen varsa diye soruyorum. İcra Daireleri kendilerine gelen ödemeleri alacaklılara ne zaman havale ediyor. Bunun bir süresi var mı? Benim borçlu daireye ödeme yaptı fakat hala hesabıma geçmedi aradan 10 gün geçmiş.
    Benzer durumda 2.5 ay sonra yatirdi icra dairesi.

Bir suresi oldugunu sanmiyorum, anladigim icra dairesinin is yukuyle ilgili.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    ABD toparladığı faizi normale doğru çevirdiği anda topun ağzındaki ilk ülke türkiye. Çok dikkatli olmamız sürekli cari fazla vermemiz fakir yaşamamız ve sürekli yatırım yapmamız katma değerli ürün veya süreçler ortaya koymamız lazım. Sorun şu ki bunları yapan hiç bir iktidar demokratik sistemde 2. defa seçilemez. Kimse de bunları vaat ederek iktidara gelemez. Halkımız 5 yaşındaki çocuk gibi sürekli geleceğinden yiyerek rahat etmek düşük kurla her şeyi bol bol getirtmek kullanmak hak etmeden refah yaşamak istiyor.

Bu paradoksun çözümü nedir sizce? Sıcak para bence çözüm değil gelmesi ayrı dert gitmesi ayrı dert. Keşke 500 milyar dolar borç yapılmasaymış.
    Keşke 500 milyar dolar borçla (aslında alınan kredilerin toplamı 1 trilyonu aşıyordur), bugün yap-işlet-hüpletle yapılıp başımıza 25 sene yolcu, taşıt, hasta teminatı verdiğimiz tüm yatırımlar (fuzulide olsa) yapılmış olsa idi...

Şimdi hem borç ödüyoruz hem o yatırımların sahibi değiliz hem de üstüne her yıl para (teminat) ödüyoruz.

Yazık...

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

Çözüm basit, yapısal reformlar demokrasi hukuk laik eğitim. Bunlar ülkenin kuruluşundan beri dna sında mevcut. Uygulayıp uygulamamak halka kalmış. Abd de Trump güçlü dolar istemiyor. Yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakıyorum o nedenle bu politikayı devam ettirecek borsalar rallilere devam edecek ABD de ve bizde. FED i köşeye sıkıştırdı ilk çıkışında FED Trump denen çomarı dikkate almayacaktı yanlış yaptılar artık geri dönüş yok.

6.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Keşke 500 milyar dolar borçla (aslında alınan kredilerin toplamı 1 trilyonu aşıyordur), bugün yap-işlet-hüpletle yapılıp başımıza 25 sene yolcu, taşıt, hasta teminatı verdiğimiz tüm yatırımlar (fuzulide olsa) yapılmış olsa idi...

Şimdi hem borç ödüyoruz hem o yatırımların sahibi değiliz hem de üstüne her yıl para (teminat) ödüyoruz.

Yazık...
    Kesinlikle. Bunlar ortalama bir ekonomi yönetimiyle ortalama bir demokraside yapılabilir şeyler. Ama Türkiyenin başına gelen maalesef sıradan bir yönetim değil, belli bir ajanda program dahilinde Türkiye de rejim değişimine gidildi. Bugün ülkemizde meclis yok, hukuk yok, kanunları bir kişi kafasına göre akşamdan sabaha çıkarıyor. Ülke gelip geçenler ve yerleşmek isteyenler için bir istasyona dönmüş durumda. Bu durum bozularak ve kötüleşerek devam edecek. Halkın gücü dahi bunu değiştiremez, nedeni basit meclis yok. Meclisin çalışmadığı ortamda halk siyaseti sadece izler bir etkisi olmaz.

7. Yusuf_Kalyoncu

Merkez bankasi ihtiyat akcesinden 40 milyar Tl hazinenin hesabina dun itibariyle hemen aktarilmis. Kaynak ihtiyaci had safhada olsa gerek. Bankalarin kar dagitimi yasak ama merkez bankasina serbest.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

TCMB/Uysal: 2020'de enflasyon ve para politikasında daha hassas, ince ayar yapılması gereken bir döneme geçtiğimizi söyleyebilirim

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 531/999 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •