Sayfa 325/428 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon
Arama sonucu : 3422 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: EKGYO - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Yav Karahan gibi bi üstadı bile küstürdüya helal olsun. Çok merak ediyorum sn. Karahan Twitterdaydı sanırım artık ekgyoyla ilgilenmeyeceğim dedi. Acaba portföyünde azda olsa ekgyo yokmu? Haklıda tabi, öyle uyuz kağıtki büyük potansiyel var ama yukarı gidişi o kadar ağır ve bıktırıcıki taş olsan çatlatır. Bu arada kapada bilanço haberleri geliyor gibi

2. Kötü gelecek galiba. Sattıklarını göre.
     Alıntı Originally Posted by Büke Yazıyı Oku
    Yav Karahan gibi bi üstadı bile küstürdüya helal olsun. Çok merak ediyorum sn. Karahan Twitterdaydı sanırım artık ekgyoyla ilgilenmeyeceğim dedi. Acaba portföyünde azda olsa ekgyo yokmu? Haklıda tabi, öyle uyuz kağıtki büyük potansiyel var ama yukarı gidişi o kadar ağır ve bıktırıcıki taş olsan çatlatır. Bu arada kapada bilanço haberleri geliyor gibi
    Para tekniği yapar.

3. 12 aylıkta satışlar çok artmış..6000 küsür..ancak kar 600 ... o da nasıl karşılanır bakacaz..

yatırım tavsiyesi değildir

4. 639 milyon kar

Para tekniği yapar.

5. Hissenin gidememesinin ana nedeni Rusya ile karşı karşıya gelme olasılığımız olduğu için idlip gibi gözüküyor. Biliyorsunuz rejime şubat sonuna kadar süre verildi. Türkiyede ve Rusyada görüşmeler devam ediyor. İdlip meselesi başlangıcı 1,75 TL civarında olan hisse sonrasında 1,70 altına geriledi. Aşırı düşmemesinin sebebi ise avrupa ve abd den gelen destek msjları. Ortada bir belirsizlik var bu belirsizlik ekgyo etkiliyor. Barış pınarı harekatında neredeyse hiç bir yerden destek alamadığımız için 1,45-1,35 arasından 1,08 lere kadar gerilemiştik. Harekatlar faiz indirim sürecinin sekteye uğraması ve dövizin yükselmesi anlamı taşıyor. Ayrıca abd çin ile en azında ilk fazda anlaştığı için orada da ekonomik bir toparlanma gözükmeye başladı bu kısımda dövizi daha güçlü hale getiriyor. Faiz indirimi satışlar, yatırımlar ve refinansman için önemli. İnşaat sektöründe üretim için dövizin hareketide önemli. % 100 hiç bir hisseye güvenilmez fakat faizler düştüğü bir ortamda bir inşaat şirketinin portföyde olması gerekiyor. Hele hele ucuz kalmışsa ve bütün zorluklara rağmen 2019 da zarar etmemişse. Tabi her kezin beklentisi farklı. bazı arkadaşlar kısa sürede %100 performans sergileyen hisseler gibi performans bekleyebilir. Eğer faizler ile birlikte dövizde de aşağı yönlü hareket yaşansaydı, jeopolitik risklerin olmadığı bir ortamda olabilirdi. Fakat durum ortada. Şuan elimizde faizlerin düşüklüğü kartı var.

Mevcut risklerde bir hortlama yaşamaz idlip konusunu bir şekilde çözersek 2020 ilk çeyrek bilançosunda daha yüksek rakamları yakalamamız gerekir. Ocak ayında da konut satışları geride kalan 2 aya ayak uydurdu ve % 50 üzerinde arttı. Faiz inidirmleri etkisini göstermeye devam ediyor. Şuan için kısa vadeli problemimiz Suriye belirsizliği gibi gözüküyor. YTD.

6. VUK a göre 639 milyon TL kar. SPK mevzuatına göre bu rakam daha yüksek olacaktır. Bilanço böyle kötü bir yılın ardından fena sayılmaz. Ben ümitliyim. Sadece finansman giderlerinde ciddi arış var. Faizlerdeki düşüş 2020 finansman giderlerinide düşürecektir.
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşüm olup yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarım ile yatırım kararı almanız halinde zarar edebilirsiniz.

7. 1.77 de çok net ikili tepe var,
    artması için 1.77 üstünde kapanış şart, mutlaka orayı geçmesi lazım.
    Endex o zamanlara dayanamayacak gibi geliyor bana,
    endexle birlikte aşağıdaki sarı ile işaretlediğim boşluklara doğru da yolculuk başlar.
    Zaten endexte de boşluklar ve bariz negative divergence'lar var.
    Zaten ralli bitti bence.
    Zaten ben sattım

8.  Alıntı Originally Posted by jorçhoroz Yazıyı Oku
    1.77 de çok net ikili tepe var,
    artması için 1.77 üstünde kapanış şart, mutlaka orayı geçmesi lazım.
    Endex o zamanlara dayanamayacak gibi geliyor bana,
    endexle birlikte aşağıdaki sarı ile işaretlediğim boşluklara doğru da yolculuk başlar.
    Zaten endexte de boşluklar ve bariz negative divergence'lar var.
    Zaten ralli bitti bence.
    Zaten ben sattım

bari dolar düşenine gelseydi
    bu fiyat kimseyi memnun etmiyor alanı da satanı da

Sayfa 325/428 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz