Sayfa 133/267 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 2132 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: ASUZU - Anadolu Isuzu

1. p..i ç tahtaci
    15.20uzerinde kademelere 50-60 bin lot koyarak baskiladilar hisseyi

2. credit 72 bin lot almasina ragmen hisse ekside ve satis baskisi var...klasik yabanci oyunu. 14 alti cakilmaz umarim bu hissede bu oyunlarincok gorduk yabanci alimo gosterip diger kurumlardan cakmalar

3. Evet baktım...Endeks ile hareket halinde gözüksede,Karsan'ın kuyruğunda dolanıyor,kendi başına,alıp başımı gideyim havasında değil...Kar satışı gayet normal ama,geri dönüp tekrar güç toplaması gerekiyor...
    Diğer Anadolu grubu ve iştirakleri sağlam gidiyor bu arada...
    Karsan'dan çok etkileniyor...daha önce yazmıştım ve dün aslında bir nevi testi oldu ama toparladı...bugün devamı gibi...
    Rakam telaffuz etmiyeyim ama 14.7X üzerinde kalabilirse çok iyi olur...iyi günler...

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/856836

Daha önce yapılan teklif süresi yine uzatılmış...31.12.2020 tarihine yani 6 ay daha uzatılmış...Hatırlarsanız daha önce yazmıştık lastik gibi uzar gider diye...
    Hisse habere o kadar aç ki,haber düşünce hareketlenmiş ama yine satış yemiş,6 ay öncesinde de Kap'a haber düşünce böyle bir hareketlenme yaşadı,çok ilginç...ama bakıyorsun açıklamada birşey yok)

5. nisan ayından beri ufak ufak toparladıklarımı, bugün itibariyle sattım. satanada hissede kalana da hayırlı olsun

6.  Alıntı Originally Posted by mkmtkn Yazıyı Oku
    nisan ayından beri ufak ufak toparladıklarımı, bugün itibariyle sattım. satanada hissede kalana da hayırlı olsun
    Yorumsuz

No comment

Yorumlar Size Kalmış

Yatırım Tavsiyesi Kesinlikle Değildir.

BBE100-4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bu düşüşün nedeni nedir?Kar satışı mı?Bana kalırsa tabiiki değil...Endeks çökünce Karsan ve Asuzu'da çöktü resmen...
    Yatırım şirketleri; Ayasofya kararı yarın açıklanıyor,yarında sıkıntılı olacağa benziyor görüşünde,siz ne düşünüyorsunuz?
    BDDK,7 bankaya 204.651.000 TL ceza kesmiş ayrıca...

Son düzenleme : Perception; 09-07-2020 saat: 18:25.

8. Kapıyı kapatıyorsun, camı kırıyorlar, yetmiyor bacadan inip tüm kurumu boşaltıyorlar. Kendilerine bir şey olduğu yok. Olan evin içine oluyor.
    Malum, önceki gün Borsa İstanbul, 'kuralına göre oynamayan' yabancılara cezayı kesti. Barclays Capital, Credit Suisse, Merrill Lynch, Goldman Sachs, JP Morgan ve Wood And Company'e açığa satış yasağı (sahip olunmayan sermaye piyasası araçlarının satılmasını ya da satışına ilişkin emrin verilmesi) getirdi.
    Dün Merrill Lynch hemen aba altından sopa göstermeye çalıştı. Seans açıldıktan sonra robotlarını devreye soktu. Makineler takır tukur 5 dakikada 350 milyonluk mal satışı yaptı. Yapı Kredi robotları da devreye girince BİST 100'de birçok hisse kırmızıya döndü. 106 hissede devre kesici uygulandı. Küçük yatırımcı panikledi. Sonra Merrill Lynch sattığı malı ucuzdan geri topladı. Eminim, 20 dakikada kasaya 500 milyon TL koymuştur.
    Üstelik, takastan mal verip, geri aldığı söyleniyor. Yani virman talimatlı işlemler yaptığı...
    Bu şu demek?
    Elimde hisse yok ama ödünç alırım. Kurumlar arasında virman yaparım. Alır, satarım. Piyasayla oynarım. Paramı kazanırım.
    Kasasını doldurmasına da bir şey demiyorum.
    Ama savaştırdığı robotlar, fiyatlamalarda aşağı yönlü baskıya neden oluyorsa ve dengeyi sarsıyorsa o zaman incelenmesi gerekmez mi?
    Mesela dün Borsa İstanbul'da saat 11.24 ile 11.42 arasındaki işlemlerde ne oldu? Piyasa bozuculuk var mı, yok mu?
    Eminim, Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul bunlara bakıyordur.
    Çünkü, bir süredir Borsa İstanbul dünya piyasalarından ayrışıyor. Getiri sağlayan ülke endeksleri arasında yer alıyor.
    Faizlerin düşmesinin de etkisiyle yerli yatırımcı borsaya yöneliyor.
    O yüzden küçük yatırımcıyı koruyacak ne varsa Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul'un devreye alması gerekir.
    Belki, virman talimatlı işlemler veya robotlar yasaklanmasa da bazı sınırlamalar getirilebilir.
    Burada, aracı kurumlara da iş düşüyor. "Komisyonumu alırım gerisine karışmam" anlayışını bırakmaları, küçük hesap yapmamaları lazım. Değişik aracı kurumlardaki müşteri hesaplarına sürekli menkul kıymet virman talimatı geliyorsa 'bir dakika' diyerek şüpheli işlem olup olmadığını incelemeleri gerekir.
    Biliyorum, dünyada 'broker kral' dönemi bitti. Yatırım kararlarını artık insanlar yerine robotlar veriyor. Finans piyasaları tamamen algoritmik işlemlere teslim ediliyor. Ancak hız ve işlem yönünden bireysel yatırımcıların ilerisine geçerek emir iptal etme avantajı ile hareket edebilen yüksek frekanslı işlemler bireysel yatırımcıları mağdur ediyor. İşte bu yüzden de küçük yatırımcıyı robotlara karşı koruyacak sistemlere bir an önce kafa yormak önemli hale geliyor.

Sayfa 133/267 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •