Sayfa 138/622 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon
Arama sonucu : 4975 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: FENER - Fenerbahçe Futbol A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu 2 sportif bedelli sermaye artırımına ihtiyaç duyuyor çünkü özsermayeler ciddi meblağlarda ekside, ayrıca geçmiş zararlar kalemi de rekor seviyede. Ana ortak olan derneğin elinde bedelliye katılacak kaynak olmadığı için şimdilik bundan imtina ediliyor diye düşünüyorum.
    Ama hep böyle gidemez çünkü zaruret doğduğunda mecburen bu cihete gidecekler. Futbol kulüpleri "para yakan" türden şirketlerdir. Sürekli zarar yazmak onların doğasında var. Eh, bu zararların da finanse edilmesi gerekiyor. Bunu yapacak olan da hissedarlardır. Kim bu hissedarlar? En başta ana ortak olan dernek, sonra da sizler.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. FENER'i ben 8.12 den alıp 11 tl den satmıştım. Son bedelli sonrası almıştım ama erken alış yaptığım ortaya çıktı çünkü ben aldıktan sonra hisse 5.98' e kadar düştü.

Sportif başarının gelmeyeceği belli olduktan sonra 8.12 maliyetli hisselerimi 11 tl den satıp çıkmıştım. Çok erken satmışım çünkü hisse soluğu 22.40 da aldı. Sportif başarının gelmeyeceği tahminin doğru çıktı ama hissenin sportif başarıdan bağımsız olarak bu kadar prim yapabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti.

Erken aldım, erken sattım, böylece masada çok para bıraktım. Ama bunları bir kenara da not ettim.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. Alım için tekrar fırsat kolluyorum. Ama 2 şartım var: Yaparlar mı yapmazlar mı onu bilemem ama benim alım yapmam için sermaye artırımı ile ilgili gelişme ortaya çıkmalı. Artık bedelli mi olur, yoksa tahsisli mi, böyle bir gelişmenin ortaya çıkması gerekiyor alım yapmam için. Bakarsınız bu cihete gitmeyip beklemeyi tercih ederler, o zaman ben de beklerim. İkinci şartım, FENER'in piyasa değerinin 100 milyon Euro'nun altına düşmesidir. Amacım 1 koyup en az 2 ideal olarak da 3 almak olduğu için bu 2 şart yerine gelmedikçe FENER'de alım yapmayacağım.

4. Sportif hisseler son derece spekülatif hisselerdir, sermayeleri tükenmiş şirketlerin hisseleridir, bu şirketlerin varlıkları yükümlülükleri karşılamaktan uzaktır hatta her zaman ciddi bir eksi marj mevcuttur, sürekli zarar etmek onların doğasında vardır, geçmiş zararlar devasa boyuttadır, bu zararları da hissedarlar fonlar, işte bu yüzden bu hisselere doğru bir alım seviyesinden giriş yapmak son derece önemlidir.

5. 1 Kasım 2018 ila 1 Ağustos 2019 arasındaki 9 ay boyunca FENER 6 - 8 tl aralığında dolandı durdu, bu süre boyunca sadece bir kaç günlüğüne 8 tl nin üzerinde kalabildi ama tekrar 6-8 aralığına indi. Bu 9 ay boyunca FENER hissesinin yüzüne bakan olmadı, herkes tü kaka dedi. Hisse ne zaman 15 tl yi aştı işte o zaman milletin gözü açıldı yani en dipten %150 gibi prim yapmışken. Buralardan alanlar şimdi isyan ediyorlar. Neyse, spekülatif hisselerin ne yapacağı bilinmez, bakarsınız tekrar 22 tl ye çıkar hatta daha da yukarıları görür.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    1 Kasım 2018 ila 1 Ağustos 2019 arasındaki 9 ay boyunca FENER 6 - 8 tl aralığında dolandı durdu, bu süre boyunca sadece bir kaç günlüğüne 8 tl nin üzerinde kalabildi ama tekrar 6-8 aralığına indi. Bu 9 ay boyunca FENER hissesinin yüzüne bakan olmadı, herkes tü kaka dedi. Hisse ne zaman 15 tl yi aştı işte o zaman milletin gözü açıldı yani en dipten %150 gibi prim yapmışken. Buralardan alanlar şimdi isyan ediyorlar. Neyse, spekülatif hisselerin ne yapacağı bilinmez, bakarsınız tekrar 22 tl ye çıkar hatta daha da yukarıları görür.
    bı Redbull anlaşması gelir bakarsın tavan açmış..
    ayrıca;
    hangi akla hizmet Pegasus aldınız insan sasacak..15 TL olduğu zaman bile almamıştım ben bu pegasusu, akıllara ziyan işlemleriniz mevcut..
    tabi siz daha iyi bilirsiniz..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne alıcılı bir seyirle başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmini +866, ortalama tahmin ise +1.004 oldu.
    Foreks'in 40 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +4.444 puan olurken, en düşük beklenti +110 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 40 analistin tamamı pozitif açılış tahmininde
    bulundu.
    BIST100 Endeksi, dün günü 421,89 puan düşüşle 110.785,38 puandan
    tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen
    BIST 100 Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım
    uzmanları [email protected] adresine başvuru maili
    gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : +866
    Ortalama : +1.004
    Maksimum : +4.444
    Minimum : +110
    Katılımcı: 40[(+40)(-)0]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(05/03/2020 - 09:22:19)

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sen ne için satmadın biliyor musun? Hayal dünyasında yaşadığın için satmadın. 50 tl yi telaffuz ettiğine göre FENER'e 5 milyar tl değer biçiyorsun ha? Diyecek bir şey bulamıyorum, sadece helal olsun diyorum. Sermayesini tümüyle tüketmiş, sermayeyi tükettiği gibi 626 milyon tl de eksiye geçmiş, geçmiş zararları 1 milyar tl ye dayanmış bir sportif a.ş. ye 5 milyar tl değer biçen birine helal olsun denir başka bir şey denmez.
    Borsada o kadar şirket varki dört sandaye bir masadan ibaret . Borsa beklentiyi satın alır ve beklenti bitince düşer . Bunun adı spekilasyondur . ( spek kağıdı . ) temettü beklentin varsa tüpras al . Alarko al vs vs . Okurken bir daha okumanı isterim . Borsa demek hayal demek . Sansın varsa hergün bir kağıt alırsın %20 yapar . 5 günde ana paran çıkar . Sansın varsa 3 ay beklersin paran 3 katlanır . Son 6 ayda borsadaki kağıtlara bak . Alarko 2,28 den 6.47 . Fener . 7.xx 22.40. İsgo 0,76 dan 1 .37 Son 5 ayda kazanmayan kim var . Kar realizyasyonu geldi ve hep kağıtlar verdiğinin yarısını aldı .
    Fener bu beklenti bitmez belki bedelli gelir . Ama bu yıl beklenti biter yeni yıla yine beklenti ile girer . Bugun 100 binin olsa banka sana yıllık % 16 hadi 20 versin . Borsa sana bir günde bir yıllık kazancını verir .
    Spor hissesinde beklenti 6 aydır . Onun için isterse ana para sıfırlasın . Fb gs bjk ts gibi takımlar hiç bir zaman tarih olmazlar . Yeri gelir ceplerinden harcarlar yine olmaz . Bu ülkede dininden dönen olurda takımından dönen olmaz
    Bol kazançlar

Sayfa 138/622 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •