Sayfa 210/798 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 6379 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Senin kapattığın yeri de. Neyse

Şaka gibi ya hep aynı numara

Adam sadece tahtada trade yapıyor. Day trade tahtası oldu koskoca petkim. Deger veripte alanda yok satan yok.
    Kendi alıyor kendi satıyor mahocan

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

3. Brisa niye gitti? Herkes sattı gitti. Herkes satmadan ne yapıyordu? Bir 7.40, bir 5.50. Çıktığı gün düşüyordu. Çünkü malı alamamışlardı.

O malları bir gün art arda aldılar. (Hatta öyle ki ben bile konuya uyanana kadar bir kısmını satmıştım, boşluk var diye oyalanıyordum. Sonra uyanıp yerine koydum, 3-5 aylık gelirimi yok saydım ettiğim zararla.) Sonra ne oldu? Brisa yıllardır o geçilemez denilen, geçsin bir bakarız denilen 8.45'lerdeki direncini tek harekette parçaladı geçti, arkasına bakmaya tenezzül bile etmedi. Çünkü inandırılmak istenen dışında öyle bir destek direnç yok; ha o an için eğlenenler, oyalananlar için var ama para tekniği bozar.

Adam o istediği, kayıtlardan isim isim bakıp tek tek saydığı malları alırsa, senin o direnç dediğin yeri öyle bir tokatlar geçer ki, ha geri geldi ha gelecek, oradan dönecek buradan dönecek, yok düzeltme, yok rsi şişti, yok ağırlık ortalama derken 1 ayda %300 prim yapar. Harcadığın zamanınla, kazanamadığın paranla kalırsın bakarsın, başka kağıt arar, 2-3 yılını da ona harcarsın. Kalan ömrün zaten 30-40 yıl. Gitti %10'u. Nereye gitti? Hiçbir şeye, boşluğa..

Kağıda inanıyorsanız ekran kapayacaksınız. Ha imkanınız varsa 1 yıllık maaşınızla kredi çekip alabilirsiniz, elinize ne geçiyorsa yatırır bakmazsınız. Ya da satarsınız. Size kalmış. Ama unutmayın, o her gün baktığınız, kağıdın gelip gidip dokunduğu destekler dirençler size film izleterek bıktırıp malınızı almak için var. Alamazsa kırmayacak. Tekrar gelecek 3.50-3.30'a. Haziran ayını bekleyecek gerekirse. Unutmayın bunu. Size düşen tahtada olma ya da olmama kararı. Bu bitmeyecek, amansız bir oyun. Tahta izlemeyin. Oyuna, kumara girmeyin. Yeterince beklerseniz kazancınız zaten orta uzun vadede garanti. Ekran izleyerek kumar masasına oturmuş olursunuz. Tahta sahibi tahtayı sizden daha çok takip ediyor ve umursuyor, merak etmeyin. Asıl hedef sizsiniz. Asıl hedef sizi "burada bir şey yok, buradan bir şey çıkmayacak" düşüncesine ikna etmek.
    Her bir gerçek yatırımcıya karşılık gelirinin iki katını düzenli olarak harcayan 1000 iyi tüketiciye ihtiyaç vardır.

4. 4.5 e çekip oradan mal alabilirsin,hem de hemen,bence fazla vaktin yok,birkaç aydır 3.70_3.75 maliyetli bir hayli yatirimci var,kar vermeden kimseden alamayacağın gibi daha da gider,iyi düşünbu benim fikrim olup asla tavsiye değildir...

5. tam kara şövalye yükseliyor vizyona giriyordu ki , telif haklarına takıldı ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

6.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Brisa niye gitti? Herkes sattı gitti. Herkes satmadan ne yapıyordu? Bir 7.40, bir 5.50. Çıktığı gün düşüyordu. Çünkü malı alamamışlardı.

O malları bir gün art arda aldılar. (Hatta öyle ki ben bile konuya uyanana kadar bir kısmını satmıştım, boşluk var diye oyalanıyordum. Sonra uyanıp yerine koydum, 3-5 aylık gelirimi yok saydım ettiğim zararla.) Sonra ne oldu? Brisa yıllardır o geçilemez denilen, geçsin bir bakarız denilen 8.45'lerdeki direncini tek harekette parçaladı geçti, arkasına bakmaya tenezzül bile etmedi. Çünkü inandırılmak istenen dışında öyle bir destek direnç yok; ha o an için eğlenenler, oyalananlar için var ama para tekniği bozar.

Adam o istediği, kayıtlardan isim isim bakıp tek tek saydığı malları alırsa, senin o direnç dediğin yeri öyle bir tokatlar geçer ki, ha geri geldi ha gelecek, oradan dönecek buradan dönecek, yok düzeltme, yok rsi şişti, yok ağırlık ortalama derken 1 ayda %300 prim yapar. Harcadığın zamanınla, kazanamadığın paranla kalırsın bakarsın, başka kağıt arar, 2-3 yılını da ona harcarsın. Kalan ömrün zaten 30-40 yıl. Gitti %10'u. Nereye gitti? Hiçbir şeye, boşluğa..

Kağıda inanıyorsanız ekran kapayacaksınız. Ha imkanınız varsa 1 yıllık maaşınızla kredi çekip alabilirsiniz, elinize ne geçiyorsa yatırır bakmazsınız. Ya da satarsınız. Size kalmış. Ama unutmayın, o her gün baktığınız, kağıdın gelip gidip dokunduğu destekler dirençler size film izleterek bıktırıp malınızı almak için var. Alamazsa kırmayacak. Tekrar gelecek 3.50-3.30'a. Haziran ayını bekleyecek gerekirse. Unutmayın bunu. Size düşen tahtada olma ya da olmama kararı. Bu bitmeyecek, amansız bir oyun. Tahta izlemeyin. Oyuna, kumara girmeyin. Yeterince beklerseniz kazancınız zaten orta uzun vadede garanti. Ekran izleyerek kumar masasına oturmuş olursunuz. Tahta sahibi tahtayı sizden daha çok takip ediyor ve umursuyor, merak etmeyin. Asıl hedef sizsiniz. Asıl hedef sizi "burada bir şey yok, buradan bir şey çıkmayacak" düşüncesine ikna etmek.
    Eyvallah kardeşim. Haklısın. Yatırım mı yapıyoruz kumar mı oynuyoruz. Çok karıştırdık. Haliyle ikisinide beceremiyoruz. Maalesef kısa zamanda zengin olma hastalığımız üzerinden birileri gerçek zengin oluyor.

Sayfa 210/798 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •