Sayfa 102/570 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 809 - 816 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tarkantatlitug Yazıyı Oku
    karantina döneminde satışlar nasıl etkilenir sizce?
    ramazan girdi satışlar en az yarı yarıya düşer..

Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    ramazan girdi satışlar en az yarı yarıya düşer..
    kola satislari artar

zaten bira satislarinin sadece %20'si yurtici. problem yok.

3. Ayrıca sn hayek

Sizinle aynı fikirdeyim

Aefesinde hasilati 23 milyar tl fakat piyasa değeri 10 milyar tl

Burada bile iskontolu

4. Benim hesaplarıma göre AEFES (CCOLA %50.5 hissesi ile netleştirilmiş hali ile - ki CCOLA da halka acık olduğundan CCOLA hariç kısma bakmak zor değil.. solo aefes'e yani..) 4.5x EV/EBITDA'lardan işlem görüyor. CCOLA payı ile birlikte de aynı yerlere denk geliyor..

İş Yatırımın 6.0x ı yanlış diye tahmin ediyorum.

AEFES'in bu çarpanlarla işlem gördüğü bir zaman hatırlamıyorum..

SU andaki fiyatın covid etkisi ile biraz hacim düşüşlerini de içerdiğini düşünüyorum..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Şirket covid-19 un üretim ve satışları nasıl etkilediğine dair bir açıklama yapma zahmetinde bile bulunmuyor...O zaman bilançosuna bakmak gerekecek...!!! Tahtacıda kurmuş baskıyı ...bakalım sonu ne olacak!?

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Şirket covid-19 un üretim ve satışları nasıl etkilediğine dair bir açıklama yapma zahmetinde bile bulunmuyor...O zaman bilançosuna bakmak gerekecek...!!! Tahtacıda kurmuş baskıyı ...bakalım sonu ne olacak!?
    fabrikalar calisiyor stoklar eriyor ! bu ortamda bundan iyisi şamda kayisi sn. heval

marj daralmasi falan diyorlar e olsun o kadar !!! dünya durmus durumda

bkz. tupras, petkim, thy, pegasus, bankalar, eregli, kardemir hepsi ciddi problemli

biz calisiyoruz, sektorumuz gida (cola, bira, meyve) su an batik gida sirketleri bile ciddi prim yapti. burda tik yok ! citi satiyor hikayesine milleti dokmeye calisiyorlar.

bu sirketin sadece AB inbev Efes'teki hisseleri 1,5 milyar usd yapar, daha fazla yaparda neyse

7. dün dolar bazlı grafiğini paylaştım...yabancı şuan bir AEFES hisse satacak 2.2 dolar alacak.. hisseyi 30 tlden satmış olsa 4 dolar alacak...yabancı sizce hangisini yapar..

demek istediğim burada yabancı görünümlü olan patron kontrolündeki hisseler olabilir..

Sayfa 102/570 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •