Sayfa 119/570 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 945 - 952 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hakbern Yazıyı Oku
    Şirket temettu vermedi bedelsiz vermedi parayı atti kasasina bizim kuş beyinli birkaç kendini bilmez bi duruma seviniyor.kasaya giren paradan bize ne faydasi var.madem sermayeni güçlendiriyorsun basarsin yukari yatirimcini sevindirirsin.yillardir ayni bant üzerinde hisseyi tutmak hangi akil mantik işidir.yabanci bile dayanamayip satiyorsa bu işin izahi kalmamiştir.kendini biran önce çeki duzen vermesi gerekiyor.aksi halde içki ve bira şirketi ünvanı ile anılmaktan kurtulmasi kendini türk yatirimcisina sevdirmesi gerekiyor.
    Sevinecek de üzülecekte pek birşey yok, temettü geleneği olan şirketleri severim ama temettü için hisse almam. Üç aydır güzel hareketli hisselerde at koşturuyorum. Biraz burada dinlenmek mantıklı geldi. Zarar potansiyelini az gördüğüm için pörtföyün bir kısmını bu hisseye çevirdim. Ama kesinlikle yüklü parayla tek hisse olarak bel bağlanacak bir hisse değil. Yoksa uçana kaçana üzülmekten kahır bağlatır.

2. 15 lira olursa alırım seni şekerli bira ..

3. Citi satıyor merry satiyormus kim ne satarsa satsin satani karşilama gücü var.karakterli olsa hisse geri alimi acıklamasi lazim.sadece bizden aldiği temettü parasi 1 milyar eski para ile 999 trilyon yapar.Arsanin parasindan hiç kimse bahsetmiyor bu para ne oldu.zamaninda Netaş 150 milyona arsayi satinca peşine %500 bedelsiz sermaye artişi yapti.bu soyguncular temettu parasini arsa parasini ceplerine koydular bunun sahibi babayiğitlerden ya 73 yasina gelmiş gözü paradan başka birşey görmuyor umarizki kovid olurda toprak doyurur.

Alıntı Originally Posted by hakbern Yazıyı Oku
    Citi satıyor merry satiyormus kim ne satarsa satsin satani karşilama gücü var.karakterli olsa hisse geri alimi acıklamasi lazim.sadece bizden aldiği temettü parasi 1 milyar eski para ile 999 trilyon yapar.Arsanin parasindan hiç kimse bahsetmiyor bu para ne oldu.zamaninda Netaş 150 milyona arsayi satinca peşine %500 bedelsiz sermaye artişi yapti.bu soyguncular temettu parasini arsa parasini ceplerine koydular bunun sahibi babayiğitlerden ya 73 yasina gelmiş gözü paradan başka birşey görmuyor umarizki kovid olurda toprak doyurur.
    arsayi 270 milyona satti "anadolu efes" kulubune yapilan harcamalar 110 milyon TL goruluyor.

demekki koca arsa 2.5 yillik kulup harcamasina heba oldu

yanlisim varsa duzeltilsin ltf
    Son düzenleme : hayek; 29-04-2020 saat: 23:03.

bu kulup isi hakikaten kabak tadi verdi.

tamam eyvallah gelen basarilar olsun Türk halki icin mutluluk verici ama bu kadar buyuk harcama tam bir saçmalik.

kardesim git kendine bir kulup bul ornegin bjk adamlar sürünüyor baskette ! kardes bjk'li oldugu icin soyluyorum birles (ulker ornegi gibi) belli bir katki sagla ornegin yillik 5-6 milyon usd + eurolig geliri + bjk kaynagi ile birlesir.

burdan ciddi tasarruf saglarsin. Holding %44'une sahip sirketin hunharca at kosturuyor, ayip ya ! biri de kral çıplak desin

sadece burdan yilda min 50 milyon TL tasarruf etse ve deseki her yil 50 milyon TL hisse geri alim yapacagim ! burdaki durum bak nasil degisir
    Son düzenleme : hayek; 29-04-2020 saat: 23:30.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Bu hissedeki durum, borsadaki bir çok sağlam hissede de var.
    35 40 gün önce, endeks 85000-8800 aralığında iken, ucuz diye kendimce bir kaç hisse tespit etmiştim. (anadolu efes'de bunlardan biriydi)
    Ama tespit ettiğim hiç bir hisse, endeks % 15 yükseldiği halde, milim kıpırdamadı.

Bu topic'deki serzenişlerin benzeri, diğer topic'lerde de var.

Şöyle bir sonuca vardım :

Yabancılar, borsamızdaki, sağlam gördükleri şirketlere yatırım yaptılar.
    Şimdi de çekip gitmek istiyorlar.
    FED ve ECB, yabancılara, hazırlıksız yakalandıkları bu Kovid-19 krizinde, müthiş bir satış fırsatı verdi.
    Sağlam hisselerde, bütün alıcılara, malı veriyorlar.
    Dolarlarını alıp gidiyorlar.
    100 tanesini toplasan, doğru düzgün tek bir şirket etmeyecek, halka açılmalarına bile izin verilmemesi gereken, yabancıların olmadığı, onlarca şirket, ha bire tavan tavan gidiyor. Hatta, tarihi zirvelerine gidiyor.

Olayın özetinin bu olduğunu tahmin ediyorum.
    Tabi, Anadolu efeste, ekstradan, aghol ile ilişkili başka durumlarda var gibi görünüyor.

Sonuç : sağlam hisseler tarihi diplerinde, içi boş hisseler tarihi zirvelerinde

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bu hissedeki durum, borsadaki bir çok sağlam hissede de var.
    35 40 gün önce, endeks 85000-8800 aralığında iken, ucuz diye kendimce bir kaç hisse tespit etmiştim. (anadolu efes'de bunlardan biriydi)
    Ama tespit ettiğim hiç bir hisse, endeks % 15 yükseldiği halde, milim kıpırdamadı.

Bu topic'deki serzenişlerin benzeri, diğer topic'lerde de var.

Şöyle bir sonuca vardım :

Yabancılar, borsamızdaki, sağlam gördükleri şirketlere yatırım yaptılar.
    Şimdi de çekip gitmek istiyorlar.
    FED ve ECB, yabancılara, hazırlıksız yakalandıkları bu Kovid-19 krizinde, müthiş bir satış fırsatı verdi.
    Sağlam hisselerde, bütün alıcılara, malı veriyorlar.
    Dolarlarını alıp gidiyorlar.
    100 tanesini toplasan, doğru düzgün tek bir şirket etmeyecek, halka açılmalarına bile izin verilmemesi gereken, yabancıların olmadığı, onlarca şirket, ha bire tavan tavan gidiyor. Hatta, tarihi zirvelerine gidiyor.

Olayın özetinin bu olduğunu tahmin ediyorum.
    Tabi, Anadolu efeste, ekstradan, aghol ile ilişkili başka durumlarda var gibi görünüyor.

Sonuç : sağlam hisseler tarihi diplerinde, içi boş hisseler tarihi zirvelerinde
    mesela saglam hisse olup dipte olanlara ornek verebilirmisiniz sn. izmut ? ama bu arada faaliyetlerini araliksiz devam ettiriyor olanlardan olsun (mesela thy, pegasus, tupras, eregli, kardemir, bankalar, emlak olmasin bunlarda ya faaliyet yok/ya risk cok)

8. Dow johns ucuyor yine.yarin endeks yukselecek. Bu firsati da kacirmasa bari.

Sayfa 119/570 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •