Sayfa 120/570 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 953 - 960 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    mesela saglam hisse olup dipte olanlara ornek verebilirmisiniz sn. izmut ? ama bu arada faaliyetlerini araliksiz devam ettiriyor olanlardan olsun (mesela thy, pegasus, tupras, eregli, kardemir, bankalar, emlak olmasin bunlarda ya faaliyet yok/ya risk cok)
    Benim takibimdekiler sizin olmasın dedikleriniz arasında
    İmkb-30 topiclerinde hep aynı serzenişleri görüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bu hissedeki durum, borsadaki bir çok sağlam hissede de var.
    35 40 gün önce, endeks 85000-8800 aralığında iken, ucuz diye kendimce bir kaç hisse tespit etmiştim. (anadolu efes'de bunlardan biriydi)
    Ama tespit ettiğim hiç bir hisse, endeks % 15 yükseldiği halde, milim kıpırdamadı.

Bu topic'deki serzenişlerin benzeri, diğer topic'lerde de var.

Şöyle bir sonuca vardım :

Yabancılar, borsamızdaki, sağlam gördükleri şirketlere yatırım yaptılar.
    Şimdi de çekip gitmek istiyorlar.
    FED ve ECB, yabancılara, hazırlıksız yakalandıkları bu Kovid-19 krizinde, müthiş bir satış fırsatı verdi.
    Sağlam hisselerde, bütün alıcılara, malı veriyorlar.
    Dolarlarını alıp gidiyorlar.
    100 tanesini toplasan, doğru düzgün tek bir şirket etmeyecek, halka açılmalarına bile izin verilmemesi gereken, yabancıların olmadığı, onlarca şirket, ha bire tavan tavan gidiyor. Hatta, tarihi zirvelerine gidiyor.

Olayın özetinin bu olduğunu tahmin ediyorum.
    Tabi, Anadolu efeste, ekstradan, aghol ile ilişkili başka durumlarda var gibi görünüyor.

Sonuç : sağlam hisseler tarihi diplerinde, içi boş hisseler tarihi zirvelerinde
    Beş para etmez dediğiniz hisseler # sarky, Arena, link, orge, vesbe, dmsas# çok çoğaltılabilir. Bir sürü hisse %50 civarı üzerinde pirim yapmış dibine göre siz gerçekten milim kıpırdamayan hantal şirketleri seçerek müthiş bir başarı sergilemişsiniz. Ama her yükselen çöp değil aklınızda bulunsun. Doğru bakan doğru görür. Yazdığım hisselere bir açın bakın küçük ama kar üreten büyüyen şirketler.

3. Kimse potansiyeli olmayan dev şirketlerde yük taşımak istemiyor. Geleceği nerde görüyorsan neye güveniyorsanız orda pozisyon almalısınız. Aefes kötü hisse değil, ama bir yıldız da değil bunu kabul edip burda ona göre pozisyon almak lazım.

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Benim takibimdekiler sizin olmasın dedikleriniz arasında
    İmkb-30 topiclerinde hep aynı serzenişleri görüyorum.
    iste serzeniste olan yatirimcilar bu bahsettigim hisselerde olanlar ! çunku ya bunlarin ya faaliyetleri durmustur ya kapasiteleri ciddi daralmis pazar gelecekleri belirsizdir yada bankalar gibi cok ciddi kredi riskleri ile karsi karsiyadirlar.

oysa bakiniz perakende gida gruplarina hizla prim yaptilar. migros, bim, sok, pinar grubu vb, yada yazilimlar.

anadolu efes pazar belirsizligi olmayan, kesintisiz calisan, kasasinda parasi bol olan karni tok sirti pek tabiri caizse bir sirket ! burda kalmasi tabiki serzenisle karsilanir.

bir thy, tupras ve eregli ile efes kiyaslanamaz su bulundugumuz ortamda hatta 2020 tamaminda

yatırım tavsiyesi degildir

sn. emektar bu arada sizin teori tutmadi sanirim

AB inBev 45.06 olmus bugun 2 gun once 38.12 euro idi ! 2 gunde %11-12 prim yapti

biz arpa boyu yol alamadik , ne dersiniz ???

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    iste serzeniste olan yatirimcilar bu bahsettigim hisselerde olanlar ! çunku ya bunlarin ya faaliyetleri durmustur ya kapasiteleri ciddi daralmis pazar gelecekleri belirsizdir yada bankalar gibi cok ciddi kredi riskleri ile karsi karsiyadirlar.

oysa bakiniz perakende gida gruplarina hizla prim yaptilar. migros, bim, sok, pinar grubu vb, yada yazilimlar.

anadolu efes pazar belirsizligi olmayan, kesintisiz calisan, kasasinda parasi bol olan karni tok sirti pek tabiri caizse bir sirket ! burda kalmasi tabiki serzenisle karsilanir.

bir thy, tupras ve eregli ile efes kiyaslanamaz su bulundugumuz ortamda hatta 2020 tamaminda

Sayın hayek

Haklısınız ama ben yine de yabancıların, FED ve ECB hamlelerini, satış fırsatı olarak kullandıkları sonucuna vardım.
    Şirketin, iyi veya kötü beklentisini dikkate almadan, sattıkları fiyatın uygun olup olmadığına bakmadan, ellerindekini satıp, Türkiye'den kaçmaya çalışıyorlar.
    Örnek olarak, dolar bazında diplerde olan aefes hissesini satmalarının başka açıklaması olamaz.

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Sayın hayek

Haklısınız ama ben yine de yabancıların, FED ve ECB hamlelerini, satış fırsatı olarak kullandıkları sonucuna vardım.
    Şirketin, iyi veya kötü beklentisini dikkate almadan, sattıkları fiyatın uygun olup olmadığına bakmadan, ellerindekini satıp, Türkiye'den kaçmaya çalışıyorlar.
    aefeste tum yabancilar cikarsa yandik

genel kurula katilanlarin yayinlandigi hazirun cetvelini incelerseniz ne demek istedigim anlasilir !

bence bu hisse tam bu sene kopmali 10-11 yillik zinciri kirmali tam ortami cunku !

bence oppenheimer satma karari almis olabilir ama farkli yabancilar alim yapmaya devam ediyor doçe takasinin artisi buna ornek.

umudumu koruyorum once 35 sonra 70 li rakamlara gidecek burasi. olur olmaz bilemem, biz o zaman burada olurmuyuz arada kacarmiyiz onu da bilmem ama eger anadolu efeste pozisyon acilacaksa o 2020 yilidir ortam cok musait ! 2020'de burdayim riski goze aldim (%50 aefes - %50 srvgy)

hayirlisi bakalim

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. emektar bu arada sizin teori tutmadi sanirim

AB inBev 45.06 olmus bugun 2 gun once 38.12 euro idi ! 2 gunde %11-12 prim yapti

biz arpa boyu alamadik , ne dersiniz ???
    biz toptan satın alacağız..ben böyle hisseleri çok severim...
    oyun kurucunun bizimle işi yok...biz nasıl günlük düşünürsek o da aylık yıllık düşünür...
    istediğini elde ettiğinde yukarı hareketi de günlerce sürer...
    burada herkes hissenin gitmeyişinden rahatsız...
    şirkettten rahatsız olan yok...bende biraz sabır diyorum...

ben çok rahatım...no proplem...

Sayfa 120/570 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •