Sayfa 139/570 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    sn hayek, yaptığımız analizde al veya sat demiyoruz. teknik analiz “ hisse fiyatında ne olursa ne yaparım†dır.
    biz grafikte ne gördüysek onu söyledik, olasılıkları paylaştık sadece
    teknik analiz bilimdir , neredeyse 100 yıldır kullanılan ve ispatlanan...

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bu tonajda bir satis varsa teknik analize asla güvenmem !

bahsi gecen rakam 38 milyon lot satisi gerceklestirilen kabataslak 14 milyon lot !

bugun 38 milyon lot takribi 700 milyon TL'ye tekabul ediyor. Ortalama islem adedi herkesce malum olan bir tahtaya bu tonajda bir satis iniyorsa ve bunun 14 milyon lotu reel olarak gerceklesmisse burda teknik analiz kesin olarak ikinci planda kalir.

kaymalar her zaman olur sn. melih 2005

kisa vade icin dusunenler icin kesinlikle ideal olmayan bir hisse durumunda su an !

yatırım tavsiyesi degildir
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

2. Takıp listemde bu forum ,ama son 10 gündür Yazılar hep en başta

sanırım viop forumu kadar yazı alıyor. Aman dikkat

Not : şimdi grafiğine baktım. Ustte18,84 ,altta 16 altında 2 kapanışa dikkat der kacarim

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Borsadaki, gıda hisselerine, son 2 aydır ne yapmışlar, bakayım dedim.
    Olacak şey değil.
    Tuborg ve Efes hariç, hepsi uçmuş.

Sanki insanlar, tükettiklerinden, 3 katı fazla et tüketecekler.
    Sanki insanlar, tükettiklerinden, 4 katı fazla süt tüketecekler.
    Sanki insanlar, tükettiklerinden, 4 katı fazla un tüketecekler.

Oluşan fiyatların hepsi balon.
    Salgın var, gıdaya hücum olur psikolojisi.
    Bu seviyelerden alanlar, 2030'a kadar bekler artık.

Yaz geliyor.
    Biracıların handikapı, otel, bar ve restoranların durumu.
    Yurt içi alkol satışlarının, % 50'si otel, bar, restoranlara. % 15'i kurumsal marketlere. % 35'i bakkal, büfe, duty free, vs.
    Efes'de, ağırlıklı olarak, yurt dışına sattığına göre, bu handikaptan fazla etkilenmeyecek gibi görünüyor.

Yıllardır yatırımcısını üzdüğüne göre, kazandırma potansiyeli var gibi görünüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    .....
    Yurt içi alkol satışlarının, % 50'si otel, bar, restoranlara. % 15'i kurumsal marketlere. % 35'i bakkal, büfe, duty free, vs.
    Efes'de, ağırlıklı olarak, yurt dışına sattığına göre, bu handikaptan fazla etkilenmeyecek gibi görünüyor....
    Bu oranları/verileri hangi bilgiye, hangi faaliyet raporuna ya da hangi istatistik raporuna göre verdin? Sadece senin kendi tahminin mi?

5. dow

dow.jpg

dow grafiğinde öellikle 2008 yılları küresel krize iyi analiz etmek gerek ? yolunuz açık olsun ..

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Bu oranları/verileri hangi bilgiye, hangi faaliyet raporuna ya da hangi istatistik raporuna göre verdin? Sadece senin kendi tahminin mi?
    Şöyle söyleyeyim, Mey Diageo genel müdürü Levent Kömür ile yapılan bir röportajı okumuştum. (kovid-19 sonrası)
    Yanlış anlama olmasın.
    Bu istatistik, Anadolu efes ile ilgili değil, bira ile ilgili de değil, genel olarak alkollü içecekler sektörü ile ilgili.

Kendisine, alkol satışları arttı, nasıl durum diye soruluyor.
    Kurumsal marketlerde, alkollü içecek satışı, pastanın % 15'i diyor. % 100 artsa bile, bunun bir önemi yok diyor.
    Bizim esas satışımız, % 50'den fazla otel ve barlara diyor.

Başka bir yazıda da, Duty free satışlarının, viskide % 30, rakıda % 25 payı olduğunu okumuştum.
    Bakkal, büfe ve duty free % 35 çıkarımı, tamamen kendi tahminim.
    Zaten geriye % 35 kalıyor.

Dolayısıyla, bilimsel bir istatistik olarak değil, kendi çıkarımım olarak alabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    2020'de komple burdayim belki de 2020/12 finansallarini da bekleyebilirim sn.enkahramanridvan.

%50 portfoyum ile burdayim (%50'de srvgy'deyiz uzun suredir ordaki pozisyonu kapattigim anda ordakini de buraya getirecegim nasipse)

bu yil o yil olacagina inaniyorum, bu yil fasit daireyi kiracagiz ! 10 yillik zinciri kiracagiz, biraz sancili olabilir ama yatirim yapiyorsak bedeli olabilir.

fon satisi bitince belki biraz daha asagi salabilirlerdr son bir dokme yapmak icin ama hic onemli degil. "kisa vadeli dusunenler icin hic uygun bir tahta olmayacagini daha once ifade etmistim."

ama tkrr ifade ediyorum pozitif dusunuyorum rakamlar ortada ! once 35 sonra 70'lere bir yol alabiliriz. Sartlar her sekilde musait bu yil

bekleyip gorecegiz nasip !

(bir arkadas yabanciya hulk diyor sanirim onu yeni anladim yabanci satarken yatirim tavsiyesi verir araci kurumlar demis ama neredeyse tum aefes oneren aracilar bu hisseyi model portfoylerinden cikardilar !!! ama sunu not edin 30 lira olunca hepsi model portfoylerine alacaklar ! o gunleri gorursek bunu hatirlatacagim)

yatırım tavsiyesi degildir
    dow jones tahmininiz nedir diye merak ettim 2020 kapanış ne olur acaba ? biliyorsunuz dünyanın kalbi orda atıyor ? ben daha çok hulk u takip ediyorum o yüzden hulk ne yapar acaba ? hulk nasıl davranır ?
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Aslında, benim çıkarım yaptığım oranlar, az çok diğer sektörler içinde geçerli. (duty free hariç)
    Millet sürü psikolojisi ile, gıda sektörüne hücum etti.
    Gıda üreticilerinin, en büyük müşterisi oteller, restorantlar.
    Sadece, Antalya'da, 1000'e yakın (çoğu 5 yıldızlı) otel ve tatil köyü var. Her biri fabrika.
    Halk, gıdaya hücum etse ne olur, otellerde yaprak kımıldamıyor.

Her bir otelde, günde kaç yumurta tüketiliyor, kaç litre süt, kaç litre su tüketiliyor ?
    Kaç kilo un tüketiliyor, kaç kilo şeker tüketiliyor ?

Borsacıların gazına gelmemek lazım, büyük resme bakmak lazım.

Sayfa 139/570 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •