Sayfa 161/570 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Birileri bilançoyu ve salgını baskı aracı olarak kullandı...oysa evde tüketilmeye devam ediyor...yurt dışı satışlarında ocak subat mart dönemi turizm sezonu olmamasına rağmen hasılat artışı var...
    Çalışmaya ara veren şirketlerle mukayese edilemez...

2. Salgın nedeniyle alkol bazlı dezenfektana hem yurtiçinden hem de yurtdışından büyük talep var. Şirketin yerinde olsam bu işe de girerdim zaten alkol nasıl üretilir biliyorlar. Yüksek alkol vergisi baskısından da kurtulmuş olurlar.

3. Anadolu Efes'e email göndermiştim, KAP bilgidimi için o geldi.

1. çeyrekte Anadolu Etap'ta 126.392.500 TL'lik sermaye artırımı yapmış Anadolu Efes. Rakamları kıyasladığımda Özgörkey bu sermaye artırımına da katılmamış.

Bu artırımdan sonra Anadolu Etap'taki Anadolu Efes payı %76,225'ye çıkmış. (önceki: 71,7)

Yani yaklaşık yüzde 5'lik hisse için 126 milyon TL değer biçmişler. Kaba bi hesapla Anadolu Etap'ta biçilen değer 2.5 milyar TL. (bakkal hesabı)

4. EP Anadolu Etap Penkon Gıda ve Tarım Ürün. San.Ve Tic. A.Ş.
    Meyve suyu konsantresi ve püresi üretimi ve satışı ve taze meyve satışı
    Ödenmiş Sermaye 790.550.000,00 TRY
    Şirketin Payı 602.595.927,00 TRY
    Şirketin hisse oranı % 76,225
    Müşterek Yönetime Tabi Ortaklık

Bu iştirakin sermayesi Efes'in sermayesinden yüksek. Salgın sonrası tarım ürünlerine talep arttı, Avrupa'da marketlerde gıda fiyatları %20 yükseldi. Bu şirketi en kısa zamanda halka arz etmesi gerekir yüksek talep olacağını düşünüyorum. Tat Gıda , Pınar Grubu hisselerinin değerlemeleri malum.
    Haklısınız sayın Candyshop.

5. efeslerimi 22 den satıp 17 den migros aldım, şimdi migrosları satsam iki kat efes alıyorum.o kadar ucuz inceden başladım almaya.bu arada şirket işine devam etti, kepenk kapamadı.tekellerde bira satışı %20 arttı pandemi döneminde..şaşılacak iş valla.

6.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    AB İnbev yılda 9 milyar euro kar ediyor. Satışlar 52 milyar Euro 95 milyar Euro borcundan elindeki nakit parayı düşerseniz 86 milyar euro nakit yükümlülüğü var. Bu arada AB Inbev geçen Mart ayında Japon bira şirketiyle Avustralya birimi Forest Beer'i 11 milyar dolara satmak için anlaştı. Avusturalya'nın nüfusu 25 milyon Rusya'nın 145 miyon, Ukrayna'nın nüfusu 44 milyon. Forest Beer'im-n Cola gibi iştiraki yok bu arada.
    👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

7. Efesin yapacağı bir şey var...AB İnbev şirketine efesi satmak...efesin gerçek değeri o zaman ortaya çıkar...elinde anadolu etap ı bıraksın yeter...

8. Bu hissenin halka arz fiyatı kaç dolardı , hatırlayan varmı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 161/570 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •