Sayfa 205/570 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    nice koç yiğitleri şamar oğlanına çevirdi aefes be.. robot tokatlayan mı ararsın, ölücüleri mi ararsın yoksa teknikçi dehaları mı ? Hala sinek gibi çekiyor kendine. Helal olsun!
    Yürü başka kapıya. Başka yerde tokatlat kendini. Sofranın bereketini bozma.

2. Sen kısa donla gezerken biz buralarda ekmek yemeye başladık.

3.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Mesele şu mallar Yazıcı ailesinden Özilhan ailesine geçecek. Aghol birleşmesinden önce Yazıcı ailesinin grupta ağırlığı varken birleşmeyle eşitlik sağlandı. Holding'te kontrol Özilhan'a geçti. Aynısı Efes'te oluyor.
    Mesele bu ise 24 saat beraber bu adamlar tahtada satıs yapmak nedir fiyat bakmaksızn. blok mal alınır .

Anadolu holdıngde bu katakulli işler bitmez arkadaslar. Yıllardır böyleler. Şansına denk getiren 3 kurus kazanır. Şanssız olanda yıllarca bekler.

4.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Mesele şu mallar Yazıcı ailesinden Özilhan ailesine geçecek. Aghol birleşmesinden önce Yazıcı ailesinin grupta ağırlığı varken birleşmeyle eşitlik sağlandı. Holding'te kontrol Özilhan'a geçti. Aynısı Efes'te oluyor.
    Yazdıklarının gerçeklerle hiçbir alakası yok.

Efes'in yönetimi %43 pay sahibi olan AG Anadolu Grubu Holding A.Ş.'ye ait. AGHOL ise Yazıcı ve Özilhan ailelerinin müşterek yönetiminde olan Ag Sinai Yatirim Ve Yönetim A.Ş. tarafından yönetiliyor.

Bugün yapılan 10 milyon lotluk işlemle hiçbir şirketin yönetimi değişmez. Hayal kurma.

Dersen ki "patronlar, büyük ortaklar yurtdışı hesaplarından alış/satış yapıyorlar" o ayrı konu. Adam ticaretini yapıyor olabilir, fiyatı baskılıyor olabilir, yurtdışındaki malı Türkiye'ye çekerken büyük satış dalgası gösterip elindeki malı artırıyor olabilir. Bunların hepsi olabilir ama kusura bakma da bugün yapılan işlem hacmiyle şirketlerin yönetiminin değişmesi imkansız.

5. Katakuli aramakla uğraşmayın dolar bazında grafiğe bak sen , 2013'te 15 usd görmüş şimdi 2,5 usd. Katakuliyi yapmışlar bitmiş. Bu kadar şüpheci olursan arkadan seyredersin.

6.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Sen kısa donla gezerken biz buralarda ekmek yemeye başladık.
    Yaşım 51.Muhtemelen mesajımı yanlış anladın ama üslubunla başa çıkıp niyetimi anlatana kadar seni engellemeyi seçiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Katakuli aramakla uğraşmayın dolar bazında grafiğe bak sen , 2013'te 15 usd görmüş şimdi 2,5 usd. Katakuliyi yapmışlar bitmiş. Bu kadar şüpheci olursan arkadan seyredersin.
    Ben bakıyorum. O bahsettgn dolar bazlı fiyat suan bist 30 un %80 ninde var kaldı ki efes bıst 30 da bıle değil.

Sen sofranın bereketini ky olarak görüyorsn heralde. Nekdr cok ky okdr yardım fon satısını karsılayan için.
    Ben senden bunu anlıyorum. Bereketli olsun sofran da gelip gelecek ky bukdr fazlasını beklemesınler söylersın

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    nice koç yiğitleri şamar oğlanına çevirdi aefes be.. robot tokatlayan mı ararsın, ölücüleri mi ararsın yoksa teknikçi dehaları mı ? Hala sinek gibi çekiyor kendine. Helal olsun!
    Haklısın. Ben de 2 aydır bunu fark ettim.
    Ben, mesela dolar grafiğinden etkilenenlerdenim

Bir de şunu fark ettim.
    Satıcı çok profesyonel.
    Borsada, pozitif hava varken, milyon lotları rahatça satıyor. (saydığınız gerekçelerle gelen çok ya)
    Negatif hava varken, pek kıpırdamıyor.
    Böylece, normalde düşük hacimli tahtada, hisseyi taban yapmadan, dilediği kadar lotları satabiliyor.
    Nitekim bugün 17,02'den 3 milyon lotu bırakıvermiş.

Gıda sektöründe, ucuz kaldı, yaz geliyor bira zamanı, şu kadar arsası var, vs. gerekçelerle, şişen senetlerden çıkan, geldikçe geliyor.

Sayfa 205/570 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •