Sayfa 208/570 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Yine ilk beş satıyor!
    Para çıkışında 9,5 milyon tl. ile 4. Sırada...

2. AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Elimde bu hisse yok ama takibimde. Ben bimaş aldım 53.50 ye sonra 56 ya çıktı. Temettü iptali sonra 20 gün süren inanılmaz bir yabancı satışı sonrası 50 tl ye düştü.
    Pandemi süresince hiç ama hiç artmadı.
    Bilanço gelince 50 den 62 tlye çıktı bugün itibari ile.
    Niye yazdım bunları çünkü bu hissenin durumunu bimaş’a benzetiyorum.
    Sabır edin diyorum açıkçası. Citi satışları durduğu an yükselme başlayacak hem de kallavi.
    Citi nisan başından bu yana nerdeyse 20 milyom satmış. yabancı ağırlığı olan hisseler bazen bunları negatif olarak yaşamakta
    Ytd.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. petrol 35 dolar, ve tarihin en sıcak yazlarından birini yaşayacağız...

tkrr yineliyorum "kriz döneminde" 45-50 lira olmasi gerekiyor (bkz. geçmiş analizler)

degil citi topu gelsin !

burasi 10 yıllık döngüyü bu yıl kiracak insallah ! 2020'de burdayiz

yatırım tavsiyesi degildir

5. Hacim 10m bu göz ardı edilmemeli satanı varsa alanıda var bu fiyatları birdaha görmesi pek kolay olmayacak korona bitti bitiyor sezon açılacak truzim oteller cafe barlar hepsi aktif hale gelicek dünyada ilk 10 da olan bir şirket kimse 40 a 45 e gitse ya bu şirket bu kadar etmez demez ama şuan 17 TL nin bedava olduğu konusunda ölücüler hariç hem fikir bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek ytd

6. Bu hisse 10 yldir yatiyor. Borsanin 70 bindeki fiyatlarinda nerdeyse. Su satisi bitsin yabanci fonun ki cok az kaldi bence. Sonra buyil hedefim en az 40 tl. Yillardir baski bu yuksek lotlu fonun yuzundendi belkide.

SM-G570F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. 28.11.2012 tarıhlı ve 28481 sayılı resmı gazete`de yayımlanan `anonım sırketlerın genel kurul toplantılarının usul ve esasları ıle bu toplantılarda bulunacak gumruk tıcaret bakanlıgı temsılcılerı hakkında yonetmelıgı`nın 13/5ıncı maddesı uyarınca yapılan duyuruda su ıfadelere yer verıldı:

`kamunun ıstırakı olan sırketler harıc olmak uzere, sermaye sırketlerının 2019 yılı hesap donemıne ılıskın olarak bu yıl gerceklestırılecek genel kurul toplantılarında gundeme alınacak nakıt kâr payı dagıtımı kararlarında, gecmıs yıl kârlarının dagıtıma konu edılmemesı ve dagıtım tutarının 2019 yılı net donem karının yuzde 25`ını asmaması ıle yonetım kuruluna kâr payı avansı dagıtımı yetkısı verılmemesı…`

ote yandan, hazıne ve malıye bakanlıgı da sosyal medya uzerınden yaptıgı acıklamayla `covıd- 19`un ekonomıye etkısıyle mucadele kapsamında, tıcaret bakanlıgı koordınasyonunda fırmaların kâr dagıtımlarını 2019 kârının yuzde 25`ı ıle sınırlandırdık` seklınde bır duyuru yaptı.

`kâr dagıtım sınırlandırması anayasal hak ıhlalıdır`
    soz konusu acıklamaların ısletmeler tarafından net olarak anlasılmadıgını ve ozellıkle yabancı sermayelı sırketlerde endıse yarattıgını ıfade eden lbf partners ortagı avukat tarık guleryuz, `bakanlık yazısında atıf yapılan yonetmelık hukmu anonım ortaklık genel kurullarının gundemınde bulunması zorunlu ıcerıge ılıskındır. Bu durumda bakanlıgın, anonım ortaklıklardan yukarıdakı ıcerıgı genel kurullarında tartısmaya almalarını ıstedıgı sonucuna varmak mumkundur` dedı.bakanlık yazısının bır tavsıye kararı mı yoksa bır yasaklama mı oldugunun acık olmadıgını vurgulayan guleryuz, `bu yonetmelık hukmune gore anonım ortaklıkların kâr dagıtımları ıdare tarafından sınırlanması mumkun degıldır. Bu duyuru ıle ıdarı bır makamın sırketlerın kâr dagıtmasına veya ne olcude dagıtacagına ılıskın uyulması zorunlu bır karar almıs oldugu yorumu, anayasal hak ıhlalı oldugu gıbı anayasa altı duzeyde kanunlara da aykırılık yaratır`

8.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    yabancı fon 11 ocakta 5.900.000 adet 150 milyon TL. bastırıp almış. adamların elindeki pay %6 olmuş. yani bu adamlar bu fiyatlardan bu miktar alıyorsa yolu açık ve uzundur , buralarda çok durmaz. ytd.
    bakın bu hesaptan yabancının maliyeti 2018 de 25 bin liraymış...

Sayfa 208/570 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •