Sayfa 239/570 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Şişe Cam kötü şirket demedim. Cam sektöründe tekel Türkiye'de ve Efes gibi nadir küresel şirketlerimizden biri. Yönetimin niyeti kötü, grup para kazanıyor ama azınlık hissedarların hakkını yediler hep. Ayrıca çok tuhaf ve gereksiz kredi kullanıyorlar, bu kadar götürmeye vicdanları nasıl rahat anlamam, 20 yıldır izlerim. Bana göre gaddarca işler. Son aldıkları şirketleri birleştirme kararı da yatırımcı aleyhine, resmen Soda'daki kylerin hakkı gasp edilmiş.
    Boşver Şişecam'ı. Şişecam uzun vade dolar bazlı grafikte 2009 krizindeki dibine göre neredeyse 4 kat değerlenmiş. Dolar bazlı 4 akt değerlenme! Muhteşem.

Biz kendi derdimize yanalım. Anadolu Efes 2009 krizinde $6.20'lerde, bugün $2.70'lerde. 2011-2014 yılları arasında ise $11-$16 arasında dalgalanmış. Zamanında ne kazık atmışlar millete o fiyatlardan hisseleri kilitlemişler. Bugün adeta kepaze hale gelmiş fiyatlama. Küffarın kıyımına terk edilmiş yatırımcı.

2. Yarın;
    18,18 in altında (Bugünün en düşüğü) bir kapanış olmadığı sürece yola devam.

3. Kısıtlamalar 1 haziranda bitiyor..
    Satış gelsede alıcılar iştahlı olabilir..yarın rekor hacim bizi bekliyor...aylar süren bu işten satıcıda bunaldı. Alıcıda bunaldı...iki tarafta bu İşin bitmesini istiyor..
    Hisse ise arpa boyu yol alamadı.
    Yarın satışlar bitermi diye aklımdan geçiyor..bende payıma düşeni almak istiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    Kısıtlamalar 1 haziranda bitiyor..
    Satış gelsede alıcılar iştahlı olabilir..yarın rekor hacim bizi bekliyor...aylar süren bu işten satıcıda bunaldı. Alıcıda bunaldı...iki tarafta bu İşin bitmesini istiyor..
    Hisse ise arpa boyu yol alamadı.
    Yarın satışlar bitermi diye aklımdan geçiyor..bende payıma düşeni almak istiyorum.
    Fırsattan istifade mallandiracaklar gibime geliyor. İnvestingde mesalaler yakıldı , konvoy yola çıktı. Bakalım yarın ne olacak

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. satanın malı bittiğinde tahtayla ilgisi kalmaz...beni alıcı tarafı ilgilendiriyor...hisseyi götürecek olan alıcılar...

Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    satanın malı bittiğinde tahtayla ilgisi kalmaz...beni alıcı tarafı ilgilendiriyor...hisseyi götürecek olan alıcılar...
    citi son 3 ayda 36 milyon 700 bin lot satmis ! bu invesco'da daha 10 milyon civari bir mal olduguna gore demekki baska fonlar da satmis !

tahta bu son 10 milyon satisi da yediginde uzun yillar sonra yerli agirlikli bir takasa sahip olacak.

takas degistigine gore devran da dönecek demektir

yatırım tavsiyesi degildir

Son iki aylik takasa bakilirsa Citi 37.3 milyon lot satmis (son 2 gün hariç) ! zaten tek satici başka da yok

takasindaki hisse 105.1 milyon lottan 67.8 milyon lota kadar düşmüş (son 2 gunu daha eklersek 66 milyon lot gibi kaliyor) ?!! muazzam bir satış gerçekten

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    citi son 3 ayda 36 milyon 700 bin lot satmis ! bu invesco'da daha 10 milyon civari bir mal olduguna gore demekki baska fonlar da satmis !

tahta bu son 10 milyon satisi da yediginde uzun yillar sonra yerli agirlikli bir takasa sahip olacak.

takas degistigine gore devran da dönecek demektir

yatırım tavsiyesi degildir
    Bisten son 2 yıldır yabanci kaçışı var zaten %75 lerden 55 gerilerdi ve her firsatta satiyorlar. Bence kalan %55 yabancinin da yarisi katar li lardir . Borsa ciddi oranda yerlilesti. Özellikle cumhur sistemi sonrasi basladi yabanci kaçışı.

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 239/570 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •