Sayfa 278/570 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Son 10 yilda Dolar bazli zaten 5 de 1 indi hisse. Cok sikinti. Zaten bu efes gecen cikista da en son hateket eden olmuştu. Ama ozaman kademeler boştu 2bin lota 20kd atıyordu. Hisse kısır döngü de alan bir daha gerisini getirmiyor yabanci desen hiç bakmiyor bile. Kademeler insani bunaltıyor sanki banka kademesi var.
    1 tl hissler 10 olmus zaten bu gidişle 5tl alti hisse kalmayacak ama efes yine 18 tl olacak. Bu hisse 100 bedelsiz vermeden bor cacik olmaz. Oda tarihinde yok. Ccola nin temettu alip buna verilmemesi de ayrı bir adilik.

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by İLYSDRSN Yazıyı Oku
    Adamlar haksız sayılmaz 1 liralık hisse en kotu 50 kuruşa düşer bu ise 20 lira 1 liraya düşebilir diye düşünen birisi için fazla yüksek 18 dolardan 2.5 dolara gelmiş bunun derdi neki bu kadar satış yemiş ucuz diye aldık ama ucuzdur vardır bı derdi oahalidir vardır bı kıymeti p/d değeri net holdingin daha düşük ekgy onunda halkb da neden düşükler diye sorgulamak lazım sorguladigimda onlarinalmadim bunu aldım ama bunun derdi ne bulamadım
    Şirketin hiçbir derdi yok, son 10 yılda muazzam bir büyüme gerçekleştirdi. AB Inbev ile operasyonlarını birleştirerek de olsa artık Ukrayna ve Rusya bira pazarında lider oldu. (50/50 ortaklık dahi olsa)

Coca Cola büyüdü ve Pakistan pazarında daha katedeceği çok yol var.

Anadolu Etap'da müthiş yatırım yapıldı. Tek sıkıntı Andaolu Etap'ın tam konsolide edilmiyor olması. İstersen bu konu ile ilgili yatırımcı ilişikileri bölümüne email gönder.

Operasyonların büyüklüğü ve karlılık ile kıyaslayınca çok düşük bir borçluluk var şirkette.

Bu yılın en kötü etkisi temettü dağıtımının devlet baba tarafından kısıtlanması oldu. Akabinde de Invesco'nun yaklaşık 39 milyon lot satışı başladı ki fiyatı baskılayan tek sebep buydu. Yoksa temettü bu yıl dağıtılmaz gelecek yıl dağıtılır sonuçta şirketin kasasında duruyor o para.

3. Allah belasını versin bu efesin 12 tl gelen aghol goltas hatta tekfen bizi gecti yada az kaldi. Bu hisse çöp gelipte sinirleriniz bosa boşalmasin. Borsadan soğudum.

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    .....Bu hisse 100 bedelsiz vermeden bor cacik olmaz. Oda tarihinde yok. Ccola nin temettu alip buna verilmemesi de ayrı bir adilik.
    Bedelsiz konusu açılmışken, şu habere bir göz at:
    https://businessht.bloomberght.com/g...-da-degistirdi

Son paragrafta şu ifade geçiyor:
    SABMiller ve Anadolu Efes arasında yapılan anlaşma, AB Inbev'ın hisseleri satmaya karar vermesi durumunda sadece Efes'in almasına izin veriyor.

Şimdi, şirket bedelsiz hisse dağıtırsa AB Inbev'e verilecek bedelsiz hisselerin statüsü yine aynı mı olur? Yani sadece Efes'e mi satılmasına izin verilir yoksa ikincil piyasada işlem görebilir mi?

Bu konuda net bilgisi olan var mı? Ya da yatırımcı ilişkilerine sorabilecek biri. Ben çok email gönderdim o yüzden tekrar göndermek istemiyorum.

Bu arada, aynı paragrafın devamında Coca Cola ile ilgili bölümü dikkate almayın. AB Inbev, meşrubat pazarında büyümeyi ya da yeni satın almayı düşünseydi Coca Cola Afrika operasyonlarını The Coca Cola Company'ye satmazdı.

Son not, temettü konusunda dibine kadar haklısın. Umarım kısıtlamalar kalkınca eskisinden daha iyi bir temettü açıklar zaten holdingin de solo finansal yapısını düzeltmek için acil nakite ihtiyacı var.

Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Bedelsiz konusu açılmışken, şu habere bir göz at:
    https://businessht.bloomberght.com/g...-da-degistirdi

Son paragrafta şu ifade geçiyor:
    SABMiller ve Anadolu Efes arasında yapılan anlaşma, AB Inbev'ın hisseleri satmaya karar vermesi durumunda sadece Efes'in almasına izin veriyor.

Şimdi, şirket bedelsiz hisse dağıtırsa AB Inbev'e verilecek bedelsiz hisselerin statüsü yine aynı mı olur? Yani sadece Efes'e mi satılmasına izin verilir yoksa ikincil piyasada işlem görebilir mi?

Bu konuda net bilgisi olan var mı? Ya da yatırımcı ilişkilerine sorabilecek biri. Ben çok email gönderdim o yüzden tekrar göndermek istemiyorum.

Bu arada, aynı paragrafın devamında Coca Cola ile ilgili bölümü dikkate almayın. AB Inbev, meşrubat pazarında büyümeyi ya da yeni satın almayı düşünseydi Coca Cola Afrika operasyonlarını The Coca Cola Company'ye satmazdı.

Son not, temettü konusunda dibine kadar haklısın. Umarım kısıtlamalar kalkınca eskisinden daha iyi bir temettü açıklar zaten holdingin de solo finansal yapısını düzeltmek için acil nakite ihtiyacı var.
    bedelsiz hisse senedi pay statusunden bagimsiz olarak degerlendirilmez. bu sebeple mevcut degerler ile hukuksal icerik ayni kalir. (Ab inbev hissesini Efes'ten baskasina satamaz yani! kesin ve net)

ancak

bedelli sermaye artirimi olur ise ruchan pazari vb. teknik icerik nedeniyle yoruma acik olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bedelsiz hisse senedi pay statusunden bagimsiz olarak degerlendirilmez. bu sebeple mevcut degerler ile hukuksal icerik ayni kalir. (Ab inbev hissesini Efes'ten baskasina satamaz yani! kesin ve net)

ancak

bedelli sermaye artirimi olur ise ruchan pazari vb. teknik icerik nedeniyle yoruma acik olabilir.
    cevap için sağol.

öyleyse tuncay ağa ve yönetim kurulu neden bu kadar vicdansız anlayamıyorum. hisseyi yıllardır taşıyan yabancının satıp gidecek bir yeri yok. bir invesco'nun elinde ciddi bir mal vardı da zaten bu ölü fiyatlardan yerli yatırımcıya verdi gitti. geri kalan yabancının bir yere gitmeyeceği aşikar.

son 10 yılda operasyonlarını muazzam derecede büyütmüş bir şirket bu büyümeyi neden küçük ortaklarıyla paylaşmaz akıl alır gibi değil. nasıl bu kadar vicdansız olabiliyorlar.

Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    cevap için sağol.

öyleyse tuncay ağa ve yönetim kurulu neden bu kadar vicdansız anlayamıyorum. hisseyi yıllardır taşıyan yabancının satıp gidecek bir yeri yok. bir invesco'nun elinde ciddi bir mal vardı da zaten bu ölü fiyatlardan yerli yatırımcıya verdi gitti. geri kalan yabancının bir yere gitmeyeceği aşikar.

son 10 yılda operasyonlarını muazzam derecede büyütmüş bir şirket bu büyümeyi neden küçük ortaklarıyla paylaşmaz akıl alır gibi değil. nasıl bu kadar vicdansız olabiliyorlar.
    bu seneden umutluyuz insallah ! o yıl bu yıl olacak. içimde bir his var

2020'de burdayiz ! günlük düşünmeye gerek yok.

Sayfa 278/570 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •