Sayfa 286/570 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    migros ile aefes kiyas goturmez !

migros degersiz degildir ! aksine ulke icin bile bir degerdir.

ancak bugun aghol yonetimini zorlasalar ya efes ya migros diye ! saniye dusunmez ! migrosu gozden cikarir.

cunku migros aractir getirisi gelisimi sınırlıdir. sizin migros yatirimindan elde ettiginiz kazanc bir strateji eseri degil pandemik donemin katkisidir. ongorulemeyen durumlardan elde edilen kazanclari ben basari olarak goremiyorum maalesef. bugun surunen surunmeyen tum perakende ve gida sirketleri bataklari dahil alakali alakasiz prim yapmistir.

eefes ise bambaska bir dunyadir. uluslararasi faaliyetleri degisim gelisim oranlari markalari ile Turkiye'deki 8-10 firmadan biridir. Bugun sadece EBI'nin sermayesi 2.25 milyar eurodur

yatırım tavsiyesi degildir
    Ben kıyas yapmadım ki zaten.yine kıyas ve değerlendirme
    Anlatamamışım demek ki düşüncemi.
    Migros getirisinin pandemi ile alakası yok.benim de çok doğru bir starejim iddiam yok zatenBen uzun yıllardır aghol ve migros yatırımcısıyım.Yabancı fonlar her yerden kaçarken migrosu 3 aylık pandemi cirosu için almıyorlar.Lütfen böyle dar bakmayalım..tekrar söylüyorum bunlar büyük yatırımlar.
    Patron migros da cefayı çekmiş bu saatten sonra sefa sürecek..1 hisse bile vermez kimseye..saniye düşünmez katılıyorum..
    Efes de ise ortağına hisse satışı yapabilir bence..zaman gösterecek..
    Efes yatırımcısı olarak böyle bir satış beni çok mutlu eder..şirket,hisse ve kendi cebim için..
    Ytd

Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Ben kıyas yapmadım ki zaten.yine kıyas ve değerlendirme
    siz holdingin amiral gemisi migros dediginiz icin konu bu noktaya geldi sn. blackdiamond.

ben sahsen kiyas yapmiyorum ! migros ile aefes zaten kiyas yapilamaz ! aefes olmadan aghol bir hiçtir

4. 2020 yılı Türkiye'nin en değerli markaları açıklandı!

2019 Sıra: 17

MARKA: Anadolu Efes

2020 Marka Değeri: 424

2019 Marka Değeri: 314

Marka Değeri Değişim: 34,9%

https://www.bbnhaber.com/turkiye-nin...lari-aciklandi
    Son düzenleme : emektar; 13-06-2020 saat: 17:50.

Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    2020 yılı Türkiye'nin en değerli markaları açıklandı!

2019 Sıra: 17

MARKA: Anadolu Efes

2020 Marka Değeri: 424

2019 Marka Değeri: 314

Marka Değeri Değişim: 34,9%

https://www.bbnhaber.com/turkiye-nin...lari-aciklandi
    ilk 20 icinde 8 bankayi cikarsaniz

12 marka kaliyor; Aefes bunlardan biridir.

su anki degeri kimseyi aldatmasin !!! (burda yabanci ortaga asla satis yapmaz holding bunu da net olarak ifade edeyim)

yatırım tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : hayek; 13-06-2020 saat: 19:03.

bugun carrefour'a gittim epeyce bira alan musteri gordum ! biraya talebin yuksek yuksek oldugu belli

ancak ilginc olan su ki efes tercih edeni gormedim !??? gordugum 5-6 musterinin tamami Tuborg tercih etmisti neyseki yurtici satislara cok odaklanmiyoruz !?

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    siz holdingin amiral gemisi migros dediginiz icin konu bu noktaya geldi sn. blackdiamond.

ben sahsen kiyas yapmiyorum ! migros ile aefes zaten kiyas yapilamaz ! aefes olmadan aghol bir hiçtir
    Patron öyle diyor ben değil.
    Migros analizinizi gözden geçirim derim.Migros sizin düşündüğünüzden çok daha değerli holding için.adeta gözbebeği..
    İlerde bunu daha iyi görürsünüz.
    Kıyas yapmayın zaten.efes üreten ,dağıtan bir şirket.migros ise alan-satan bir parekendeci..farklı kulvarda çok değerli şirketler..
    Aghol şu anda borsanın en ucuz kağıtlarından biri..bunu da zamanla göreceğiz.(şu anda aynı fiyattalar..not alınız)
    Efes olmadan aghol tabi ki bu değerde olmaz..son cümleyi anlamadım..

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bugun carrefour'a gittim epeyce bira alan musteri gordum ! biraya talebin yuksek yuksek oldugu belli

ancak ilginc olan su ki efes tercih edeni gormedim !??? gordugum 5-6 musterinin tamami Tuborg tercih etmisti neyseki yurtici satislara cok odaklanmiyoruz !?
    Aefesin son yıllarda Türkiye'deki pazar payı düşmekte. Ancak bunun değişeceğine inanıyorum. Ben düzenli olarak içerim ve son zamanlarda gittiğim tekel bayilerinde şunu fatkettim. Tekel bayiinde 1-2 dolap Tuborg var ve seçenek kısıtlı, dükkan ağzına kadar Efes ürünü dolu. Çeşitlilik çok artmış. Özellikle 10 TL ye satılan efes malt çok satıyor. Ve nezaman gitsem önümde 2-3 kişi oluyor ve genelde Efes alanlar oluyor. Efesin dinlendirilmiş özel serisi yeşil şişe çok birayı bozar fiyatıda ucuz. Ama millet bilmiyor. Birde Efes İzmir'de ki fabrikasında yeni bir bira geliştirmiş. Bunun tuborga alışkın olan kişilerin damaktadına hitabedeceğıni ve pazar payını arttıracağını düşünüyorum. Son olarak alkolsüz malt içeceği ritmix ürününden yaşadığı hüsranı düzeltecek bir adım atabilir. Alkolsüz olup yemekte veya serinlemek için içilebilen ucuz olan ve Efes adını taşımayan malt içecek üreterek yeni trend yaratabilir. Ben çocuklarım için maltana alıyorum küçücük şişe 5 TL . Efes'te bunu üretecek herşey var ama bu pazara girmiyor. Muaddeli ürünü var da ben bilmiyorsan özür. Patronun son basın açıklamasından anladığım Efes'in kapasitesinin bir kısmının alkol içermeyen ürünler için değerlendirilebileceği yönünde bakalım zaman ne gösterecek. Alırken kazandığımızı düşünüyorum satarkende kazanırsak ne mutlu bize.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 286/570 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •