Sayfa 289/570 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    ikinci dalga gelirse migros olumlu etkilenir, ancak efes çok daha olumlu etkilenebilir.artık hiç bir yer kapanmayacak dünyada.ama dışarıda da bir virüs var.işte bu sıkıntı yaratacak insanlarda.ve bira tüketimi patlayacak.havaların sıcak olması çok önemli bence.tabi ben rusyadan bahsediyorum...pandemi petrol fiyatlarını etkiliyor, dolaylı olarak rubleyi.ancak bu sefer kapanma olmayacağı için petrolde çok düşmeyecektir.tabi anadolu etap ihracatı artacaktır meyve konusunda.. birde şurası çok önemli; bu sene belki yara almadan bitirecektir afes.ancak önümüzdeki senede altın senesini yaşayacaktır.ben şu an 2021 9 aylık bilançoyu satın alıyorum bu kağıtta.son migrosu mu verip son n(efes)imi aldığımda da köye balık tutmaya gideceğim.ekran sizin olsun....
    efes pandemi den yurt içi-yurt dışı çok olumsuz etkilendi..net bilgi..
    hiçbir yer kapanmaması sorun değil.giden ,oturan tüketen tüketici lazım.Turist lazım.Turizm lazım..
    YTD

2. Colanın piyasa değeri 10 milyarı geçti...%50 si efesin...efesin kasasındaki parası ile coladaki payı...efesim piyasa değerine yakın...böyle saçma fiyatlama olmaz...

3.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    hiçbir yer kapanmaması sorun değil.giden ,oturan tüketen tüketici lazım.Turist lazım.Turizm lazım..
    YTD
    neye göre net bilgi? kaynak vardı?

thy kadar mı etkilendi?

4.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    neye göre net bilgi? kaynak vardı?

thy kadar mı etkilendi?
    çeyrek satış hedefleri tutmadı..2. çeyrek de geride gidiyor.turizm den dolayı.

5. Teknikten çok fazla anlamamakla birlikte 17,88’deki gapı kapatmaya doğru gidiyor olabilir. Sonrasında yukarı yönlü olacağını öngörüyorum.
    Şahsi düşüncedir. Lütfen kimse yatırım tavsiyesi olarak algılamasın.

6.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    YTD
    arkadaşlar ilk çeyreğe aldanmayalım, rusyada evde tüketim %90 mış.peki ruslar evde kalmaya devam ederse ve sadece %10 sıkıntıdan bira tüketimi artsa zaten geçen seneyi yakalarız.turizm konusuna gelecek olursak, türkiye ye gelmeyen turist rusyada da bizim birayı içecek.6 aylık bilanço gelince göreceğiz her şeyi.benimkisi sadece bir varsayım.sallıyorum yani.herkese bol kazanç.

7.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    En güncel rakamları verecek bir site var mı bilmiyorum. Lakin şu haberler indikatör olabilir:

Haber tarihi: 14 Mayıs 2020
    https://www.thedrinksbusiness.com/20...ing-age-to-21/
    Russia’s health minister has said the country’s legal drinking age should be raised to 21, claiming there had been a spike in alcohol-related deaths during lockdown.

Rusya sağlık bakanı karantina döneminde alkolden ölen sayısının artmasından dolayı, yasal alkol tüketim yaşının 21'e çıkarılmasını talep etmiş.
    Kişisel fikrim, gerçekleşmeyecek bir öneri.

Haber tarihi: 14 Nisan 2020
    https://www.nytimes.com/2020/04/14/w...lcoholism.html
    Sales of vodka in Russia shot up 65 percent in the last week of March, compared with a month earlier, according to the market research firm GfK.

Rusya'da, mart ayının son haftasında vodka satışları yüzde 65 artmış bir önceki aya göre.
    Kişisel fikrim, insanlar evde kaldıklarından daha fazla alkol tüketmiştir ama bu kadar yüksek bir artışın asıl sebebi stoklama olabilir.

Yukarıdakiler Rusya ile ilgili haberler. Global bira pazarı ile ilgili ise bira satışlarının arttığını söyleyen haberler de var azaldığını söyleyen haberler de var. Dikkatimi çeken şey bira fabrikalarının yapacağı kısıtlamalarla ve maliyet düşürme girişimleri (özellikle işçi çıkarma) haberlerde suçu koronavirüs'e atıyorlar. Lakin diğer haberlerde ise koronavirüsten dolayı evdeki insanların daha fazla bira tükettiğinden falan bahsediyorlar. Özellikle Budapeşte'de pandemi sırasında bira satışlarının %18 arttığı ile ilgili haber vardı.

Son not; bira satışlarında azalma olmasını beklemiyorum. Ciddi bir artış da beklemiyorum. Lakin tüketimin eve kaymış olması karlılığı artırabilir şöyle ki, pub, bar gibi mekanlara verilen bira daha düşük kar ile veriliyordur diye düşünüyorum. Bununla beraber süper marketler, alkol mağazaları gibi yerlerden satılan biralarda üretici firmanın daha fazla kar edeceğini düşünüyorum.
    eyvallah ya cany shoop, bu bilgi bana yetti.harikasın...

8.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    çeyrek satış hedefleri tutmadı..2. çeyrek de geride gidiyor.turizm den dolayı.
    raporları bu kadar sıkı takip ediyorsan hedef tutmamış dahi olsa 1. çeyrekte hacimsel artışı farkettin sanırım. doğru mu? yani 1. çeyrekteki ciro artışı sadece enflasyonist etkiden değil, satılan bira miktarının da arttığı gerçeğini fark ettin?

turzim olmadığından dolayı satışların düşeceğini söylüyorsun, peki anadolu efes'in gelir kırımına baktığında "türkiye bira gelirleri" toplam gelirlerin yüzde kaçını oluşturuyor onu da söyler misin lütfen?

Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    arkadaşlar ilk çeyreğe aldanmayalım, rusyada evde tüketim %90 mış.peki ruslar evde kalmaya devam ederse ve sadece %10 sıkıntıdan bira tüketimi artsa zaten geçen seneyi yakalarız.turizm konusuna gelecek olursak, türkiye ye gelmeyen turist rusyada da bizim birayı içecek.6 aylık bilanço gelince göreceğiz her şeyi.benimkisi sadece bir varsayım.sallıyorum yani.herkese bol kazanç.
    gerçekten rusya'da evde tüketim %90 sa, bu süper bir bilgi. kaynak var mı?

Sayfa 289/570 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •