Sayfa 325/570 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Tuborg'un arkasında yılda 65 milyar Euro cirosu olan yılda 6,5 milyar euro kar eden 150 yıllık Carlsberg var. Türkiye'nin yıllık ihracatının yarısı kadar satış yapan bir şirket Carlsberg, oralara girmeyin Tuborg'u küçümsemeyin. Yine de Efes kendine özgün tadımı olan biralar üreten bir şirket, vergi oranları ise ayağında pranga Carlsberg'e karşı tek kolla mücadele ediyor.
    Yahu ne alaka var ? Hammadden aynı şişe maliyetin aynı peki kar farkı nerden geliyor soru bu Efes birada yıllardır kar yapamazken bu tuborg nasıl çatır çatır kar yapıyor mevzu bu ,sorulmalı

2. Ben olaya şöyle bakarım Carlsberg Efes'i satın almak isterse kaç para öder. Ky olarak beni ilgilendiren konu bu. Cola'yı çıkartırsak Efes'in şimdiki değeri 1,1 milyar usd. Olması gerekeni bildiğinizi var sayıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Türkiye'de aşırı yüksek vergiler nedeniyle grubun iç piyasada biradan çok Cola'ya ve Anadolu Etap'a ağırlık verdiğini düşünüyorum. Bugün Almanya'da bir kutu 500 cc Efes bira 0,69 cent yani 5,35 tl Türkiye'de ise aynı bira 12,5 tl . Orada asgari ücret net 10.750 tl Türkiye'de 2,400 TL. Yani haftasonu tatil yapan Hans bir aylık maaşıyla 2007 kutu bira alabiliyorken, Cumartesi günü dahil çalışan fazla mesaisi ödenmeyen Hasan ancak 192 kutu bira alabiliyor.
    Wolkswagen passat almanyada 30 bin euro iken türkiyede 300 bin tl.Bunun sebebini arastirdin mi ?çünkü ülkemizde ötv ve kdv var.o ülkede var mı ? Yok.O zaman fark ülkelerin vergilerinden kaynaklaniyor.kar etmeseler satmazlardı.demekki 1977 de erciyas biracılik adi ile kurulmuş şirket yılmadan yıkılmadan buraya gelmiş.demekki senden biseyleri daha iyi biliyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Yahu ne alaka var ? Hammadden aynı şişe maliyetin aynı peki kar farkı nerden geliyor soru bu Efes birada yıllardır kar yapamazken bu tuborg nasıl çatır çatır kar yapıyor mevzu bu ,sorulmalı
    Alakası var. Carlsberg Efes'ten her şeyi daha ucuza alır, çünkü 65 milyar dolarlık satış yapıyor Efes ise 2 milyar dolarlık. Yani Efes Aliminyum'un tonuna 4000 usd ödüyorsa Carlsberg 3000 usd öder, daha büyük müşteri olduğu için. Gerçek bu.

5.  Alıntı Originally Posted by Kappatukka Yazıyı Oku
    Wolkswagen passat almanyada 30 bin euro iken türkiyede 300 bin tl.Bunun sebebini arastirdin mi ?çünkü ülkemizde ötv ve kdv var.o ülkede var mı ? Yok.O zaman fark ülkelerin vergilerinden kaynaklaniyor.kar etmeseler satmazlardı.demekki 1977 de erciyas biracılik adi ile kurulmuş şirket yılmadan yıkılmadan buraya gelmiş.demekki senden biseyleri daha iyi biliyorlar.
    Ben mali müşavirim bağımsız denetçiyim finans konusunda yüksek lisans yaptım az bişey anlatım yeniden anlatıyım hammadden aynı şişe maliyetin vs aynı biri 100 tl kar yaparken diğeri 10 tl kar yapıyor tüm dünyada tarım emtia fiyatı belli vadeli alabiliyorsun bana boş bilgiler yazmayın Efes ortağı dünyanın en büyük bira firması bunların alakası ne Efes maliyetlerde sıkıntı var şişiriliyor olabilir tuborg finansal tablolarda ilişkili taraf işlemleri düşük ? Çok alım satım olmuyor ?!

6.  Alıntı Originally Posted by Kappatukka Yazıyı Oku
    Almanya'daki ve Türkiye'deki Passat satışlarını karşılaştır derim, nüfus neredeyse aynı. Almanya'da peşin fiyatına %1 farkla 48 ay vade de yaparlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Almanya'daki ve Türkiye'deki Passat satışlarını karşılaştır derim, nüfus neredeyse aynı. Almanya'da peşin fiyatına %1 farkla 48 ay vade de yaparlar.
    Ya benmi anlatamıyorum senin rakibin tuborg aynı koşullarda rekabet ediyorsun Türkiye’de Mercedes satıyor Tofaş’ta Tofaş çatır çatır kar yapıyor e bu Efes niye patlak aynı koşullara rekabet ettiğin tuborg ilişkili firma alımı 0 yani global den mal almıyor ardaki kar favök brüt kar farkı niye var

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Ben mali müşavirim bağımsız denetçiyim finans konusunda yüksek lisans yaptım az bişey anlatım yeniden anlatıyım hammadden aynı şişe maliyetin vs aynı biri 100 tl kar yaparken diğeri 10 tl kar yapıyor tüm dünyada tarım emtia fiyatı belli vadeli alabiliyorsun bana boş bilgiler yazmayın Efes ortağı dünyanın en büyük bira firması bunların alakası ne Efes maliyetlerde sıkıntı var şişiriliyor olabilir
    Sen hala meseleyi anlamamışsın. Sayılarla aran iyi ama 65 milyar dolar 2 milyar doların kaç katı bir hesap et o zaman, bin ton hammadde alanla 15 bin ton hammadde alana aynı şartlarda satmazlar , bir dene istersen . Tuborg demek Carlsberg demek . Senin kafa boş zaten yürü başka kapıya git Tuborg al madem beğenmiyorsun.
    Önce saygılı olmayı öğren, denetçi olmuşsun ama adam olamamışsın.

Sayfa 325/570 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •