Sayfa 428/570 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by şarkıcıborsacı Yazıyı Oku
    cuma yapılan satış, mscı endexsinden çıkarılma satışıydı bence, p.tesi son gün satan satacak alan alacak.salı yukarı olur belki yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu karar 11 kasım da verilmiş bu günde uygulanıyor ,11 kasımdan beri fiyatlamadı şimdi mi aklına geldi , bahane arıyorlar birileri

2.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Ayni kazığı tupraşta yemiştim. 170 tl hedef fiyat verdiler 126 dan elimizde patladi. Şimdide jp 30 verdi hedefi o günden beri hisse düşüyor. Bukadar hizli düşermi bir hisse selale oldu
    evet beyler alışverişler...

MSCI'ın açıklamasını okursanız endeks değişikliğinin son günü bugün. Bugün kapanış seansında son hisseler el değiştirir ondan sonra hisse yoluna bakar diye tahmin ediyorum.

Geçen yıl benzer işlem AGHOL'de olmuştu. AGHOL gibi sığ bir tahtada kapanış seansında 3-4 milyon lot arası malı bastılar ve birileri o dip fiyattan tüm malı karşıladı. Normalda 3 milyon lot AGHOL satmak istesen 6 ay taban taban gider kağıt.

Özetle, bugünkü ay kapanışı ve seans sonu MSCI satışından sonra hissenin önü açık bence. Ben bunu bile bile satmadım, hatta 2 hafta kadar önce AGHOL forumunda da yazmıştım. Büyük ihtimalle bu akşamki satışı bilenler (ve MSCI'ın kaç lot satacağını bilenler) açığa satış da yapıyor nasıl olsa MSCI'dan gelecek mal ile toplarlar o açıkları.

3. Bilgilendirme için teşekkürler

4. mscı sebebi ile çıkış yapacaklar bunları tahmin edemiyor hepsi bilerek son günü beklemiş açıkcıya av olacağını tahmin etmemiş, adamlar kasap manav ne anlar borsa finans piyasalarından yada belki kendileri açık yapıyordur tabi varsa

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    evet beyler alışverişler...

MSCI'ın açıklamasını okursanız endeks değişikliğinin son günü bugün. Bugün kapanış seansında son hisseler el değiştirir ondan sonra hisse yoluna bakar diye tahmin ediyorum.

Geçen yıl benzer işlem AGHOL'de olmuştu. AGHOL gibi sığ bir tahtada kapanış seansında 3-4 milyon lot arası malı bastılar ve birileri o dip fiyattan tüm malı karşıladı. Normalda 3 milyon lot AGHOL satmak istesen 6 ay taban taban gider kağıt.

Özetle, bugünkü ay kapanışı ve seans sonu MSCI satışından sonra hissenin önü açık bence. Ben bunu bile bile satmadım, hatta 2 hafta kadar önce AGHOL forumunda da yazmıştım. Büyük ihtimalle bu akşamki satışı bilenler (ve MSCI'ın kaç lot satacağını bilenler) açığa satış da yapıyor nasıl olsa MSCI'dan gelecek mal ile toplarlar o açıkları.
    Aynen öyle oldu

6. Beyler ne oldu bu hisseye -%7 yapmış
    Global tek başına 9.8milyon lot satmış tarihinde yok böyle bir satış

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Soruyu geri aldim acik acik yazılmış. Saglam islem oldu ama. Gecen yil aghol yakalanmıştım. 2mil lot karanlık odada en dipten el değiştirdi. 10.50 kadar düştü hisse sonra toparladı. Güzel olmuştu bu endeks değişikliği çıkışları çok izdirapli oluyor.

Kesin bitti mi çıkış. Insallah sondur bu. Çok hırpalan dim ben bugün

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Soruyu geri aldim acik acik yazılmış. Saglam islem oldu ama. Gecen yil aghol yakalanmıştım. 2mil lot karanlık odada en dipten el değiştirdi. 10.50 kadar düştü hisse sonra toparladı. Güzel olmuştu bu endeks değişikliği çıkışları çok izdirapli oluyor.

Kesin bitti mi çıkış. Insallah sondur bu. Çok hırpalan dim ben bugün
    geçen yıl da benzer işlem agholde oldu. msci açıklamasının üzerine aghol forumunda tarihini de belirterek neler olduğunu yazmıştım daha 2 hafta önce.

aghol geçen yıl 9'lardan bu "alışveriş"i yapmıştı. bir daha da o fiyatları görmedi. umarım benzer bir aksiyon aefes'te de gerçekleşir.

Sayfa 428/570 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •