Sayfa 436/570 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 3,481 - 3,488 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. bir tavan görsek te dişimizi kırsak.

2. Bu günkü yükseliş tuborgun hatırına gibi duruyor .Tuborg dün %7.82 ,bu gün %5 gibi primli

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Bu günkü yükseliş tuborgun hatırına gibi duruyor .Tuborg dün %7.82 ,bu gün %5 gibi primli
    allah aşkına böyle apır sapır yorumlar yapmayın ya. ilkokulda "almanlar kaybedince kaybetmiş sayıldık" gibi oluyor böyle.

hisse fiyatlaması o günün alıcı ve satıcılarının tamamen arz/talep dengesine göre oluşur. tuborg yükseldi diye aefes niye yükselsin? 3 milyon lotun üzerinde hisse el değiştirmiş ve bu sadece tuborgun yüzü suyu hürmetine olmuş öyle mi? allah da tuborgdan razı olsun.

4. AEFES'i TBORG ile kıyaslamak düpedüz cehalettir. Tuborg Türkiye'de bira üretimi/satışı yapan bir şirket ve halka açıklık oranı %5 bile değil.

AEFES ise çok uluslu bir şirket. %33'ü halka açık. 2. büyük ortağı dünyanın en büyük bira üreticisi. 10 ülkede bira üretip 70 civarı ülkeye ihracat yapıyor. Üretim yaptığı ülkelerde ya pazar lideri ya da ikincisi. CCİ'nin %50 payı AEFES'e ait. Türkiye'nin en büyük kurumsal meyve ve meyve suyu üreticisi Anadolu Etap'ın büyük ortağı.

Bu şartlar altında AEFES ile TBORG'u kıyaslamak en hafif tabirle cehalettir.

5.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    AEFES'i TBORG ile kıyaslamak düpedüz cehalettir. Tuborg Türkiye'de bira üretimi/satışı yapan bir şirket ve halka açıklık oranı %5 bile değil.

AEFES ise çok uluslu bir şirket. %33'ü halka açık. 2. büyük ortağı dünyanın en büyük bira üreticisi. 10 ülkede bira üretip 70 civarı ülkeye ihracat yapıyor. Üretim yaptığı ülkelerde ya pazar lideri ya da ikincisi. CCİ'nin %50 payı AEFES'e ait. Türkiye'nin en büyük kurumsal meyve ve meyve suyu üreticisi Anadolu Etap'ın büyük ortağı.

Bu şartlar altında AEFES ile TBORG'u kıyaslamak en hafif tabirle cehalettir.
    senin derdin ego anlaşılan , tuborgun ne kadarı halka açıktır efes ne iş yapardır bilmesem sana belki sorardım
    ukela ukela yazıyorsun devamlı
    bu ikisi rakip değil kanka sanki .bir halttan da anladığın yok ,borsadan anlayan birisi banka hisseleri kalkmaya başladı mı kıytırıklar harici hepsi kalkmaya başladığını bilir
    Bir daha bana hitap ederek yazma kalbini öyle bir kırarım ki acısnı epey hissedersin
    fikrime katılmak zorunda değilsin ama itham etmeden kendi kendine yaz ergen gibi ego yapıp duruyorsun

6. Lavuk bu gün prim yapınca alamadığı için pişman bir kedi gibi sağa sola saldırıyor la havle

7.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    senin derdin ego anlaşılan , tuborgun ne kadarı halka açıktır efes ne iş yapardır bilmesem sana belki sorardım
    ukela ukela yazıyorsun devamlı
    bu ikisi rakip değil kanka sanki .bir halttan da anladığın yok ,borsadan anlayan birisi banka hisseleri kalkmaya başladı mı kıytırıklar harici hepsi kalkmaya başladığını bilir
    Bir daha bana hitap ederek yazma kalbini öyle bir kırarım ki acısnı epey hissedersin
    fikrime katılmak zorunda değilsin ama itham etmeden kendi kendine yaz ergen gibi ego yapıp duruyorsun
    borsadan anlamadığım doğrudur. zaten kimse anlamıyor o yüzden sıkıntı yapmıyorum.

sen cehaletinin farkına var gerekirse benim de kalbimi kır sıkıntı değil.

tuborg ile efes rakip değiller. efes haram para kazanıp hissedarları günaha girmesin diye bira operasyonlarını sevabına para kazanmadan döndürüyor. sadece cci'den para kazanıyor. ne yani bira operasyonlarından kazanılacak para ile milletin çoluğunun çocuğunu rızkını mı dağıtsın şirket hissedarlarına "temettü" adı altında mübarek?

8.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Lavuk bu gün prim yapınca alamadığı için pişman bir kedi gibi sağa sola saldırıyor la havle
    sana birazdan bir ekran görüntüsü göndereceğim özelden almış mıyım almamış mıyım görürsün. lütfen buradan paylaşma o ekran görüntüsünü. sıfırları doğru say ama.

Sayfa 436/570 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •