Sayfa 502/570 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Bedava bu kağıt yahu.
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Hsbc satmalara doyamadı 10 gündür hergün satıyor. Hangi fon cıkıyor acaba. Günlükte ters fincan kulp var. Cok sakat duruyor sanki
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Etap zarar yazmasa 1 milyar kar getirirmi 3.çeyrek

3. Bir şey merak ediyorum. Anadolu Etap Anadolu Efes in iştiraki mi? İnternet sitesinde iştrakler arasında Anadolu etap Penta gibi bir şirket gözüküyor. Bu bütün Anadolu Etap mıdır (internet sitesi https://www.anadoluetap.com/ olan)?

4.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Bir şey merak ediyorum. Anadolu Etap Anadolu Efes in iştiraki mi? İnternet sitesinde iştrakler arasında Anadolu etap Penta gibi bir şirket gözüküyor. Bu bütün Anadolu Etap mıdır (internet sitesi https://www.anadoluetap.com/ olan)?
    Merhaba, Anadolu Etap'ın %78,58 Anadolu Efes'in. Yalnız AEFES raporlarına göre Anadolu Etap borçlu bir şirket olarak gözüküyor. Rapora göre toplam yükümlükleri, toplam varlıkların fazla. Durum Anadolu Efes 30 000 dönüm araziye, 5 milyon ağaca ortak gibi gözükse de,borca da ortak.

https://www.anadoluefes.com/Upload/D...02021%20TR.pdf (Sayfa 23)

Anadolu Etap
    30 Haziran 2021
    Toplam Varlıklar 2.102.299
    Toplam Yükümlülükler 2.279.607
    Net Varlık (177.308)
    Grup Pay Oranı (%) 78,58%
    Grup’un Net
    Varlıklardaki Payı (139.332)

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Bilanço kasımdaymış. Kötü bir şey mi bekleniyor acaba?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by 133MMX Yazıyı Oku
    Merhaba, Anadolu Etap'ın %78,58 Anadolu Efes'in. Yalnız AEFES raporlarına göre Anadolu Etap borçlu bir şirket olarak gözüküyor. Rapora göre toplam yükümlükleri, toplam varlıkların fazla. Durum Anadolu Efes 30 000 dönüm araziye, 5 milyon ağaca ortak gibi gözükse de,borca da ortak.

https://www.anadoluefes.com/Upload/D...02021%20TR.pdf (Sayfa 23)

Anadolu Etap
    30 Haziran 2021
    Toplam Varlıklar 2.102.299
    Toplam Yükümlülükler 2.279.607
    Net Varlık (177.308)
    Grup Pay Oranı (%) 78,58%
    Grup�un Net
    Varlıklardaki Payı (139.332)
    Son 5 yılda hem meyve bahcesi ve tarla fiyatları en az 3"e katladı Hem de meyve fiyatları...

Anadolu Etap, kendi sıfırdan bahçeler de kurduğundan ağaçları verime geldiği için ekstra degerlenmistir.

Anadolu Etap dövizli kredilerin kur artislarindan zarar yazdığı için hem kendi hem AEFES belini dogrultamiyor görünse de işin içinde Çapanoğlu var .

Her şeyden önce %78 pay sahibi olunan bir şirketin hala Özkaynak yoluyla degerleyip bilançosunu -gelirlerini-giderlerini-cirosunu-banka borçlarını gizlemeleri oldukça dikkat çekici...

%78 pay sahibi olmalarına rağmen güya yönetim degismedigi için hala Özkaynak yoluyla degerliyorlar.

Döviz kredileri kur artışı kaynaklı bilançonun borç tarafı büyüyüp zarar yazdığı halde aktifteki varlıklar( bahçe ve tarlalar) kuvvetle muhtemel yeniden degerlenmiyor; bahçe ve tarlalar edinim bedelleri üzerinden aktifte yer almaya devam ediyor.

Döviz arttıkça pasif tarafı otomatik büyürken bahce-tarlalar yeniden degerlenmedigi için, Anadolu Etap"in borçları, varlıklarından yüksek görünüyordur.

7. Etap ; 2020'de Ş 39.397.765,30 ihracat yapmış.(2019'da Ş 33.490.983,14) fark %17,6 .

Meyve Sebze Mamulleri sektöründe 4'üncü.

https://www.tim.org.tr/tr/raporlar-i...-dosyalar-2020
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Son 5 yılda hem meyve bahcesi ve tarla fiyatları en az 3"e katladı Hem de meyve fiyatları...

Anadolu Etap, kendi sıfırdan bahçeler de kurduğundan ağaçları verime geldiği için ekstra degerlenmistir.

Anadolu Etap dövizli kredilerin kur artislarindan zarar yazdığı için hem kendi hem AEFES belini dogrultamiyor görünse de işin içinde Çapanoğlu var .

Her şeyden önce %78 pay sahibi olunan bir şirketin hala Özkaynak yoluyla degerleyip bilançosunu -gelirlerini-giderlerini-cirosunu-banka borçlarını gizlemeleri oldukça dikkat çekici...

%78 pay sahibi olmalarına rağmen güya yönetim degismedigi için hala Özkaynak yoluyla degerliyorlar.

Döviz kredileri kur artışı kaynaklı bilançonun borç tarafı büyüyüp zarar yazdığı halde aktifteki varlıklar( bahçe ve tarlalar) kuvvetle muhtemel yeniden degerlenmiyor; bahçe ve tarlalar edinim bedelleri üzerinden aktifte yer almaya devam ediyor.

Döviz arttıkça pasif tarafı otomatik büyürken bahce-tarlalar yeniden degerlenmedigi için, Anadolu Etap"in borçları, varlıklarından yüksek görünüyordur.
    Ben de benzer bir şey yazacaktım. MMX e bilgi için teşekkürler. 5 milyon ağaç ve 30K dönüm arazi. Dönüm başına 166 ağaç ediyor. Ben şahsen 1 dönüm kaliteli olgun ağaçlı bir arazi 200K etse en az diye düşünürüm. 200K X 30K = 6 milyar lira yapıyor. Pakateme, özür çıkarma tesisleri de bonusu olsun Kaba bir hesap tabi. Profesyonel ve büyük bir iş olarak girdiklerine göre bu işe yurtdışında tutulan işe yarar meyveli ağaçlar dikmişlerdir diye düşünüyorum.

Kısaca bir faaliyet raporune göz attım birkaç dakika. Orda Anadolu etap için ağaçların %80 i %80 olgunluğa ulaşmıştır bundan sonra bakım ve onarım giderleri olması bekleniyor yazıyordu. Bu bilgi de benden olsun. Kredisinin dövizle olduğu kesin bilgi mi?

Sayfa 502/570 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •