Sayfa 503/570 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Anadolu grubun halka acik tüm şirketleri (aghol-aefes-migros-asuzu-ccola) 2018 rahip krizine döviz kredili yakalandılar...

Bu döviz kredileri grubu en az 10 yıl geriye götürdü... (Çelik motor-filo kiralama ne oldu-bilen var mi)

Anadolu Etap da bu yüzden döviz kredilidir.
     Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Ben de benzer bir şey yazacaktım. MMX e bilgi için teşekkürler. 5 milyon ağaç ve 30K dönüm arazi. Dönüm başına 166 ağaç ediyor. Ben şahsen 1 dönüm kaliteli olgun ağaçlı bir arazi 200K etse en az diye düşünürüm. 200K X 30K = 6 milyar lira yapıyor. Pakateme, özür çıkarma tesisleri de bonusu olsun Kaba bir hesap tabi. Profesyonel ve büyük bir iş olarak girdiklerine göre bu işe yurtdışında tutulan işe yarar meyveli ağaçlar dikmişlerdir diye düşünüyorum.

Kısaca bir faaliyet raporune göz attım birkaç dakika. Orda Anadolu etap için ağaçların %80 i %80 olgunluğa ulaşmıştır bundan sonra bakım ve onarım giderleri olması bekleniyor yazıyordu. Bu bilgi de benden olsun. Kredisinin dövizle olduğu kesin bilgi mi?

2. AEFES özelinde , büyük çoğunluğu yurtdışı ağırlıklı olduğu için döviz kredisi olması normal diye düşünüyorum. TL olsaymış daha iyidi belki gerçi.

3. Hsbc malı bitiremedi hergün +100 bın satıs 15 20 gündür.

4. Artık finans borçlarını azaltıcı bir kaybak üretmelii. Varlık satışı vwya sernaye artışıyla

5.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Ben de benzer bir şey yazacaktım. MMX e bilgi için teşekkürler. 5 milyon ağaç ve 30K dönüm arazi. Dönüm başına 166 ağaç ediyor. Ben şahsen 1 dönüm kaliteli olgun ağaçlı bir arazi 200K etse en az diye düşünürüm. 200K X 30K = 6 milyar lira yapıyor. Pakateme, özür çıkarma tesisleri de bonusu olsun Kaba bir hesap tabi. Profesyonel ve büyük bir iş olarak girdiklerine göre bu işe yurtdışında tutulan işe yarar meyveli ağaçlar dikmişlerdir diye düşünüyorum.

Kısaca bir faaliyet raporune göz attım birkaç dakika. Orda Anadolu etap için ağaçların %80 i %80 olgunluğa ulaşmıştır bundan sonra bakım ve onarım giderleri olması bekleniyor yazıyordu. Bu bilgi de benden olsun. Kredisinin dövizle olduğu kesin bilgi mi?
    Avrupa Birliğinin desteği ile yüklü kredi aldılar. Tamamı euro
    Ayrica geçen seneki satis 1 milyar TL olmuş. Yaklaşık 120 milyon $
    Anadolu etap şu an bilançoyu kötü göstermek için oynadıkları bir oyun
    Bira fabrikaları bitmek bilmeyen yatırımları vs.
    Yeteri kadar topladiklarinda F/k=3 olacak karlar aciklayacaklar.. beklemeyi bilene.
    Usd bozup aefes alıyorum.
    150000 usd hedefim var bunda.

6. Bir olasilik daha var : Yabancı ortaktaki %24'lük hisseyi ucuza kapatmak için tüm bu tezgahı (Anadolu etap'in dipsiz kuyu gibi para yutması, bira bölümünün Tuborg'un üçte biri kadar kar uretmesi) kurmuş olabilirler..

Bunların beklediği mal piyasa malı degil Yabancı ortaktaki mal olabilir..
     Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Avrupa Birliğinin desteği ile yüklü kredi aldılar. Tamamı euro
    Ayrica geçen seneki satis 1 milyar TL olmuş. Yaklaşık 120 milyon $
    Anadolu etap şu an bilançoyu kötü göstermek için oynadıkları bir oyun
    Bira fabrikaları bitmek bilmeyen yatırımları vs.
    Yeteri kadar topladiklarinda F/k=3 olacak karlar aciklayacaklar.. beklemeyi bilene.
    Usd bozup aefes alıyorum.
    150000 usd hedefim var bunda.

7. Matriks veri terminalinde standart fiyat grafiğinin altında piyasa değeri - dönemsel kaydırılmış satışları koydum… İlk defa ciro nun bu kadar altında fiyatlanıyor şirket…

8. Ben beğendim bu fiyata göre durumunu, dolar grafiği de cazip. EYT li olark 6 seneden biraz fazla var emekliliğe, gerekirse temettüsüne fit olurum. Yükselirse de dolar bazında bir kaç kat, satarım diye düşünüyorum.

Sayfa 503/570 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •