Sayfa 53/570 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 417 - 424 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Anadolu*Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (Anadolu Efes), Özgörkey Holding A.Ş.*(Özgörkey Holding) ve bir Cutrale şirketi olan Burlingtown LLP, Burlingtown*LLP'nin *AEP Anadolu Etap Penkon Gıda ve Tarım*Ürünleri San. ve Tic. A.Ş'de (Anadolu Etap, Şirket) sahip olduğu %39.7*oranındaki hissenin her bir ortağın kendi hissesi oranında satın alımı için 04.12.2019 tarihinde bir hisse alım sözleşmesi imzalamışlardır. Bugün gerçekleşen hisse devrini takiben Anadolu Efes ve*Özgörkey Holding'in Anadolu Etap'ta sırasıyla %39.7 ve %20.6 olan mevcut hissedarlık*oranları, sırasıyla %65.8 ve %34.2 seviyesine yükselmiştir.
    **
    Anadolu*Etap, 2009 yılında Anadolu Efes, Özgörkey Holding ve Burlingtown LLP arasında şirketlerin*eşit paya sahip olduğu bir ortak girişim şeklinde kurulmuştur. Cutrale'nin, küresel*ticaretindeki önceliklendirme ve stratejik portföy optimizasyonu sonrasında* Anadolu Etap'taki hisselerini devretme kararı*almış, ortak girişimin diğer iki ortağı olan Anadolu Efes ve Özgörkey Holding*de mevcut hissedar sözleşmesinden doğan haklarını kullanarak Burlingtown*LLP'nin hisselerini satın almaya karar vermişlerdir.

Anadolu*Etap Türkiye'nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisi olmanın*yanı sıra Avrupa'dan Ortadoğu ve Afrika'ya, BDT ülkelerinden Güney Doğu Asya'ya*uzanan geniş bir coğrafyaya yaptığı satışlarla yıllık satış gelirlerinin*%50'sinden fazlasını ihracattan elde etmektedir. Şirket Türkiye'deki*faaliyetlerine yıllardır yaptığı yatırımlar ile bugün itibariyle beş farklı*bölgede 30.000 dekar alanda kurulu sekiz çiftliğinde beş milyon dikili meyve*ağacına ulaşmıştır. Şirket'in aynı zamanda üç meyve suyu fabrikası ve bir meyve*paketleme tesisi bulunmaktadır. Anadolu Etap, sosyal, ekonomik ve çevresel*sürdürülebilirliği en önemli değerleri olarak gören bir şirket olarak faaliyet*gösterdiği bölgelerin kalkınmasına destek olmaktadır. Bu kapsamda, 2014 yılında*Sürdürülebilir Tarım İlkeleri'ni yayınlayan ve operasyonlarını bu ilkeler*çerçevesinde yürüteceğini taahhüt eden ilk tarım şirketi olmuştur.

Mevcut durumda Anadolu*Efes'in finansallarına Özkaynak Yöntemi ile konsolide edilen Anadolu Etap,*hisse devrinin tamamlanmasından sonra da yönetim yapısının ve hissedarlar*arasındaki anlaşmaların herhangi bir hissedarın Şirket'i tek başına kontrol*etmesine imkan vermemesinden dolayı aynı şekilde raporlanmaya devam edecektir.

Evet beyler buna ne dersiniz Çarşamba gün giriş yaptım iki günde iki haber yakaladık ama düne bakınca ekmek yedirmeyecek gibi bari zarar etmesek diyorum artık ytd....

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 70 dönüm sattı, 20 dekar 4 milyon fidan aldı, fidanlar ağaca, ağaçlar kolaya döndü.tekel bayi ile son konuşmam, efes maltın artık çok sattığı..abi herkes bu biradan içiyor, yakında zam gelecekmiş...vallahi 30 şişe efes aldım bu gece.komik fiyatlar artık bunlar.deprem gibi bir şey bekliyorum, uzun zamandır kırılmayan bir fay kırılacak.spek kimse kızmıyorum.bencede biraz daha kasmalı :=)

çok garip olaylar dönüyor kağıtta, bunu en son alarko holdingde görmüştüm...bir pegasus hissi var içimde, ama o yüzden kaybettim hep, hislerim hisselerimi sattırdı ve şarkıcı oldum

yatırım tavsiyesi değildir, bence günboyu farklı yerlere yatırmalı, bazen sağa bazen sola, bazen dik tutmalı

3. 833 mılyon kar etmıs 270 mılyona arsa satmıs kagıt 30 olması gerekır oda en azından batmıs kagıtlar yuzde yuzun uzerınde pırım yapmıs aefes yerınde sayıyor adaletın batsın kagıt ve varsa spegı kıcınıza sokun hısselerını kımseye yar olmasın bırde sunu soyleyeyım borsanın 2. cı ve cıddı bır cokus daha yasayacagı gunler yakındır dolarında 2. patlayacagı gunlerde cok yakın en gec 2 ay dayanır bu sıstem mutlaka cokecektır reel pıasa ıle sanal pıyasa ( borsa) arasındakı makar oldukca yuksek oysa paralel olmalı borsa ıle reel pıyasa fakat reel pıyasa cokmus borsa ucmus bu sısteme aykırı bır durum borsa tekrar asagıya ınerek reel pıyasaya paralel duruma gelmek zorunda kalacak yada ınsallah reel pıyasa duzelecek temennımız reel pıyasanın carklarının donmesı ama cok zor bakalım zaman gosterecek borsa cokunce aglamayın ınsallah reel sektor doner ıyılesır ben haksız cıkarım ytd

4. 550 milyon sermayeli Anadolu Etap'ın %26,1 lik payı 32.920 us dolara satın almışlar. Bu da 7800 dönüm arazi ve 1 milyon 300 bin ağaca karşılık geliyor. 120 dönüm arsasını ucuza sattı diyenler beri gelsin.

5. Kanguru koşuyor bumerang dönüyor.

6. yarın d*****n kuyruk kopma meselesi var.ya aşağı kesecek yada yukarı

7. çarşı karışacak gibi

8. https://invst.ly/p30qd yatırım tavsiyesi değildir fincan kulp var bakalım çalışacak mı direnci 22.18 civarı

Sayfa 53/570 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •